Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek az iráni...

Mi a véleményetek az iráni atomhelyzetről?

Figyelt kérdés

[link]


Elképzelhető-e, hogy használni fogja a bombákat? Vajon mit lép erre az USA?

Szerintem beláthatatlanok a következmények és nagyon kemény éveknek nézünk elébe....


2009. dec. 2. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
az Irániakkal vigyázni kell, főleg, hogy egy dühöngő őrült az elnökük.
2009. dec. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Magyarország nem. Mi nem érdekeljük Iránt, hacsak nem állunk ki nagyon ellene.

Veszélyes dolgot művelnek provokálják az USA-t. Lehet lesz megint egy háború (mint Afganisztán) megszállják Iránt, de nem tudják elkapni a vezetőket és évekig ott lesznek(sok áldozattal évente)

Egyébként az USA nem szereti a nem demokratikus országokat, mert a világméretű demokráciába nagyon könnyen beletudnak szólni.


Sajnos! :(

2009. dec. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Igen, sajnos ez lett Iránból, ami pár évtizede még Ázsia egyik legfejlettebb, legliberálisabb államaként működött. :(
2009. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Mihelyt meglesz az atombombájuk, abban a pillanatban le fognak kerülni a terrorizmust támogató országok listájáról, az amerikaiak és nyugatiak jópofizni és vigyorogni fognak velük, Ahamdinezsádról pedig kiderül, hogy voltaképpen demokrata. A nyugat számára egyetlen érték létezik: az erő. Kína pl. diktatórikus és agresszív, de mivel jól lehet vele kereskedni és viszonylag erős, ezért Kínával mosolydiplomácia van, Kína elfogadott, Kína izgi és menő, Kína a csapból is folyik. Iránnak még nincs atombombája, ezért őket a Nyugat még lenézi, ők egyelőre még barbár ázsiai bunkók, az elnökük őrült stb., ők meg veszélyesek. Mihelyt meglesz a bomba, Irán szalonképes lesz, és egész máshogy fog viszonyulni hozzá a nyugat. Iránnak pontosan azért kell a bomba, mert érti a nyugatiak viselkedését. A nyugatiak pedig azért harcolnak az iráni bomba ellen, mert tudják, hogy csak addig leckéztethetik nagyképűen Iránt, amíg nincs készen az atombombája.
2009. dec. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

"Igen, sajnos ez lett Iránból, ami pár évtizede még Ázsia egyik legfejlettebb, legliberálisabb államaként működött."


Irán valamivel fejlettebb volt régen, mégpedig azért, mert az ország súlyos veszteségeket szenvedett abban a 8 évig tartó háborúban, amit az USA által pénzelt és támogatott Irak kényszerített rá.


A sah rendszere egyébként egy brutális és korrupt diktatúra volt. A mostani rezsim sem sokkal jobb, de nevetséges idealizálni a '79 előtti Iránt. Valami oka csak volt a forradalomnak.

2009. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Az Iráni lakók üldözték el a Sah-ot(nem tudom helyesen leírni) mert elegük lett amerikából és a hittre való lenézésből amit a Sah csinált.(te szavaiddal: liberalizmusból) Ez így van, meg lehet nézni!

Szerintem valaminek állni kell az USA előtt diblomáciailag, nehogy túl nagy szárnyat kapjon. De katonailag nem tartom jó ötletnek mert az lessz amit a 2. válaszoló leírt!

2009. dec. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Voltam Iránban a '70-es évek elején. Egy fejlett, nyugatias berendezkedésű, haladó gondolkodású államot láttam, ahol tömegekbe lövöldözés sosem fordulhatott volna elő. Az emberek jómódúak voltak, és boldognak tűntek.

Ehhez képest a mostani Irán egy katasztrófa.

2009. dec. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem fogja, ez inkább státuszszimbólum, kétlem hogy egy 2. hidegháború lenne.
2009. dec. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Voltam Iránban a '70-es évek elején. Egy fejlett, nyugatias berendezkedésű, haladó gondolkodású államot láttam"


Tudod, mit LÁTSZ egy diktatúrában? Azt, amit mutatni akarnak neked.

2009. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem ugyan semmit sem akartak mutatni, hisz azt sem tudták, hogy ott vagyok. Stoppal mentem, és családoknál aludtam.
2009. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!