Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Ukrajnában polgárháború...

Ha Ukrajnában polgárháború törne ki nem lehetne megkísérelni Kárpátalja visszacsatolását?

Figyelt kérdés
2014. febr. 19. 19:23
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
20%
Oké, a magyar wikipedia megtévesztett. Attól viszont még meg kell ragadni a lehetőséget, és törekedni Kárpátalja részleges vagy teljes visszaszerzésére.
2014. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
57%

ma 19:25

Legalább elismered a tévedésed. Ezt értékelem, mert egyre ritkább.

"Attól viszont még meg kell ragadni a lehetőséget, és törekedni Kárpátalja részleges vagy teljes visszaszerzésére."

Ideológiailag viszont még mindig hülyeségeket beszélsz, ne haragudj.



Más:

Eléggé durva a helyzet mostanra, itt tudjátok követni, hogyan alakulnak a dolgok:


[link]

2014. febr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
77%

Előző! Nem tévedett az előtted élő, a ruszinok többségben vannak az ukránokhoz képest Kárpátalján, csak az ukránok nem ismerik el őket külön nemzetiségként (ellentétben velünk és a környező országokkal, Szlovákia és Románia is elismeri őket). 1991-ben Kárpátalján népszavazást tartottak az autonómiáról amit a terület megszavazott de az ukrán hatalom le se szart. Majd 2008-ban volt egy kósza próbálkozásuk, hogy elszakadjanak Ukrajnától, ha nem teljesítik az autonómia követelésüket az ukránok (ráadásul ezt az oroszok is támogatták), majd a mostani tüntetések alatt is követelték a ruszinok Janukovicstól az autonómiát mindeddig hiába. Na most ezek után szerinted ha mi felajánlanánk nekik azt amiért 25 éve küzdenek Ukrajnában eredmény nélkül, akkor vajon melyik országhoz tartoznának szívesebben? Ráadásul nem tudom ki mennyire volt penge töriből, de 1918-ban az egyetlen nemzetiség volt Magyarországon amelyik elfogadta a kormány autonómia ajánlatát és nem kívántak elszakadni Magyarországtól (persze később mégis megtörtént, de ez nem rajtuk múlott). Tehát a két nép között történelmileg is jó a viszony.


A 2008-as cikk:


[link]


A mostani cikk:


[link]

2014. febr. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
59%
Előző vagyok. Bocsánat kicsit már fáradt vagyok az első sorban előtted írót akartam írni természetesen. :D
2014. febr. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
60%

ma 02:07

2001-ben mégis összesen nagyságrendileg tízezer kárpátaljai vallotta magát ruszinnak, ezzel szemben egymillió ukránnak. Hogy is van ez akkor?


[link]

2014. febr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
42%

"Na most ezek után szerinted ha mi felajánlanánk nekik azt amiért 25 éve küzdenek Ukrajnában eredmény nélkül,"


Azt már csak halkan kérdezem, hogy úgy mi értelme visszacsatolni egy területet, hogy aztán területi autonómiát adsz nekik? Hogyan, visszacsatolod, utána másnap megszavaztatod a parlamenttel az autonómiát, lesz egy jelképesen "visszacsatolt" területed, ahol önálló kormányzási joggal majd a ruszinok rendelkeznek, és ettől kezdve ők döntenek /mondjuk legyenek kétszázezren, nem tízezren, ahogy a 2001-es cenzus szól/ nyolcszázezer ukrán, meg százötvenezer magyar sorsáról?


A világon semmi értelme Kárpátalját -de a legtöbb magyar kisebbségi területet sem- visszacsatolni, ezek az eszmefuttatások millió sebből véreznek. Nekünk, mint anyaországnak az a feladatunk, hogy megtegyünk mindent, ami hatalmunkban áll a külhonba szakadtakért. Ha haza szándékoznak jönni, azzal, ha választójogot szeretnének, azzal, aztán ha te, mint itthon élő polgár tudsz segíteni rajtuk valamiben, akkor azzal.


Én eljátszadoznék a gondolattal, hogy mi történne vajon, ha egy agresszív magyarvisszatelepítési politikát folytatna mondjuk a következő húsz évben az ország, pénzbeli támogatásokkal, esetleg földosztással. Egészen biztos vagyok benne, hogy sokan hazajönnének, mint ahogy abban is, hogy nagyon nem ártana, ha 1-2 százezer fővel megint a tízmillió fölé emelkedne a lakosságunk.

2014. febr. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
83%

ma 02:07

Ja, és a cikkek érdekesek voltak. Köszi!

2014. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim válasza:
58%

kedves behemot!

ne aggodj. mi karpataljaiak epp ugy nem vagyunk ratok mi ti rank. nem hallottam meg egyetlen celzast sem megbizhato forrasbol hogy minket a draga anyaorszagunknak vissza szeretnenek adni. es mindannyian tisztaban vagyunk azzal hogy viszonyultok hozzank. koszonjuk szepen eddig is meg voltunk Magyarorszag nelkul, ezutan is megleszunk.

mindenki mas megnyugtatasa miatt is kijelentem: nem lesznek tomeges menekulesek Karpataljarol Magyarorszagra. fejezetek be a vitat rolunk. es jo lenne ha hanyagolnatok az ukranok es a magyarok viszonyat illetve a szazalekat nalunk. amig nem eltetek itt, de a tobbsegetek meg csak nem is jart erre, addig ne irjatok velemenyt.

2014. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
93%

ma 18:18

Miért adod a sértődöttet?

Én éppen azt mondom, azt vallom, hogy minden segítséget meg kell adni felétek, amit csak kértek. A világon mindenhol a kisebbségnek tartanak be, a legsanyarúbb sorsú, itthon élő magyarnak is jobb dolga van, mint az átlag felvidékinek, vagy kárpátaljainak, vagy erdélyinek. Éppen ezért teljesen jogosan kértétek a választójogot (amit most megkaptatok), teljesen jogosan kapjátok a támogatások bizonyos formáit itthonról (mondjuk lóf. az egész, ahhoz képest, ami pénzre valójában szükségetek lenne).


Ellenben: soha nem szabad olyan bolond ötletekkel előrukkolni, hogy a többségében ukránlakta Kárpátalját csatoljuk vissza. Ez csak erőszakkal menne. Emberek halnának meg, százszámra. Ezen kívül nyilván az EU, és a NATO sem nézné jó szemmel, hogy sunyin "kihasználjuk" az ukrán zavargást.

2014. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
34%
Az első világháború sújtotta Magyarországon is kihasználta a kisantat a helyzetet, hogy megszálljon országrészeket... amiért valóban csak kevesen próbáltak harcolni... Mégis leszarta mindenki.. Érdekes, hogy mindig a magyarokat hagyták cserben és a magyar sorssal nem foglalkozott senki. Nem csoda hogy lassan már a saját országunkban is mi leszünk a kisebbség.. A Vereckei hágó és magyar történelmi városok idegen kézben. Miért nem érdekel ez senkit?
2014. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!