Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok az ukrán tüntető...

Mit gondoltok az ukrán tüntetőkről? Jogos a fellépésük?

Figyelt kérdés
Én személy szerinte szimpatizálok velük. Nem olyan birkák, mint mi magyarok vagyunk, pedig a politikai helyzet kísértetiesen hasonló. Kézi irányítás alá vett független intézmények, meggazdagodó rokonok és helyi Döbrögik, kormányzati propaganda a tévéből, rádióból, közmédiából stb... A különbség mindössze annyi, hogy a magyarok valamiért nem vonulnak az utcákra, pedig az elkövetett galádságok után simán lehetett volna ötször ennyi tüntetést szervezni. A kormányt persze megvédték a birkameneten... Nem vagyunk kissé szervilisek?

2014. febr. 20. 22:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Te lelövetnéd magad mint ahogy most Kijevben zajlik??
2014. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem biztos, hogy orbánnak lenne mersze a tömeg közé lövetni. Arról nem is beszélve, hogy én békés tüntetésről beszéltem. Ukrajnában is csak az után kezdett eluralkodni az erőszak, miután a rohamrendőrök kezdték jól elkalapálni a békés tüntetőket.
2014. febr. 20. 23:05
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Általában a békés tüntetésből alakulnak ki a polgárháborúk.

Rombolással pedig milyen pozitív változást lehet előidézni?

2014. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Hát ahhoz az 50 rendőrhöz mit szólsz, akiket a tüntetők kaptak el és kegyetlenül megkínoztak ?
2014. febr. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Hát ahhoz az 50 rendőrhöz mit szólsz, akiket a tüntetők kaptak el és kegyetlenül megkínoztak ?"


Ezek az úgynevezett rendőrök parancsszóra kinyírnának bárkit. Függetlenül attól, hogy a rendőrök az államtól kapják az erőszak alkalmazására a felhatalmazásukat, még nem kell arra a szintre süllyedni, hogy földön fekvő embereket vernek agyon, vagy meztelenre vetkőztetnek és megaláznak embereket. Ez vice versa működik, és nem a tüntetők kezdték. Adott egy minden hájjal megkent pofátlan sz@rházi, aki Ukrajna nem túl rózsás gazdasági helyzete ellenére meg tudta növelni a saját udvartartásának vagyonát. E-mellett gyakorlatilag bármit törvénybe foglal, amit éppen kedve tart, és megpróbálja önmagát leválthatatlanná tenni. Egy ilyen emberrel mit lehet kezdeni? Persze jogos a felvetés, hogy én kockáztatnám-e az életemet egy hasonló helyzetben, de a választ sajnos nem tudom. Remélem az elmúlt 24 év politikai elitjét itthon sikerül majd komolyabb atrocitások nélkül, és demokratikus eszközökkel elzavarni. De a vége mindig az, hogy vagy eltűnnek azok, akik a rendszert ilyen vagy olyan módon fenntartják, vagy újabb 40 évig befoghatjuk a pofánkat.

2014. febr. 20. 23:21
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Nézd, biztos nem véletlenül vannak ennyire elkeseredve.

Ukrajnában pont olyan problémák vannak, mint nálunk, csak ott még rosszabb a helyzet.

Én megértem őket, hogy teljesen kiborult náluk a bili.

2014. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Mekkora tévedésekbe vagy kedves kérdező, köze nincs a magyar helyzetnek az ukránhoz. Hidd el, mi tized annyiért az utcán lennénk mint szerencsétlen ukránok.
2014. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Te mit szívtál kedves kérdező?? Milyen helyzet lenne itt Mo-n??? Nincs itt semmi valós probléma főleg az ukránhoz képest, pedig nem vagyok fidesz-fan. De az tény hogy az mszp-hez képest kánaán van
2014. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Te mit szívtál kedves kérdező?? Milyen helyzet lenne itt Mo-n??? Nincs itt semmi valós probléma főleg az ukránhoz képest, pedig nem vagyok fidesz-fan. De az tény hogy az mszp-hez képest kánaán van"


Te mit szívtál kedves kommentelő? Hol tudott ilyen hatékonyan lopni az mszp? Sehol nincsenek az orbánékhoz képest...

2014. febr. 21. 00:09
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
De most nem erről beszélünk. Mi kormányaink piti zsebtolvajok Janukovicsékhoz képest.
2014. febr. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!