Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most az az elfogadott álláspon...

Most az az elfogadott álláspont, hogy az ukránoknak van "igazuk"?

Figyelt kérdés

Csak mert én nem így gondolom, de azt veszem észre,hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Ugyanis ha a Krím fsz. 60% orosz akkor teljesen jogos,hogy az oroszok magukénak szeretnék tudni, és nekünk is ezt kéne csinálnunk Kárpátalja bizonyos magyarlakta részeiért, bár tudom mennyire ütőképes a seregünk meg NATO, ENSZ stb...tehát ez kizárt, de elméletben ez az elv kellene.

Aki pedig úgy gondolja,hogy az ukránoké kell,hogy maradjon a fsz. az nyilván Erdélyt is Magyarországhoz csatolná románostul,mindenestől nem?!

Nem beszélve arról,hogy a nyugat elsősorban anyagi okok miatt pártolja Ukrajnát, jó kis IMF hitelek kellenek nekik is...

Természetesen nem az oroszok mellett vagyok, és azt sem mondanám,hogy az ukránok ellen, de ha állást kell foglalni akkor szerintem az oroszoknak van igazuk.


2014. márc. 4. 20:20
1 2 3
 1/23 ConnectCare ***** válasza:
100%

Arról a területről Oroszország lemondott egy nemzetközi szerződésben a 90-es évek elején. Így szerződést szeg most.


De egyébként sem ez lenne a módja a terület megszerzésének, lehetne szavazgatni például. Ez így az ENSZ Alapokmányba ütközik.


Magával azzal, hogy megszerezzenek egy többségben oroszok lakta területet szerintem nincsen gond, de a megvalósítás már eléggé aggályos.

2014. márc. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen csak az itt írogató fotelkonkvisztádorok fejében van, hogy "jogos" egy ország szuverenitásának a durva megsértése csak mert egy apró részén területi többségben van egy kisebbség.


Nem így működik a felnőttek világa.


Ennyi erővel ha mondjuk minden nálunk élő német állampolgár a XII. kerületbe költözne és ott többségbe kerülnének, akkor te szívesen német exklávévá minősítenéd azt?

2014. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
Ez nagyon egyértelmű igen.. viszont a nyugati média szerint akik az eu ellen tüntetnek pl görögöknél azok huligán terroristák nem szabadságharcosok. A nyugati sajtó mindig megpróbálja a szar illatút rózsa illatúnak a rózsaillatút meg szarnak feltüntetni. Aki kicsit mögé lát a dolgoknak az látja mi folyik az orra előtt.. Sajnos sokan nem látnak odáig..
2014. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
13%

"Ilyen csak az itt írogató fotelkonkvisztádorok fejében van, hogy "jogos" egy ország szuverenitásának a durva megsértése csak mert egy apró részén területi többségben van egy kisebbség" APRÓ, KISEBBSÉG???

Gondolom palesztinai gyerekek lemészárlása jogos. Gondolom Szíria megszállása jogos. Gondolom Erdély elcsatolása jogos. Gondolom az olajért ölni és népeket elsöpörni jogos.. http://www.youtube.com/watch?v=_TPucQHtHZs ez is jogos gondolom.. Minden kivéve hogy nem hagyják hogy az ukránok felkoncolják társaikat..

2014. márc. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jól működik ez a szavazósdi, láthatjuk mi a helyzet...szerintem pedig éppen a naiv gyerekek világában van,hogy megszavazzuk demokratikusan, meg a lóf-@-szt szavazol meg...ilyen helyzetekben ez egyszerűen nem működik, viszont nem gyilkolásztak az oroszok, tehát nincs mitől elhatárolódni, lövések nélkül foglalták el a szigetet.
2014. márc. 4. 20:33
 6/23 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=BqX3ElKlM8I Ezért nem háborodik fel a NATO meg ENSZ..??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
2014. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%
Jó jó, de Erdélyben mit csinálnátok 7,3 millió románnal? Erre sosem kapok választ. A határhoz közel és Székelyföldön van magyar többség, de mi a helyzet a közötte levő 300x250 km-el? Az nincs is?
2014. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 ConnectCare ***** válasza:
100%

Akárhogy is, Oroszország tagja az ENSZ-nek. Tehát elfogadta annak Alapokmányát. Az pedig kimondja a 2. cikk 4. pontjában, hogy...


"A Szervezet összes tagjainak nemzetközi érintkezéseik során más Állam területi épsége, vagy politikai függetlensége ellen irányuló vagy az Egyesült Nemzetek céljaival össze nem férő bármely más módon nyilvánuló erőszakkal való fenyegetéstől vagy erőszak alkalmazásától tartózkodniok kell"


Vagyis fenyegetéssel sem megyünk át a szomszédhoz területet szerezni. Azt pedig mindenki maga döntse el, hogy ha mondjuk egy 120 kilós, sokkal erősebb, láthatóan díjbirkózó valaki megállít éjjel az utcán, és mindenféle konkrét támadás vagy fenyegető mondat nélkül azt mondja, hogy "De jó telefonod van, ugye nekem adod?", akkor önként vagy fenyegetés hatására adjuk-e át a telefonunkat.

2014. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
5%
Igen az kell ami a miénk egy centivel sem több... Ahol magyar többség van, amit undorító aljas módon elvettek, azt visszaadják. A többi a románoké.. Ahol magyarok laknak az a magyaroké.. Ez így korrekt.. Viszont manapság ekkora fejetlenség vannak.. Komolyan háborúkat titkolnak el.. Ölik az arabokat, gyerekeket nőket.. Szánalmas ez a képmutatás. Legalább játszanának nyílt lapokkal.. Szánalmas ez a képmutató aljas média..
2014. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Miért nem települ 7 millió önkéntes magyar Erdélybe? Meglenne a többség és mehet a visszacsatolás. Szimpla matek.
2014. márc. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!