Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet hogy az EP elnökéne...

Hogy lehet hogy az EP elnökének csak 8 általánosa van?

Figyelt kérdés

Már több helyen is olvastam ezt az infót.

Korábban azt gondoltam hogy egy gazdasági vagy jogi mester diploma oda a beugró :S


2014. ápr. 8. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mert a szaktudás többet ér mint egy papír.


Nyehehe. Na jó, ez versenyszférában igaz is lenne. Az általad említett eset meg azért mert valakinek a valakije.

2014. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy logisztikai vállalkozás nyitásához is csak mi kell? 8 általános, szóval mi ebben a nagy dolog? Jó azt megértem hogy orvosoknak kötelező az iskola elvégzése, azért csak nem engedik műteni papír nélkül.

Viszont minden másban elegendő kéne legyen a hozzáértés, és tudás.

2014. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Mert nem követelmény.

Képviselő, sőt akár miniszterelnök is lehetsz még érettségi nélkül is, ha elegen rád szavaznak.

2014. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Shai-Hulud ***** válasza:

"Jó azt megértem hogy orvosoknak kötelező az iskola elvégzése, azért csak nem engedik műteni papír nélkül.

Viszont minden másban elegendő kéne legyen a hozzáértés, és tudás."


Nem értelek. Miért különbözteted meg szegény orvosokat? Ők miért ne műthetnének diploma nélkül? A sarki hentes is ismeri az anatómiát, sokkal több disznót bontott már fel, és sokkal jobban, mint a prof a klinikán...

Ő is ki tudja venni a vakbeledet, fogadjunk!


De ha már az orvosoktól diplomát kérünk, akkor a többiekkel se tegyünk kivételt!

Én legalábbis szeretném, ha az autómat egy (sőt több) közlekedésgépész tervezné meg, akik egy bizottság előtt bizonyították, hogy értenek hozzá.

Szeretném, ha a gyerekemet olyanok oktatnák az iskolában, akik levizsgáztak abból, hogy hogyan kell oktatni.

Jó lenne, ha a vízvezeték szerelő pontosan ismerné a szakma fortélyait (és erről igazolása is lenne), nem csak "értene hozzá".


Az a baj, hogy amit írsz, hogy "hozzáértés és tudás" legyen - ez a Mekk mesternek is megvan.

A különböző vizsgák, diplomák azért vannak, hogy a szakemberek SZÁMOT ADJANAK a tudásukról, és ezt valaki (egy bizottság) igazolja is.


Hogyha valakiben TÉNYLEG megvan a "hozzáértés és tudás", az le is tud vizsgázni.

Ha pedig nem tud, akkor hogy higgyem el neki, hogy ért hozzá?

2014. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves előző, a versenyszférában a munkáltató kizárólagos joga eldönteni, kit alkalmaz.

Ha az Apple úgy gondolja, akkor 6 elemit, meg 2 tánciskolát végzett embert vesz fel Java fejlesztőnek.

Szíve joga.

2014. ápr. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

kezdjük azzal, hogy nem csak 8 általánosa van :)


van 4 év alapképzése és 8 év középszintű képzése, bár az érettségit ne tette le, de azt nem is kötelező. (itthon sem az)

ezen felül van neki egy két éves szakképesítése (könyvkereskedés-eladó)

azt sem ért tudni, hogy 12 évig vezette a saját könyvkereskedését és nem azért hagyta abba, mert tönkrement.


ebből már az látszik, hogy lényegesen több fogalma van a gazdaságról, mint a legtöbb embernek :)


egyébként az EP elnöki pozíció politikusi hely és mint ilyen nincs végzettséghez kötve. ha elég sokan úgy gondolják, hogy alkalmas vagy, akkor megkaphatod. róla pedig elég sokan ezt gondolták. szerintem nem véletlenül.

2014. ápr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shai-Hulud ***** válasza:

Kedves cheeky_bugger

Ebben elvben igazad van, de az Apple elnöksége ezt nem fogja úgy gondolni.

Szerinted miért? :-D

2014. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mennyi kellene hogy legyen? Hat?
2014. ápr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ceausescu 4 általános osztályt végzett, diktátor volt. EP elnök a 8 általánossal már túlképzett. :)
2014. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ahogy én nézem ez csávó 12 évet járt suliba.
2014. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!