Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Előnyös lenne Oroszország...

Dávid kérdése:

Előnyös lenne Oroszország számára egy független, oroszbarát Kelet-Ukrajna?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam és Putyin számára talán ez a leginkább elfogadható forgatókönyv.


Persze csak ha nem lő vissza az ukrán hadsereg és nem lesz elhúzódó háború.


Vagy szerintetek inkább érdeke egyben tartania Ukrajnát Putyinnak?



2014. máj. 3. 00:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha "független" lenne akkor igen ha valóban független akkor nem.
2014. máj. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

„független, oroszbarát Kelet-Ukrajna”


Szerintem azzal hogy oroszbarát, elég gyenge lábakon állna a függetlenség.

2014. máj. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vona Gábor ***** válasza:
31%
Hogyne volna előnyös. Keleten az ipar, plusz keleten vannak a védendő orosz nemzetiségiek. Oroszország most pontosan azért pedálozik, hogy Ukrajna vagy alakuljon át egy szövetségi köztársasággá, vagy szakadjon ketté.
2014. máj. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
Független?!?!
2014. máj. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Vona Gábor ***** válasza:
58%
Direkt értitek félre a kérdezőt? Teljesen nyilvánvaló, hogy a "független" szóval a jelenlegi nyugatbarát ukrán slepptől való függetlenedésre célzott.
2014. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyfelől előnyös. Ha önmagában csak a területeket nézzük. Másfelől lehet nagyon hátrányos. Ha a reakciókat is nézzük. Éppen ezért próbálja Putyin úgy beállítani, hogy ő nem tesz semmit, azok a szerencsétlenek akarnak hozzá jönni. Persze mindenki tudja, hogy azok a "szerencsétlenek" eddig is akarhattak volna, számukra semmi sem változott. De nem akartak. Most szítják őket, most akarnak. Így megy ez mindig.
2014. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert akkor nem lenne befolyásuk a nyugati felére. Nekik egy ilyen széthúzó, befolyásolható ukrajna tökéletes.
2014. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Vona Gábor ***** válasza:

ma 12:16


Nem is érdekük ukrajna csóró, katonai-stratégiailag használhatatlan részét befolyás alatt tartani. Virágnyelven: Ny-Ukrajnát az oroszok le se sz.arják.

Számukra mind stratégiailag, mind szociál-politikailag a keleti, déli részek a fontosak.

2014. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Okk, köszi a válaszokat!

Én is hasonlóképp gondoltam, mint az itt kommentelők 80%-a.

Nyugat-Ukrajna iparosodottabb és oroszbarátabb, mint kelet.


Szerintem arra semmi esély, hogy Oroszország megához csatolja a keleti területeket, mert:


1) nincs éles, jól meghúzott határ, a keleten lévő ukránok nem akarnának oroszországban élni

2) az ukrajnai fizetéseket képtelenség "központilag" felzárkóztatni az orosz bérekhez, ha Moszkva gazdaságilag nem elég erős

3)kiváltaná az újabb szankciókat

2014. máj. 3. 12:48
 10/17 A kérdező kommentje:

Viszont egy papíron független, csatlós állam remekül jönne Oroszországnak, amivel:


-Vámunióra léphet

-Oligarchái belépnének a piacára

-oroszbarát lenne


ellenérvek: Nyugat-Ukrajna belépne a Nato-ba és szélsőségesen oroszellenes lenne

2014. máj. 3. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!