Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németország hogyan tudta azt...

Németország hogyan tudta azt megcsinálni, hogy egyszerre jobb a kereset, mint Magyarországon és az alapvető termékek árai olcsóbbak, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Eddig bárhol ahol jártam Európában, pl. Anglia, Hollandia, azt vettem észre, hogy bár a fizetések magasabbak mint nálunk, a magas árak miatt kb. ugyanúgy vagy max picit jobban jössz ki, mint nálunk.


Igaz Németországban még csak főleg a volt NDK-ban és Nyugat-Berlinben jártam, de ahogy láttam, az alapvető dolgok, különösen az élelmiszeralapanyagok és néhány egyszerűbb készétel ára olcsóbb, mint Magyarországon, és ha úgy vesszük, hogy bár nincs minimálbér, de a legtöbb munkáért azért fizetnek legalább 1000 eurót, akkor nagyon jól ki lehet jönni.



2014. máj. 7. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Mert ott nem import,hanem hazai termékek vannak a boltok polcain.
2014. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

"zért fizetnek legalább 1000 eurót, akkor nagyon jól ki lehet jönni."


Ez ideig igaz, DE! próbálj meg egy normális környéken lakást bérelni. München, Frankfurt, Hamburg, és a nagyobb városok és környékén magasak a bérleti díjak. 500-600 €+rezsiért béreled a lakást, mellette 200-300 € kell kajára minimum, akkor a kocsit is fenn kell tartani, az sem két fillér. Na, így lehet megélni az 1000 €-ból. Megélsz, de semmi sem marad belőle. 1000 €-ért kijönni nem éri meg. 0-ra otthon is ki lehet jönni hó végén.

2014. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BlackSword ***** válasza:
100%
Mert tudják jól, hogy úgy dübörög a gazdaság, ha az emberek vásárolnak, és minél többet vásárolnak, annál több az igény, ebből kifolyólag több az igény a munkaerőre, akik megint csak vásárolnak...
2014. máj. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ÁFA is alacsonyabb.
2014. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedvenc példám alapján:


1969-1945 (amikor is szétbombázták Németországot a gazdaságával együtt) = 24 év Ennyi idő se kellett a németeknek a tejjel mézzel folyó német gazdaságot Európa vezető gazdaságává fejleszteni!


2014-1990 = 24 év. Magyarországnak ennyi idő se volt elég, azaz egy generáció egy év híján, hogy legalább képes legyen a saját gazdasági valagán megülni.


Ezért lehet szidni a pártokat, akik valójában közölük nőttek ki és mi szavaztuk meg. Lehet szidni azt akit akarunk de az igazság az, hogy ez a fenti szám se mutat mást mint saját alkalmatlanságunkat.

2014. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
azt sem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy az EU és Kína közötti kereskedelmi partnerség elsősorban a németeknek és a britteknek kedvez. A többiek meg szpják a harci fszt!
2014. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Úgy lehet, hogy mégis csak árja faj a német.
2014. máj. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hát én voltam dél-németországban müncsen környékén, és sztem abszolút nem volt olcsó, vagy olcsóbb nagyonsemmi....sőt....most svájcban vagyok, az itteni árakról ne is beszéljünk inkább. Nem is veszek itt semmit, majd othol be tudok vásárolni ezen a pénzen.
2014. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ááááá előző vagyok a "müncsen" dolog tényleg elgépelés volt, természetesen "München"-t akartam írni, nemtudom, h ez hogy sikeredett, nem figyeltem...elég gáz, tudom :D
2014. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem szoktak a szüleim Németországban dolgozni és mindig bevásárolnak, amennyire csak tudnak, mert jobb minőségű dolgokat lehet kapni alacsonyabb áron, mint itthon. Ausztria már egy fokkal drágább, de még az is olcsóbb Magyarországnál.


A lakás bérleti díja valóban magasabb, de ha van már egy párod, akivel együtt élsz, vígan ki lehet jönni abból a pénzből, amit ott megkereshetsz. Minimálbér pedig van, ami 1000 €, de Németországban az utsó takarító is 1400 körül kap. (Ne felejtkezzünk el ráadásul a 13. és 14. havi bérről)


Olyan ismerőse szerintem meg mindenkinek van, aki kiment és gyári munkából pár év alatt eljutott oda, hogy házat építhetett magának...


A másik, hogy láttam egy cikket valahol, ahol szemléletesen le volt írva, hogy mennyit kell dolgozni ahhoz, hogy saját lakásod lehessen... Hát eléggé egyértelmű volt, hogy hol jobb élni.

2014. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!