Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gondolja azt néhány...

Miért gondolja azt néhány ember, hogy Ukrajnában etnikai tisztogatás folyik? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Legfőképp szélsőjobbosok mondják azt, hogy az ártatlan felkelőkre lőnek a gonosz ukránok. Nem általánosítok, mert én is a szélsőjobb felé húzok, de azért innen Kárpátaljáról reálisan látom a dolgokat.

Itt az történt, hogy Ukrajnának veszélybe került az orosz fennhatósága Janukovics puccsos leváltásával (ezt megérdemelte viszont, mert egy rabló volt), és egy hirtelen megszavazott kormányt állítottak a helyére (amivel szintén nem értek egyet). Egy bizonyos nyelvtörvény és más intézkedések alapot szolgáltathattak Krím el/visszafoglalására (ami szerintem Putyin büszkeségéből fakadt). De ez eddig végülis lényegtelen.

Mert a kérdésem arra irányult, hogy nem kell egyik felet jónak, másikat rossznak feltüntetni, itt mind a kettő rossz, hatalomra éhező. Ukrajna orosz fegyverekkel rendelkező orosz katonákkal harcol, és csak nagyon elenyésző szeparatistával. Ez abból fakad, h Oroszország nem akarja elveszteni Ukrajnát, míg a nyugat (ezalatt nem a nyugati embereket értem, hanem néhány embert, kiknek nagy befolyása van) szerintem azt akarja, hogy Oroszországot Ukrajnán keresztül csapdába csalva eltakarítsák az útból, mint nem az érdeküket szolgáló állam. Ebből egy nyíltabb háború is kifejlődhet. :/

Kiváncsi vagyok a válaszokra.



2014. júl. 25. 14:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lehet az alapvető kérdést kicsit kiszélesítettem :D
2014. júl. 25. 14:48
 2/12 asmosys ***** válasza:
59%

Nem volt puccs. A nyelvtörvény csak tervezet volt /maradt hisz Jacenyuk elutasította.

Hogy mi lesz azt csak tippelni lehet. Várhatóan erősen csökken sőt megszűnik az orosz támogatás.

Krím orosz kézen marad, de több területet nem veszít, keleten pedig részleges autonómia lesz a béke ára.

2014. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Max. alábbhagy az orosz támogatás...
2014. júl. 25. 15:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Oroszország egyébként magára hagyta a "szakadárokat". Mármint, ugye kiállt Krímért, ezen felbuzdulva pedig előtörtek más területeken is ilyesfajta törekvések, csak Oroszo. már nem áll ki úgy értük, mint Krímért. Nekik csak Krím kellett. Ezeknek a becsapott, feltüzelt embereknek meg csak a vérontás maradt oda-vissza.


Kicsit 56-hoz is lehetne hasonlítani, mikor a magyarokat feltüzelte a nyugat, aztán itt hagytak minket a .... abban.

2014. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A szakadárok már nem élnének, ha Oroszország nem küld támogatást emberben/fegyverben...

De a lényeg, Ukrajna már behívókat küld, a 2500as falunkba valamivel több mint 100 behívó érkezett... Nincsenek magukra hagyva a szakadárok, ha ilyen lépésekhez folyamodnak (egyébként is mi közünk Ukrajnához? én csak Magyarországért harcolnék -> de viszont 5-10 év jár aki nem teljesít)

:/

2014. júl. 25. 15:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Terjed a hír, hogy nem kell aláírni semmit, így nem rónak fel semmit majd... de korábbi határőröknél, szolgálatot teljesítőknél nem így van :S
2014. júl. 25. 16:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Kicsit furcsa, hogy te Ukrajnában élsz, gondolom tudsz ukránul és valószínűleg oroszul is és nem vagy képes tájékozódni az oroszországi forrásokból. Az internet is tele van olyan videókkal amiken annyi polgári áldozatot látsz amennyit el tudsz viselni. Gondolkozz el azon, hogy mi a célja az ukrán hadseregnek városok és ipari létesítmények bombázásával. Hasonlóan elgondolkodhatsz azon miért alkalmaznak foszforbombákat, grad fegyvereket települések ellen is. És még egy jó ötlet, próbálj beszélgetni az interneten olyan emberekkel akiket az ukrán hadsereg úgymond felszabadított.
2014. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem értek egyet az ukrán hadi beavatkozásokkal, mert civil áldozatok is vannak... Aki nem menekült el Nyugat-Ukrajnába, vagy Oroszországba, mind veszélynek vannak kitéve, ez a baj...
2014. júl. 26. 19:09
 9/12 A kérdező kommentje:

Nyugi, az ukránok nem a fegyvertelen civilekkel harcolnak... Hanem megfizetett oroszokkal, csecsenekkel, és néhány orosz fegyvert használó kelet-ukrajnaival...

Én csak azt mondom, hogy sem a jelenlegi Ukrajna mögött álló háttérerők és illegitim (most már széthullott) kormányuk sem az oroszok mellett nem lehet állást foglalni szerintem, akik nyomulnak befelé Ukrajnába.

2014. júl. 26. 19:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Gondolom Odesszában az a 40+ orosz akit bekergettek egy szakszervezeti épületbe és rájuk gyújtották a p1csába is mind egytől-egyig terrorista volt, még az a terhes nő is akit telefonzsinórral fojtott meg valami ukrán vadállat.


Komolyan, ilyenek hallatán te mire gondolsz ?

Mert rohadtul egyértelmű, hogy ezeket az orosz CIVILEKET azért gyilkolták le hidegvérrel, mert oroszok voltak.

YouTube-ra a MaidanPR nevezetű csatornára fel is töltöttek egy videót amin az ukrán sz4rháziak végigjárták a kiégett épületet, bemutatták a hullákat és a videónak valami ilyesmi címet adtak, hogy "orosz neonáci fasiszta terroristák" így meg úgy.

Egyszerűen hánynom kell attól, hogy Nyugaton ezeket a senkiket mosdatják.


Az meg, hogy nem puccs történt egyszerűen nevetséges.

Yanukovych az alkotmány szerint még mindig elnök, mert a fogyatékos Maidan-osoknak nem volt elég emberük a parlamentben az elnök alkotmányos és jogszerű leváltásához.

Persze arról ne is beszéljünk, hogy Yanukovych embereit elrettentették a szavazástól illetve a megjelenéstől, és képek is készültek arról, hogy a Yatsenyuk-féle férgek több szavazógombot is nyomogattak egyszerre.

Szóval ennyit a demokratikus leváltásról meg az ilyen gusztustalan nyugati mézesmázos hazug sz4rságokról.

2014. júl. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!