Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Che Guevara-ról mi a véleménye...

Che Guevara-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2010. jan. 10. 14:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%

Te nem érted,hogyha tényleg segíteni akart volna,akkor azt másképp tehette volna.

A hatalom nem egyenlő a gazdagsággal.Kádár is szegény volt.

2010. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%

"Te nem érted,hogyha tényleg segíteni akart volna,akkor azt másképp tehette volna.

A hatalom nem egyenlő a gazdagsággal.Kádár is szegény volt"


de nem volt hatalma, mert amit kapott arról is lemondott!!!

és elárulod hogy hogy? bársonyfotelbe szivarozgatva?

hogy kellett volna segítenie? adott volt 1 lázadó hadsereg (féle) és ő beállt mert hitt valamiben

utólag de nagyon okos tudsz lenni

2010. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
73%
Embereket ölt.Ezen nincs mit magyarázni.
2010. jan. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Tök jó a róla készített film, kicsit tömeggyilkos volt, de ezt megbocsájtjuk neki, mivel tök trendi a pólókon.

Amúgy kivláló, karizmatikus jellem, ezt csak annyi csorbítja, hogy Bolíviában kivégzése előtt sírva könyörgött az életéért.

2010. jan. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
24%

"Embereket ölt.Ezen nincs mit magyarázni."


katona volt... és háború



utolsónak

utólag sok mindent lehet mondani... és kitalálni

te láttad sírni? én se láttam szóval ne kezeljük ezt tény ként


én nem tudom mér kell most bemocskolni feleslegesen

harcolt valamiért lehet hogy rosszul, embereket is ölt

azok az emberek meg másokat öltek...

meghalt az ügyéért

és ez becsülendő


bele lehet magyarázni hogy sírt vagy nem, de ha gyáva lett volna nem ment volna el Kubából 1 öngyilkos küldetésbe

sőt ha gyáva lett volna meghúzta volna magát, és várta volna hogy valaki más csináljon valamit

mint a legtöbb Magyar


de ő nem ilyen volt erről ennyit..és lehet belemagyarázni mindent

2010. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

terrorista és hülye, de igaza volt...

eleinte...

2010. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
volt szerencsem angliaban tanulni, es az egyik tanarom ismerte a testveret (hahaha jo mi?). vele beszeltuk, hogy igy kimondva, hogy kommunista volt, nagyon negativ kepben tunteti fel, annak ellenere, hogy az volt (ha valaki ismeri az angolt akkor tudja h mennyire negativ a kommunista szo) viszont az usa ellenes politikaja nagyon szimpatikus, es tuti hogy kubat is ugy mint mas orszagokat kiszipolyozta volna (na jo ezt lehet h j-vel kell irni)
2010. jan. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Elvakult egy lélek volt, azthitte, hogy világforradalmat csinálhat (ezért ment afrikába is) egyébként meg nem volt nagyon szegény mert jómódu polgárcsaládba született, és orosnak tanult, csakhát Ő is meghülyült
2010. márc. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jó ember volt.

-Orvos volt, leprásokat gyógyított, ezzel saját életét kockáztatta másokért.

-Írásai, könyvei mind az emberségről és a szeretetről szólnak, még azok is, amelyek harci taktikákat elemeznek.

-A harcban foglyul ejtett katonákat mind szabadon engedte, az ellenséges sebesülteket ugyanúgy gyógyította.

Mivel Che az imperializmus elleni harc abszolút hőse és példaképe volt, természetes, hogy a dollármilliárdos ellenfelei rágalmakat terjesztenek róla:

-kivégzések: a megdöntött fasiszta diktatúra hóhérait, háborús bűnöseit és korrupt politikusait kivégezték (120 fő). A perek a havannai stadionban folytak, teljes nyilvánossággal és nyugati elemzők szerint is minden ítélet megalapozott volt.

-hamis naplórészletek és idézetek (ennek ellentmond, hogy a magyar nyelven is kiadott műveiben egész fejezeteket szán a emberies viselkedésnek és a szeretet fontosságának)

2011. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

"1965-ben hirtelen eltűnt a közéletből, Fidel Castro egy általa írt üzenetet olvasott fel nyilvánosan, melyben lemondott minden tisztségéről, sőt, kubai állampolgárságáról is. Titokban Prágába utazott, onnan több afrikai országba: Guineába, Angolába, végül Kongóba. Itt kubai önkéntesekkel együtt Laurent-Désiré Kabila lázadó Simba csapatait segítve próbálkozott a forradalom „exportjával”"

-Hatalommániás? Én ezt nem nevezném annak...


Szerintem mindaz a szörnyűség amit tett csak eszköz volt arra, hogy elérje és beteljesítse az eszméit.

Mellesleg olvastam a Motoros naplóját. Voltak érdekes dolgai, de alapvetően jó célt szolgált.

Nem rossz ember volt ő, csak idealista.

2011. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!