Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Belegondoltál már, hogy...

Progizo kérdése:

Belegondoltál már, hogy milyen rossz lehet határon túli magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

Vegyük például erdélyi honfitársainkat: az egész világon azért utálják őket, mert "románok", csak Romániában azért, mert magyarok.

Vagy itt ez az írás:

[link]


(Ajánlom ezeket "minektrianonozni" és "azeuúgyismindentmegold" szavajárású felebarátainknak, hogy gondolkodjanak el rajta - ha van nekik mivel.)



2014. júl. 28. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Én teljesen szolidaritást vállalok velük, de ezt leszámítva nem tudok mit tenni? Nem az én hatásköröm. És saját maguknak kell kezükbe venniük az irányítást a gyerekcsinálással. Szép napot!
2014. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem érdekelnek. Aki akar az ideköltözhet senki nem tiltja meg az állampolgárságot is megadják nekik csak úgy bemondásra kapnak egy csomó lóvét. Jobb dolguk van mint az igazi magyaroknak.
2014. júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

És akkor most mi legyen? Indítsunk háborút a területekért?


Könnyítetten kapnak állampolgárságot, senki sem gátolja meg őket hogy Magyarországra költözzenek vagy Európa más országában a magyar útlevéllel éljenek.

2014. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Sok erdélyi él azon a környéken, ahol én lakom, sőt mi több a szomszédom is az. Bárcsak maradtak volna otthon... Nem véletlenül utálják őket az ottaniak szerintem.


Ettől függetlenül találkoztam már echte román fiatalokkal is és nagyon kulturáltan elbeszélgettünk, abszolút nem voltak ellenségesek velem szemben.


Az a baj, hogy sokan nem ismernek egy erdélyit sem személyesen és ilyen romantikus tévképzeteket ápolnak velük szemben. Ők is csak emberek, ráadásul rosszabbak sokszor, mint a magyarok...

2014. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem irigylem tőlük....


(A feljebb lévő antimagyarokkal kár foglalkozni.)

2014. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért antimagyar vagyok, mert a szomszédom erdélyi és úgy viselkedik, mint egy cigány? Gyere ide és bemutatlak neki. Megsúgom egyébként hogy a falu 90%-a már szóba sem áll vele...


Legutóbb, amikor hallottam róla, akkor is éppen azt kiabálta a gyógyult tüdőrákos telekszomszédnak, hogy "Te még szuszogsz? Ne aggódj, nem sokáig, mert elátkoztalak." Tényleg imádom az erdélyieket, komolyan...

2014. júl. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#1. "nem tudok mit tenni? Nem az én hatásköröm."


Olyan magyar politikát kell kialakítani, amely valóban törődik velük, valóban az elszakítottak hátországaként viselkedik.

Ehhez szavazatainkkal ki kell szórnunk a közéletből azon politikusokat, személyeket, akik ellenségesen vagy érdektelenül viszonyulnak hozzájuk.

2014. júl. 29. 09:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ.

Ausztriában, Szlovéniában például a magyar területeken kétnyelvű feliratok vannak mindenhol és ott az életszínvonal is sokkal jobb.

Szlovákiában, Romániában, Ukrajnában nem élnék magyarként.

Szerbiában, a Vajdaság Autonóm Tartományban a magyar egyenjogú hivatalos nyelv a szerbbel, ezért nem értem, miért háborognak a vajdasági szerbek, hogyha valaki magyarul szólal meg.

2014. okt. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves 6. válaszoló.

Veled is ugyanaz a helyzet, mint rengeteg emberrel ezen a földön.Mindent egy kalap alá veszel.Énis erdélyi vagyok, ezért énis olyan ember vagyok mint az alulírott személy akit említettél?

Valószínüleg velem van a gond, nemtudom más hogyvan ezzel, azis meglehet, hogy nemvagyok tisztában a szó értelmével, de én a "Tényleg imádom az erdélyieket, komolyan..." kijelentésedet már egyfajta rasszizmusnak tekintem. Vegyünk egy egyszerü példát: Isten örizz, ha egy rokonod ellop valamit, teis rabló vagy? Nem!

Na ígyvan ez eréllyel is. Igen, énis azvagyok. Városban lakok, ahol nem kevés román él. Ugyanúgy találkoztam már rendes román származású emberrel, mint ahogy rosszal is. Persze nem egy magyar ellenségem is volt.

Feltenném a kérdést, miben külömbözik a román, az erdélyi magyar és a magyarországi ember? Mindenütt vannak jó és rossz emberek.

Nemkell mindent elhinni a médiának. Valaki magyarázza már el, hogy mi a külömbség eme népek között. De kérem azok kíméljenek, akik csak azt tudják mondani hogy a román lop-csal, mert köztudott, hogy ezekböl magyarországon sincs hiány.

Köszönöm!

2014. dec. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!