Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mosdatják itt egyesek...

Miért mosdatják itt egyesek állandóan Izraelt / a vallásőrült zsidókat és reagálnak gyerekesen az ellenvetésekre?

Figyelt kérdés

Nagyon unom, hogy amikor feljövök ide, és megnézem a kérdéseket, akkor látom, hogy egyes törzsfelhasználók elárasztják az oldalt a provokatív kérdéseikkel és válaszaikkal, melyekben hol fényezik, hol áldozatnak állítják be Izraelt / bizonyos zsidókat és kritikusaikat / a velük szemben állókat pedig veszett antiszemitáknak, neonáciknak, hazugoknak / tudatlan ostobáknak állítják be. Ha valaki rámutat az ilyesfajta propagandisták gyenge érveire, manipulációira, cáfolja őket, jobb esetben elfelejtenek reagálni és otthagyják a vitát, mintha semmi sem történt volna, rosszabb esetben előjön az 'antiszemita / neonáci' kártya vagy gúnyolódás. Nem akarják megérteni, hogy nem kell Jobbikosnak vagy antiszemitának / neonácinak lenni ahhoz, hogy Izraelt kritizálja valaki, hanem csak jóérzésűnek.


Nem csak akkor tolják az ilyesfajta propagandát, amikor a zsidók nekiállnak a Gázai-övezetet bombázni, hanem akkor is, amikor nyugalom van, mondhatni egész évben.



Neveket is lehetne hozni, de egyrészt kimoderálnák, másrészt így is lejáratják magukat, nem kell a hülyeségüket még itt is reklámozni, harmadrészt biztos ráismertek néhány híres válaszolóra...



Mi motiválhatja ezeket az embereket az ilyesfajta keresztes hadjáratuk során ?


2014. júl. 28. 22:15
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

Végre megjött az egyik tipikus ilyen, akiről beszéltem, és csak az érvelést erősíti. Nem tudom, ki hogy van vele, de én nneddudgi-tól még egyetlen büdös kommentet nem láttam, ami a kérdésre válaszolt volna, csupán a fesztiválkeltést, és a provokálást, ha valaki Izraelt és a cionistákat kritizálni meri. Nem tudom ki bújik meg a név mögött, de van 1-2 tippem.....


Mielőtt jönnél azzal, hogy a "cionista" az, aki Izrael államának létrejöttéért küzdött, tudatnám veled, hogy mostanra egy másik, negatív jelentés is hozzáadódott: a cionisták azok, akik úgy gondolják hogy felsőbbrendűbbek mindenkinél és mindennél, egy felsőbbrendű "faj", a világot szeretnék uralni és irányítani.


A zsidókkal alapvetően nincsen gond, elvannak a kis zsinagógájukkal, a etnikai homogenitásukkal (más néppel való nem keveredés) és az államukkal, de amikor ezek ellenkezőiről oktatják ki másokat és koronázzák ezt a gyűlölködés változatos formáival, olyankor mindenki csúnyán néz rájuk.


"Vallásőrült zsidók"


Ovadia Yosef és más, a Talmudot és az Ószövetséget radikálisan értelmezők nem kötöznivaló bolondok ?



"reagálnak gyerekesen az ellenvetésekre?"


Izrael politikájával kapcsolatban én is hivatalos dokumentumokra, komolyabb politikusok tanulmányaira (pl. Jimmy Carter) és komoly újságokra támaszkodok. Ahhoz, hogy Izraelt ekéző cikket találjak, nem kell névtelen facebook oldalakra eljutni, az Ynetnews-on is lehet bőven találni olyat.


Vallással kapcsolatban meg a Károli Gáspár-féle Bibliafordítást és Dr. Isodore Epstein rabbi Talmudját használom.

2014. júl. 29. 19:48
 22/38 anonim ***** válasza:
nneddudgi sose titkolta itt h ő zsidó, de akkor is mi van h az? Szerintem értelmes választ adott a kérdésedre. Nagyon sok kép, pletyka, álhír terjeng Izraelről és a zsidókról amit nem szabad elhinni és mosdatni akarjuk, csak próbálunk reálisan gondolkozni és nem csak zsidózni. A cionizmusról pedig amit tudsz az egyszerűen hülyeség, mire alapozod egyáltalán? Se az ideológiába és semmi másba nincs benne ez a felsőbbrendűség képzelet így nem tom ez honnan veszed. Beszélgettél egy cionistával és az felsőbbrendűnek gondolta magát? Kétlem h beszéltél volna cionistával, de ha beszéltél volna is és tényleg annak képzelte volna magát, az akkor is csak 1 ember gondolkodás és ezzel általánosítani pár százezer vagy millió embert elég nagy butaság.
2014. júl. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Azért nneddudgi tényleg szokott jókat írni, de azért a mondókáinak kb. fele f4szság.


Értem én, hogy a mostani esetben a zsidók pártját fogja, de amikor már odáig megy, hogy a 7. században amikor a zsidók fellázadtak a bizánciak ellen, akkor 100.000 fős sereget kiállítottak...

na az már pöppet nevetséges volt.

Nneddudgi, tudod te milyen nemzetek voltak képesek 100.000 fős seregeket kiállítani ?

Te egy olyan zsidó nemzetről beszélsz, aminek egy jó részét a rómaiak elkergették a p1csába a felkelésük leverése után, egy másik részét meg megtérítették a keresztények, teszem hozzá, hogy jó nagy részét, tekintve, hogy a kereszténység általában a zsidóság alsóbb osztályaiban terjedt el, mert azok sz4rtak magasról a művelt felsőbb osztályok vallási törvényeire, és alsóbb osztálybéli emberekből bőven volt akkoriban.

Még a Wikipédia is huszonhatezresre teszi a lázadó zsidó erők számát, de azért egy [citation needed] címkét még ők is odavágtak a kétséges szám mellé.


Az is rohadtul köztudomású, hogy az iszlám térhódítása következtében is megcsappant az Izraelben élő zsidók száma, eddig minden történelemben jártas ember akivel beszéltem (és beszéltem egy párral, hidd el) azon a véleményen volt, hogy a zsidóság valószínűleg ekkor szűnt meg Izrael többségének lenni.


Aztán jöttél te meg valami másik Izrael-párti tag azzal, hogy az Oszmán Birodalom telekkönyvei feketén-fehéren rögzítették Izrael földtulajdonosainak a vallását, és mit nem ad Isten, hát pont a zsidóké volt a föld nagy része. Őszintén megvallom, most hallottam először erről a témáról, de a Google nem tudott nekem olyasmit a képembe tolni, ami bizonyítaná azt, hogy bizony török telekkönyvekben szépen le van írva, hogy na gyerekek, Izraelben ekkor és ekkor bizony zsidó többség volt.


Barátod aztán adott valami magyarázatot arra, hogy aztán később a zsidók miért szűntek meg Izrael többségét adni nem is olyan sokára, de a te kommenjteidben amikben a zsidók izraeli többségét fitogtattad, abban mintha már nem lett volna szó annak firtatásáról, hogy a zsidók miért és mikor váltak kisebbséggé.


Azt is totál elfelejted megjegyezni, hogy a zsidók azzal a céllal érkeztek Palesztinába, hogy ők ott egy zsidó államot hoznak majd létre.

Ha jól emlékszem, te megemlítetted egy kommentedben, hogy a csúnya gonosz arab földbitorlók népirtásai az 1920-as években kezdődtek, merthogy ők nagyon nem akartak zsidókkal együtt élni.


Azt már nem tetted hozzá, hogy nem csak azért került sor a gyilkolászásra, mert az arabok nem akartak együtt élni a zsidókkal, hanem azért, mert a zsidók és a szövetségesek egy zsidó állam létrehozásán ügyködtek.

Milyen istenverte idióta hagyta volna ezt ?


Nyilván nem azért akartak létrehozni egy zsidó államot, hogy csak úgy, békében és nagy meghittségben együtt éljenek az őslakosokkal, mert akkor kb. letelepedtek volna Palesztinában és boldogan verték volna a f4szukat együtt, nem lett volna szükség egy zsidó állam létrehozására.


Kvrvára nyilvánvaló, hogy egy olyan államot akartak létrehozni, ahol az első számú polgár zsidó lett volna, a palesztin, meg ha egyáltalán élhetett volna a zsidók között, akkor csak megtűrt, kinézett jöttment lett volna.


A mostani téma kapcsán előhúzott gusztustalan propagandáidat, melyeket bizonyítékként lobogtatsz, hadd ne kelljen már megemlítenem.

Attól, hogy az IDF röhejes tweetjeit belinkelgeted, senki sem fog megtérülni.


Szóval összességében kérnék azokról a szép kis telekkönyvekről valami morzsát, mert az nagyon érdekelne.

2014. júl. 30. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%

# 21/23 Időpont tegnap 19:48


Ismétlem: Izrael politikáján NINCS MOSDATNIVALÓ. Ezt támazják alá mértékadó politikusok nyilatkozatasasi.

Ezért a kérdés rossz. Voltaképp a kérdés nem eyéb, mint elõítéletes uszítás és személyeskedés.


"Izrael politikájával kapcsolatban én is hivatalos dokumentumokra, komolyabb politikusok tanulmányaira (pl. Jimmy Carter) "


Nemzetközi kérdésekben az ensz fõtitkáránál, Ban Ki-moon-nál "komolyabb" politikus nem létezik. Személyes, illetve szóvivõjének legutóbbi ( 28 July 2014 ) sajtótájékoztatójából:

"The Secretary-General reiterates his condemnation of the firing of rockets and the building of tunnels into Israel from Gaza." ( - "A főtitkár megismétli az Izraelbe Gázából történõ rakétatámadásoknak, valamint alagutak építésének elítélését ." - 2014 júl 28. - [link] utsó bekezdés

"No country would accept the threat of rockets from above and tunnels from below." - "Nincs ország, mely elfogadhatná a fölülrõl érkezõ rakaétákat és alá fúrt alagutakat" - ensz fõtitkár 2014 júl 28. [link]


Két további, minden bizonnyalkomolyan vehetõ politikus:


Turki al Faisal herceg, a saudi ttkosszolgálat korábbi fõnöke ( 1977-2001 ) majd nagykövet:

"Hamas is responsible for the slaughter in the Gaza Strip following its bad decisions in the past, and the haughtiness it shows by firing useless rockets at Israel, which contribute nothing to the Palestinian interest." ( - "Hamasz felelős a Gázai övezetben történõ mészárlásért a múltbeli rossz döntéseiknek és a dölyfösségüknek következtében, amit rakéták haszontalan Izraelre lövöldöese mutat, amelyek semmit nem járulnak hozzá a palesztin érdekekhez" - [link]

Az egyiptomi külügyminiszter:

AFP, Thursday 17 Jul 2014 - Egypt's foreign minister said Thursday that Hamas could have saved dozens of lives if it had accepted a Cairo-mediated truce earlier this week in its conflict with Israel. ( Egyiptom külügyminiszter azt mondta csütörtökön, hogy a Hamasz megmenthetett volna rengeteg életet, ha a hét elején elfogadta volna az Izraellel való konfliktusában a Kairó által közvetített fegyverszünetet. - [link] ; [link]


Vagyis: az ensztõl az arab világig MINDEN MÉRTÉKADÓ POLITIKUS SZERINT A HAMASZ terrorszervezet A FELELÕS AZÉRT, AMI most GÁZÁBAN TÖRTÉNIK.

( A hamaszt nem én mondom terrorszervezetnek, hanem az EU - lásd # 18/23 Időpont tegnap 17:49 )


Ami azt jelenti, hogy, mint írtam, Izrael NEM SZORUL MOSDATÁSRA, vagyis a kérdés ÉRTELMETLEN.


(off: Jimmy Carterrõl már elnök korában minden komoly ember azt mondta: "egy hülye". amit fényesen igazolt az elhíresült "Iran-gate" akcióval, amikor ki akarták menteni az amerikai nagykövetség személyztét, ami helyett a "mentõexpedició" esett fogságba.)


++++++

"én nneddudgi-tól még egyetlen büdös kommentet nem láttam, ami a kérdésre válaszolt volna"


Tisztelt kérdezõ, Jules Winnfield!

Neved alapján valószinûleg nem magyar az anyanyelved, így érthetõ, ha esetleg nem sikerül megértened a válaszaimat és így nem fogod fel, hogy azok bizony minden esetben a konkrét kérdésre adott konkrét válaszok.

Javaslom,l fuss neki többször! :)


Pl nneddudgi # 18/21 Időpont ma 17:49 válasz konkrétan a ( finoman szólva rosszul feltett, pontosabban fogalmazva rosszhiszemûen, usz+ító modon célzatos ) kérdésedre válaszolt, me´ghozzá mondatrészenként. Ha elolvastad volna, észrevetted volna.

# 20/23 Időpont tegnap 19:37 pedig a Te # 19/23 Időpont tegnap 19:17 kommentedre reagált, válaszolt.

Valklami igazad azért van, mert elfelejtettem megkérdezni, de most pótolom:

Erre: "egyesek viselkedése ... miatt zsidóznak", milyen konkrét tapasztalatot tudnál említeni? ( Hely, idõpont, személy. És persze olyan esetszám, hogy az indokolna egy közöségrõl alkotott véleményt )

Megjegyzésem: ha nem ismered el ugyanilyen nyilvánosan

vagy az iménti állításomat,

vagy azt, hogy az idézett mondatod valótlan állítás,

akkor a moderátoroknak küldött e.mailben felsorolom azokat a kommentjeimet, melyek konkrétan az adott kérdésre válaszolnak és megkérem õket, hogy vele szemben ennek megfelelõen járjanak el.


"a cionisták azok, akik úgy gondolják hogy felsőbbrendűbbek mindenkinél és mindennél, egy felsőbbrendű "faj", a világot szeretnék uralni és irányítani. "

Ez NEM IGAZ. A neonácik valótlan állítása. A cionizmus tartalma A VALÓSÁDBAN SEMMIT NEM VÁLTOZOTT, a cionisták számára ma is KIZÁRÓLAG Izrael Állam védelmét jelenti az agresszióval ( mint pl a Te jelenlegi verbális agressziód ) szemben.

A neonácik ezt a valótlan állítást szeretnék belemosni a világ népeinek agyába, hogy azután ezen a címen ismét tömeg-rablógyilkosságot rendezhessenek, mint 70 éve. NEM FOG SIKERÜLNI.

A neonácik ezzel a valótlan állítással uszítanak.


"A zsidókkal alapvetően nincsen gond"

Igen, ez így igaz, kár, hogy már jó ideje minden zsidók elleni uszítást ezzel, vagy hasonlóval szoktak kezdeni.


"tnikai homogenitásukkal (más néppel való nem keveredés)"

Hmmm ...

1) Magam zsidó vagyok, kétszer nõsültem, egyik feleégem se volt zsidó, sem etnikailag, sem a valasa. ( Lehet, hogy majd a harmadik :) )

2) A zsidó vallásba bárki betérhet ( igaz, macerás, de lehet ) így a "más néppel való nem keveredés" szintén valótlan állítás.


"Ovadia Yosef és más, a Talmudot és az Ószövetséget radikálisan értelmezők nem kötöznivaló bolondok ? "

Konkrétan? Mit nevezel "radikálisan értelmezésnek"? ( Idézetet légyszi, mert így ez csak általánosító uszítás. )

++++++

# 23/23 Időpont ma 01:02


Abból, h nem tudsz vmit követni, vagy nem ismered a hivatkozott - és szerintem - közismert tényeket, nem az következik, hogy a szöveg "f4szság". :)


Bocs, a bizáncinak mos nem nézek utána, így is épp elég idõm ment el. Ha jól emléxem, a Magyar Zsidó Lexikon ír róla a "cionizmus" szócikkben, a mek-ben megvan.


"Te egy olyan zsidó nemzetről beszélsz, aminek egy jó részét a rómaiak elkergették a p1csába"


Az elsõ században a Szentföld lakosságát kb 4-5 millióra teszik. Ebbõl a 66 - 70 szabharc leverése után elhurcoltak kb 200 ezret, a háborúban eleshetett kb ugyanannyi. ( lszi számolj, ha nem esik nehezedre, ha igen, mihelyt idõm engedi, segítek, szakos vok :) )

A Bar Kochba szabharcot durvábban verték le, kb 580 ezer elesett, nem számolva a járványok és éhhalál ádozatait. Az Európába hurcoltak kb ugyanannyi. Megint számolj.

Elkergetésrõl szó sem volt, csak Jeruzsálembõl tiltották ki. Akik elmenekültek, azok se messzire: Egyiptomba és Babiloniába, ahonnan évszázadokkal korábban is szép számmal tértek haza.

Az is tény, hogy a kereszesek 1099-ben lemészárolták Jeruzsálem minden nem keresztény lakóját ( nem csak a zsidókat ) össz kb 60 ezret.


"az iszlám térhódítása ... minden történelemben jártas ember ... zon a véleményen volt, hogy a zsidóság valószínűleg ekkor szűnt meg Izrael többségének lenni. "


Persze. Csakhogy nem egyik napról a másikra. Amúgy az Oszmán Birodalom azért tartotta nyilván precízen a vallást, mert a muszlim nem adózott ( mint itt a nemes ). Viszont, hogy milyen kellemetlen az adóprés, az cska fokozatosan derült ki.


"a Google nem tudott nekem olyasmit a képembe tolni, ami bizonyítaná azt, hogy bizony török telekkönyvekben szépen le van írva"

és ugyebár, ami a gugliban nincs, az nem létezik? Megjegyzem, a legutóbbi idõkig hiába kerested volna a "nagy Jesája tekercset", most már van. Szal nyugi, a türelem linket terem. :)


"a zsidók és a szövetségesek egy zsidó állam létrehozásán ügyködtek. "

Ez így van.

Balfour-nyilatkozat: "Őfelsége kormánya jóindulatúlag tekint a zsidó nemzeti haza megteremtésére PALESZTINÁBAN, és minden tőle telhetőt megtesz e cél elérésének elősegítésére, miközben világosan kell látnunk, hogy semmi sem csorbíthatja a Palesztinában fennálló nem zsidó közösségek polgári és vallási jogait, illetve a bármely más országban élő zsidók jogait és politikai státusát."

Vagyis már abban leszögeztéek: tiszteletben kell tartani a már ott élõk mindenféle jogait és a ZSIDÓK TISZTELETBEN OIS TARTOTTÁK. Viszont azt se feledd, hogy ez még azt írta, Palesztinában, nem "Palesztinának nem egész negyedrészén".

Továbba a San Remo Conference April 24, 1920. Végleges szöv July 24, 1922 Népszövetség, végrehajtás: 1923. szept.

"Whereas recognition has thereby been given to the historical connection of the Jewish people with Palestine and to the grounds for reconstituting their national home in that country"

Magyarul ( röviden ) : "Elismerve a Zsidó nép történelmi kapcsolatát Palesztinával és hogy megalapozza a HELYREÁLLÍTÁSÁT ( reconstituting ) az ô nemzeti hazájuknak abban az országban"

mégegyszer: nemzeti hazájuk HELYREÁLLÍTÁSÁT, vagyis az ókori Izrael HELYREÁLLÍTÁSÁT. [link]

Az ókori Izrael, Dávid és Salamon királysága: a jelenlegi, a ( Palesztin Önkorm. területével együtt ) + egy jelentôs rész a mai Jordániából is.

Ennek HELYREÁLLÍTÁSA volt a Népszövetség döntése. Erre az arabok elkezdtek nyafogni, hogy Hasemita Királyság ( ami sose volt addig, nem úgy mint Izrael ), a zsidók aszonták, fô a békesség és hogy legyen vmi, tehát legyen, átengedték. Így lett Jordánia, az eredeti terület HÁROMNEGYED részén. ( 1924. )


"Milyen istenverte idióta hagyta volna ezt ?"

"nyilvánvaló, hogy egy olyan államot akartak létrehozni, ahol az első számú polgár zsidó lett volna, a palesztin, meg ha egyáltalán élhetett volna a zsidók között, akkor csak megtűrt, kinézett jöttment lett volna. "

Napersze, ahol évszázadokon át a "Magyar Szupremáciát" õrizgették, ott más elképzelhetetlen, de a Balfour nyilatkozatban benne volt, a San Remo határozatban is és a zswidók az ilyesmit be szokták tartani.

Attól eltekuintve, hogy - bár világi államról volt szó - zsidóknál mégis irányadó a Tóra, mely nagyon sokxor hangsúlyozza ( PARANCSOLJA ), hogy az idegennek ugyanolyan jogai legyenek. De mondom, megértem, hogy a "Magyar Szupremácián" nevelkedett aggyal ezt nehéz felfogni, de akkor is így van.


"senki sem fog megtérülni."

Mint az talán közismert, a zsidók nem térítenek. A tweet viszont dokumentál és elég frissen. De felõlem mindenki keresheti ahol akarja, csak aztán ne gyere azzal, hogy nem tudtál az alagutakról, meg arról, hogy a suli és a mecset között volt a rakétakilövõ, stb.

Hogy mire miért volt szükség, ahhoz kissé kelolene ismerni a térség történelmét. Nem úgy, hogy egyszer x-et kérded, másszor y-t, aztán össze-vissza kutyulod, hanem egyszer rendesen végig.

Mint montam, nyugi, a türelem telekkönyvet terem. :)

És fõképp icipicit vissz az arcból. Csak annyira, hogy kb aráanyos legyen az ismeretekkel :)


Amúgy a mértékadó nemzetközi nyilatkozatokat ennek a válasznak a tetején találod, linkkel.


Ja, minenesetre megismétlem, mivel a Te válaszod sem állította az ellenkezõjét:


Izrael egyáltalán nem szorul mosdatásra, ezért a kérdés rossz. Voltaképp a kérdés nem eyéb, mint el~´itéletes uszítás és személyeskedés.

2014. júl. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Tudtommal a Bar Kochba leverése után már csak Izrael északi részén maradtak többségben a zsidók. A Közel-keletre érkező keresztesek is találkoztak zsidókkal a Szentföldön, de akkoriban a keresztények már többen voltak mint a helyi zsidók.

A nagy Jésája tekercs valami vallásos firkálmánynak tűnik egy gyors rákeresés után, ez mégis hogy bizonyít akármit is ?

Amikről te beszélsz, az a "defterler" lehet.

Körbekérdezősködtem, gugliztam, olvastam forrásokat meg minden, de egyetlen egy olyan deftert sem találtam, ami azt állítaná kerek perec, hogy nesztek, a 16. század akármelyik évében a zsidók biza Izraelben többséget alkottak volna.

Amit találtam viszont, az pontosan az ellenkezőjét állítja.


Abraham David: To Come to the Land: Immigration and Settlement in Sixteenth-Century Eretz-Israel


A szerző egy másik ürgét, egy bizonyos Bernarnd Lewis-t idéz, becslése szerint a 16. században Izrael lakossága 300.000-re volt tehető, ebből 10.000 volt zsidó.


Matek szakos barátom, ha már olyan jól megy a számolás, akkor számold ki, hogy az utóbbi szám hány százaléka az előbbinek.

Gondolom azt is tudod, hogy ha ez a szám 50% vagy kevesebb, akkor nem beszélhetünk többségről.


Mielőtt lenyilasfasisztoidnácimarháznád a forrásomat, megsúgom: zsidó.

Bár akkor most szerinted nyilván öngyűlölő zsidó.


Az én forrásomra a Google 1000%, hogy nem valami vallásos zagyva hülyeséget fog kidobni, vagy haszontalan baromságokat aminek semmi köze a témához.


Fogalmam sincs, hogy honnan vetted a százezres Bizánc ellen lázadó számot, vagy ezt a 16. századi zsidó többséges panírozott rántott marhavelőt, de úgy hülyeség mindkettő, ahogy van. Nyilvánvaló célod van, ez tagadhatatlan, és ennek bizonyítása érdekében a legpofátlanabb zsidó/cionista propagandafogásokat sem szégyelled felhasználni.


"Vagyis már abban leszögeztéek: tiszteletben kell tartani a már ott élõk mindenféle jogait és a ZSIDÓK TISZTELETBEN OIS TARTOTTÁK."


Ja, nagyon tiszteletben tartották, főleg amikor a forrongások közepette jól megtisztogatták a palesztin falvakat és az arab lakosság 80%-át elkergették a búsba.

Manapság is nagyon tiszteletben tartják a West Bank lakosságát is, főleg amikor ledózerolják a felépítendő zsidó telepek helyén álló palesztin házakat.

Nahát barátom, az a szabadság és demokrácia csúcsa a Közel-keleten.


Vagy amikor az izraeli hadsereg felkoncolt palesztin kamaszokat, kivették a szerveiket aztán eladták.

Az is csak azt bizonyítja, hogy a palesztin őslakosokat egyenlő félként kezelik, és totál emberszámba veszik őket.


Vagy amikor fehérfoszforral kínálták meg Gázát.

Értem én, hogy háború meg minden, de azért nem véletlenül van betiltva, hogy az Isten húzná a f4szára. Az a sz4r egybemarja a húsodat meg a bőrödet, talán a csontodat is kikezdi.


De visszatérve az eredeti állításodhoz:


Ki nem sz4rja le, hogy eredetileg mit ígérgettek ?

Ha most Egyiptom annektálná Izraelt, de előbb benyögné, hogy fiúk, senkinek semmi bántódása nem fog esni, engedjétek át magatokat az egyiptomi erőknek, az IDF meg tegye le a fegyvert szépen, akkor szerinted Izrael belemenne ?

Lóf4szt. Te is itt vernéd a balhét, le merném fogadni.

Pedig egykor Izrael bizony része volt Egyiptomnak, vagy legalábbis kliensállama volt, szóval azzal a hülyeséggel sem jöhetnél, hogy ajvé, Egyiptom Izrael feletti uralmát nem létrehozták hanem *HELYREÁLLÍTOTTÁK*. Húha.


Egyértelmű, hogy a palesztinok nem akartak ebbe belemenni, mert egy zsidó államban tagadhatatlanul előbb-utóbb csorba esne jogaikon.

Józan ésszel felfoghatatlan, hogy miért vagy képtelen elismerni a palesztin nép önrendelkezésének jogát, csupán azért, mert azt a földet ~1.400 évvel ezelőtt még zsidók lakták többségében.


Tudod mit ? Szerintem üzenjünk hadat Ukrajnának. Tudod, Etelköz meg minden. De nem fogunk a Dnyepernél megállni, egészen az Urálig fogunk kergetni mindenkit, még az oroszokat is.

Az egyszer magyar föld volt, akkor az zsidó jog szerint bizony még mindig a miénk !

Csupán a magyarság korai írásos emlékeinek hiánya fog megakadályozni minket abban, hogy korábbi hazáinkat dicsőségesen *HELYREÁLLÍTSUK*.


"a zsidók aszonták, fô a békesség és hogy legyen vmi, tehát legyen, átengedték. Így lett Jordánia, az eredeti terület HÁROMNEGYED részén"


Nem tudom, hogy történelmi vagy földrajzi ismereteid hiányosak, lehet mindkettő, de nesze itt van egy térkép a történelmi Izraelről:


[link]


Azért én itt Jordániának nem sok részét látom, legalábbis a kijelölt határok között. De ha a nagylelkű zsidók megengedték az ottani népeknek, hogy nyugodtan éljenek tovább békességben azon a területen amihez a zsidóknak ~1.400 éve (vagy a térkép szerint soha a büdös életben) köze nem volt, akkor ki vagyok én, hogy megkérdőjelezzem őket..


(Csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy a fenti térkép szerint a mai Izrael kicsit tovább is terjeszkedett történelmi határaihoz képest, szóval szó sincs földajándékozásról a zsidók részéről)


Egyébként meg ha Izrael része lett volna még húderégen, akkor mi lett volna ?

A terület akkor is többségében palesztinok által volt lakva, oszt kész.

Egyszerűen vérlázító, hogy te erénynek ítéled azt, hogy a nagy kegyes országhódítók, elnézést *ORSZÁGHELYREÁLLÍTÓK*, megengedték az ott élő népeknek, hogy továbbra is hadd éljenek békében.


Szabad tudnom, hogy milyen magyar felsőbbrendűségi hülyeséggel vádolsz te engem itten ? Az meg, hogy az érved a zsidók ígéreteinek betartása mellett az, hogy "a zswidók az ilyesmit be szokták tartani." szerintem elég nevetséges.


A térítést nem vallásos, hanem politikai-véleményes megközelítésből értettem.

A "bizonyítékaid" fele az csak IDF tweet.

Az nem bizonyíték.

Az propaganda.

Megeshet, hogy egyes esetekben igaz, de attól még propaganda.


"Hogy mire miért volt szükség, ahhoz kissé kelolene ismerni a térség történelmét. Nem úgy, hogy egyszer x-et kérded, másszor y-t, aztán össze-vissza kutyulod, hanem egyszer rendesen végig.

Mint montam, nyugi, a türelem telekkönyvet terem. :)

És fõképp icipicit vissz az arcból. Csak annyira, hogy kb aráanyos legyen az ismeretekkel :) "


Ez tőled elég vicces.

Eddig ilyen sületlenségeket állítottál, hogy százezres sereget állított ki a zsidóság a hatszázas évek elején, miközben a Wikipédia is nagy bizonytalan huszonhatezres számról ír, arról is csak nagyon óvatosan.

Telekkönyvekről beszéltél, amik szerinted bizonyítják, hogy a zsidóság a 16. században többséget alkotott Izrael területén.

Amikor konkrét forrást vagy bizonyítékot kértem, akkor valami vallásos tekercset hoztál fel. Zsidó forrást hoztam fel, ami bizonyítja, hogy az előbb említett időszakban a lakosság 0.033'%-a volt zsidó. Jordánia mai területéről olyanokat állítasz, hogy az valamikor Izrael része volt, és akkor még te beszélsz hiányos ismeretekről, és állítod, hogy nekem kéne visszavennem az arcomból.

Ezt hívják *FAIL*-nek. Mármint persze a te részedről.


Látszik, hogy sokat olvasol a témáról, de ezt csak elfogult, apologetikus forrásokból teszed, és érdeklődésed egyetlen célja az, hogy igazold Izrael agresszióját Palesztina ellen, mindezt burkolt nácizással egybefűzve.


Várom kedves válaszodat és forrásaidat a röhejesen abszurd százezres számról és a mitikus telekkönyvekről, amik izraeli zsidó többségről tanúskodnak.

2014. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
48%

A forrásod lehet korrekt, ugyanakkor hiányos.

Az említett leleten kívül amik az utóbbi idõben kiderültek:

Az 1) sz. ban a zsidók közül sokkal többen beszéltek és értettek görögül, mint korábban hitték.

2) Mind a Szentély lerombolása után, mind a Bar Kochba után kevesebbet hurcoltak el/számûztek, mint korábban hitték.

Ne kérdezz konkrétumot, ennyit hallottam az utóbbi 5 éven belül, nem néztem utána konkrétan. Csak arra írom, hogy attól, hogy egy kutató x évvel ezelõtt úgy találta, még lehet másképp.

Abs off: van a TELAVIVI egyetemen olyan régész PROFESSZOR, aki ásatási leletekbõl arra következtet, hogy Dávid és Salamon kitalált személyek és a koruk kb 100 évvel késõbbi. Persze más, ugyanolyan rangú rofesszorok ezt nem fogadják el, ugyanazoknak a leleteknek az alapján. Ebben én megint nem tudok állást foglalani.

Szal ilyesmikre mondtam, hogy végy vissza.


A 100 ezret nem én írtam. Viszont nem is tagadam, pont, mert attól, h emlékeim szerint a MZSL kevesebbet ír, még azóta kiderülhetett, h úgy van.


( Azé ne gondold, h én vok az egyetlen Magyarországon, aki nem útálja a zsidókat/Izraelt, szal nem mindent én irok, ami ilyen értelmû, vannak más normális emberek is. )


"jól megtisztogatták a palesztin falvakat"

Nem igaz, csak a rinyáló "palesztin" propagandában.


"rab lakosság 80%-át elkergették a búsba. "

Nem igaz, saját vezetõik démonizálták a zsidókat, hogy felkelésre izgassák õket, tévedtek ( mint némelerk ma is ): nem minden arab terrorista, sõt, legtöbbjük, mint más normális emberek, a békét szerti, tehát amikor azt hallották, hogy a zsidók emberevõk megpattantak. ( Errõl is vannak doksik )

Voltak persze, akik harcoltak és mivel õk lettek a hunyók, godolták, túl sok hálára a zsidókól nem számíthatnak.


"Ki nem sz4rja le"

Hát ez az


Töri: ugye nem akarod a wikit nonpluszultrának feltüntetni?

Etõl eltekintve:

1)Szted a térképed szerinti területen békén hagyják a zsidókat?

2) [link]

3) [link]


Végül idézet egy klasszikustól:

"olyan zsidó nemzetről beszélsz, aminek egy jó részét a rómaiak elkergették a p1csába"

Ha szerinted ez, valamint a megelõzõ hódítás jogos volt, akkor mos mi a problémád?

Ha viszont jogszerûtlen volt, akkor, ugye vissza kell állítani az eredeti állapotot.


Ajánlott olvasmány:The Secret War Against the Jews: How Western Espionage Betrayed The Jewish People: John Loftus, Mark Aarons ( Van magyar fordítás: Titkos háború a zsidók ellen I. - Hogyan árulta el a nyugati hírszerzés Izraelt? Mark Aarons, John Loftus Patmos Records, 2012 errõl isme pl: [link]

2014. júl. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
67%

"A forrásod lehet korrekt, ugyanakkor hiányos."


Mégis mitől hiányos ?

Hogy nem igazolja a nézeteidet ? Egy zsidó történész megemlítette Bernard Lewis kutatásainak eredményét, mint helyes, elfogadható adatot.

Érdekes megnézni Bernard Lewis Wikipédia cikkét, sok rosszat nem írnak róla, és akkor még finoman fejeztem ki magam.


"Az említett leleten kívül amik az utóbbi idõben kiderültek:

Az 1) sz. ban a zsidók közül sokkal többen beszéltek és értettek görögül, mint korábban hitték.

2) Mind a Szentély lerombolása után, mind a Bar Kochba után kevesebbet hurcoltak el/számûztek, mint korábban hitték."


Szuper, és ez mégis miben változtat azon a tényen, hogy már legkésőbb a 16. században nem a zsidóság adta a térség lakosságának többségét ?

(Hangsúlyozom, ez a 16. század a legoptimistább scenario a számodra)


Élhetett ötszázezermegaterragigamilliárdcsilliárd zsidó is a Szentföldön az első évezredben, attól még a 16. századra csupán ~10.000 zsidó maradt.


"Ne kérdezz konkrétumot, ennyit hallottam az utóbbi 5 éven belül, nem néztem utána konkrétan. Csak arra írom, hogy attól, hogy egy kutató x évvel ezelõtt úgy találta, még lehet másképp. "


Persze, lehet másképp.

De egy mendemonda "úgy hallottam, hogy..." szintű benyögés nem fog labdába rúgni sem Bernard Lewis, sem Abraham David munkássága mellett.

Ha valóban ki akarod kezdeni a forrásaimat, akkor megkérlek légy oly' szíves nézz utána az állításaidnak.

Ez mindkettőnk érdeke lenne, tudod én nem nyomok egy agendát, valóban érdekelnének a forrásaid.

(Már ha persze nem megint az IDF tweetjeihez hasonlatos kifogásolhatatlan propagandairományokkal akarsz előjönni)


"Abs off: van a TELAVIVI egyetemen olyan régész PROFESSZOR, aki ásatási leletekbõl arra következtet, hogy Dávid és Salamon kitalált személyek és a koruk kb 100 évvel késõbbi. Persze más, ugyanolyan rangú rofesszorok ezt nem fogadják el, ugyanazoknak a leleteknek az alapján. Ebben én megint nem tudok állást foglalani.

Szal ilyesmikre mondtam, hogy végy vissza."


Jó értem, akkor kérlek mutass ilyen professzorokat akik azt állítják, hogy a 16. században a térség lakossága egyértelműen zsidó többségű volt, és kérlek emeld ki, hogy melyik könyvükben, pontosan hol írják ezt, különben ez a szótömböd sem ért sokat.


"A 100 ezret nem én írtam. Viszont nem is tagadam, pont, mert attól, h emlékeim szerint a MZSL kevesebbet ír, még azóta kiderülhetett, h úgy van."


Van valami másik tag itt a gyakorin, aki szinte teljesen ugyanazokat a dolgokat írja, mint te, csak ékezetet nagyon nem szokott írni.

Valószínűleg vele kevertelek össze, de mondom, minden bizonnyal azért, mert egyébként az írásképetek és az érveitek szinte egy az egyben ugyanazok.


Azt meg előre megmondom neked, hogy ne várj olyan kutatás hírére, ami a százezres számot támasztaná alá.

Egyszerűen kizárt, hogy a zsidóság, főleg azok után amiken átment a rómaiak ellen, ki tudjon állítani egy százezres sereget. Kizárt. KIZÁRT.


A világ egyik (ha nem _A_) legtanulmányozottabb csatájában, a cannaei csatában Rómának körülbelül 80.000 katonája volt jelen.

Gondolom mondanom sem kell, hogy ez a csata volt Róma történelmének talán legfontosabb pillanata, az egész római nemzet sorsa volt (illetve lehetett volna...) a tét.


Tartsd észben, hogy a termékeny Szicíliát ekkor már magának tudhatta Róma.

Azt se felejtsd el, hogy a rómaiak mindig is a brutális szervezői képességeikről voltak híresek, csak úgy sz4rták magukból az ember- és hadianyagot, nem volt különösebb probléma a számukra sem nagyobb hadtestek kiállítása, sem azok utánpótlása.

Róma fejlett infrastruktúráját se mulaszd el figyelembe venni.


Ezen körülmények között, Róma, annak egyik legszorongatóbb pillanatában ~80.000 katonát volt képes Hannibál elé vetni.


És akkor valaki egy százezres zsidó hadseregről fantáziál... ? Na ne már.


"Nem igaz, csak a rinyáló 'palesztin' propagandában."


"Nem igaz, saját vezetõik démonizálták a zsidókat, hogy felkelésre izgassák õket, tévedtek: nem minden arab terrorista, sõt, legtöbbjük, mint más normális emberek, a békét szerti, tehát amikor azt hallották, hogy a zsidók emberevõk megpattantak."


Aha. Szóval először még hú de nagyon meg akarták gyilkolni a zsidókat a gaz arabok, aztán meg szégyenszemre eltakarodtak. Döntsük már el, hogy mit akarunk.


"Hát ez az"


Mi ? Mi az ? A Balfour nyilatkozat tartalma részben megvalósult, Palesztina oda lett dobva a zsidóknak, vagy legalábbis egy része, nesztek, békesség lehetne, esetleg betarthatnátok a nyilatkozatnak annak a részét, ami titeket kötelez.

De a nagy f4szt. Azok az atrocitások, amiket megemlítettem, bizony megtörténtek, és egy kivételével mind direkt fegyvertelen civilek ellen.

Ezenkívül nagyon nehezemre esik elképzelni, hogy az izraeli többség ne nézné csupán "megtűrt érinthetetleneknek" az izraeli arabokat, olyan másodrangú állampolgároknak.


Ezért mondtam, hogy ki nem sz4rja le.

Pontosan ennyit ért az az ígéret, amit a zsidók oldala tett, ezt most így utólag tökéletesen láthatjuk.


"Töri: ugye nem akarod a wikit nonpluszultrának feltüntetni?"


A Wikipédia sokszor nagyon jó információkkal tud szolgálni, persze sokszor irdatlan nagy hülyeségeket is képes leírni.

Ha be tudod bizonyítani, hogy egy adott Wikipédia cikk ami engem igazol miért hülyeség, akkor szívesen meghallgatlak.


"Etõl eltekintve:

1)Szted a térképed szerinti területen békén hagyják a zsidókat?

2) [link]

3) [link]


Az általam linkelt terület nagyját Izrael birtokolja, a Hamasz által kilőtt rakétákon kívül túl sokat nem igazán meri Izraelt senki sem b4sztatni.

Az első térképeddel fogalmam sincs mit akarsz, a második pedig nem egy ősi izraeli államot ábrázol Jordániával együtt, szóval arról sincs fogalmam, hogy mit akarhatsz vele. Jordánia sosem volt Izrael része, és kész.


Jordániában nem is éltek zsidók, vagy ha mégis, akkor abszolút jelentéktelen mennyiségben, szóval nem igazán értem miért lett volna a zsidóknak bármiféle erénye az, hogy nagy kegyesen "átengedték" Jordániát az eredetileg is ott élő lakosoknak, főleg úgy, hogy az soha a büdös életben nem volt Izrael része.


Most jut csak eszembe, hogy te talán arra gondolhattál, hogy az utolsó linked jobboldalán lévő térkép az ENSZ által Izraelnek ítélt területet mutatja.


Ez nem így van. Íme az ENSZ által Izraelnek ítélt terület:


[link]


Hozzáteszem, hogy 1945-ben az egész térség 6%-a volt zsidó birtokban.


"Ha szerinted ez, valamint a megelõzõ hódítás jogos volt, akkor mos mi a problémád?

Ha viszont jogszerûtlen volt, akkor, ugye vissza kell állítani az eredeti állapotot."


Miről beszélsz ?

Amit idéztél, az csak arról szólt, hogy a zsidó népesség ilyen meg olyan történések után nyilván megcsappant, és így képtelen lett volna egy százezres sereg kiállítására. Semmilyen formában nem foglaltam állást a hódító rómaiak mellett. Nyilván mások meghódítása, magad alá való rendelése, meggyilkolása sosem volt erkölcsös és úgy általában szép dolog, de ez akkoriban még így ment, bevett szokás volt.


Ám a világ, legalábbis az én rózsaszín naiv kis világomban, fejlődik.

Tudod ez olyan, hogy mostanság hülyének számít valaki, ha nem tud két számot összeszorozni, viszont az ókorban az ilyenből még lehetett egy a társadalom által széles körben elismert, nagy tudású ember.

És ez rendben is van, megbocsájtható szegény ókori aluliskolázott embereknek, mert akkoriban a világ nem volt még annyira fejlett, hogy mindenkinek kellő oktatást biztosíthasson.


Viszont ma már más a helyzet. Ma már nem szokás agresszív területszerző háborúkat vívni, vagy embereket kipaterolni az otthonaikból légből kapott röhejes indokokkal, mint például, hogy ez a föld legjobb esetben ~500 éve a miénk volt.

Az etnikai gyarmatosítás amúgy is már rég kiment a divatból, legutóbb a 30-as illetve 40-es években próbálkoztak be utoljára ezzel egyesek, pont azok, akik megnevezésével illeted azokat az embereket, akik ellenzik Izrael politikáját.


Visszatérve az előbbi tőled idézett kérdéshez, csak egy kérdés: szerinted a zsidók hogy szerezték meg Izraelt ? Ők talán ajándékba kapták a Brachiosaurusoktól, vagy mi ?


"Ajánlott olvasmány:The Secret War Against the Jews: How Western Espionage Betrayed The Jewish People: John Loftus, Mark Aarons ( Van magyar fordítás: Titkos háború a zsidók ellen I. - Hogyan árulta el a nyugati hírszerzés Izraelt?"


Én ennek most elolvastam az ajánlóját, és elismerésem, ez nagyon durva.

Nagyjából olyan képet alkotott ez most előttem, mintha James Fresco és úgy általában a Zeitgeist egész stábja meggangbangelte volna Dan Brown-t, és született volna egy ilyen crackbabájuk.


Azért ilyet leírni, nem semmi:


"Európa, az Egyesült Államok és más országok segítségével tovább folytatja a zsidók elleni ősi háborút."


Most ez komoly ?

Ha megtalálom ezt a borítékolhatóan hatalmas nagy hülyeséget online, akkor lehet, hogy beleolvasgatok, de hogy én erre pénzt nem fogok kiadni az 1000%.

Nevetséges, béke reményéről papol az egész, aztán ősi háborúról beszél Izrael és Európa között.

2014. júl. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
67%

Akkor szájbarágósan: attól, hogy tegnapelõtt még így tudták, tegnap találhattak valamit, amirõl nem tudsz, mert a tegnaelõttit olvastad. Ez sok mindenre vonatkozik.


""Hát ez az"

Mi ? Mi az ?"


az, hogy a nemzetközi szerzõdéseket, megállapopdásokat SZERINTED "ki nem sz4rja le?".


Hol volt 1920-ban, 22-ben az ensz? Meg vagy buggyanva?


És persze Izrael az agresszor, miután vagy nyolcszor támadt rá hol 5, hol csak 3 hadsereg és volt pofája visszalõni.


És persze a szomszédai a békeszeretõk, miután 5-6 zakó után ellenállhatatlan öldöklési vágyukat egymás között, családon belül élik ki.


Sorry, több idõm nincs a kupoálásodra, fuss neki még néhányszor! Már, ha tényleg nem csak játszod a hülyét. De ha akarod, hayd az egészet, légy továbbra is meggyõzõdve zsigeri elõítélets zsidógyûlöletd valamint a régi mszmp-s elvtársaid által beléd mosott baromságok mindenkfeletti helyességérõl. ( Ezeket az ocsmányságokat hallgattam az mszmp-Kossuth rádióban kb 30 éven át )

Ha világosabban akarsz látni, figyelmedbe ajánlom Akavja, Mahalalél fia bölcsességét: három dolgot végy tekintetbe, és akkor nem fogsz bűnbe esni. Fontold meg, honnan jössz, hová mégy és ki előtt kell majd tetteidről számot adni?

Honnan eredsz? Tisztátalan váladékból. Hová mész? Por, nyüvek és férgek honába. És ki előtt fogsz majd számot adni? Az Örökkévaló, a Királyok Királya előtt, dicsértessék a Neve." (Talmud, Nezikin rend, Atyák ( Avoth ), 3, 1)

2014. júl. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezonek

Mindenkinek lehet sajat meggyozodese, meg neked is.

De azert nemi tisztesseget es tiszteletet tanulhatnal! Nneddudgi az egyetlen ezen az web-oldalon, aki mindig pontosan es megalapozva, forrasmegjelolessel mond velemenyt.

Szoval, hatrabb az agyarakkal!!!!

2014. júl. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"Akkor szájbarágósan: attól, hogy tegnapelõtt még így tudták, tegnap találhattak valamit, amirõl nem tudsz, mert a tegnaelõttit olvastad. Ez sok mindenre vonatkozik."


Erre mondtam pubikám, hogy akkor mutasd fel forrásaidat, ne csak ajvékolj, hogy húha, lehet az így is, meg úgy is.


"'Hát ez az'

Mi ? Mi az ?


az, hogy a nemzetközi szerzõdéseket, megállapopdásokat SZERINTED 'ki nem sz4rja le?'.


Hol volt 1920-ban, 22-ben az ensz? Meg vagy buggyanva?"


Kettőnk közül legfeljebb te lehetsz itt megbuggyanva, ugyanis tisztán kijön soraimból, hogy a Balfour nyilatkozat szövegére gondoltam, és az abban tett mézesmázos ígéretekre zsidó oldalról.

Vagy brit oldalról, tökmindegy, értelmezés kérdése az egész.


"És persze Izrael az agresszor, miután vagy nyolcszor támadt rá hol 5, hol csak 3 hadsereg és volt pofája visszalõni. "


Na várj.


A 19. század vége felé a Német Császárság területére ezresével vándorolnak be a zsidók az őket elnyomó Oroszországból, mert a zsidóság németországi helyzete kiemelkedően jó volt, egy enyhe antiszemitizmustól eltekintve, ami mellesleg mindenütt jelen volt, de ez most mindegy.



Boldogan élnek együtt békességben egészen a háború kitöréséig, amikor is 1917-ben, az oroszok kiesésével igencsak szorult helyzetbe kerülő Nagy-Britannia lepaktál a cionistákkal, és Palesztina földjét odaígéri nekik.

Ennek a célja az volt, hogy Wilson elnök cionista tanácsadóit személyesen is érdekeltté tegyék a szövetségesek győzelmében, annak reményében, hogy akkor majd ezek az emberek személyes érdekeltségük által fűtve majd meggyőzik az amerikai elnököt a háborúba való csatlakozás szükségességéről.


Ez sikerült is. Az Amerikai Egyesült Államok belépett a háborúba, ezzel szinte eltiporva minden német győzelemről fantáziáló reménységet.


A cionista zsidóságnak sikerült tehát hátba szúrnia és eladnia azt az országot és népet, ami befogadta őket, mikor az orosz pogromok elől menekültek és kerestek menedéket.

Ezt a hatalmat, amit a haldokló nagyhatalmaktól kapták egy korábbi megsegítőjük kárára, arra használták, hogy fogjanak és kisajátítsanak egy területet, melynek összesen 6%-át sem birtokolhatták még akkor, és melynek népessége csak töredékben volt zsidó, olyan nevetséges indokokkal előhozakodva, hogy ez a föld több száz éve a miénk volt.

Amikor ezen törekvéseik ellen az őslakosok tiltakoztak és megpróbálták azt ellehetetleníteni, előrelátván jogaik elkerülhetetlen megcsorbulását, a cionista zsidók nem visszakoztak, a kialakuló háborús helyzet alatt pedig palesztin falvakat mészároltak le, és elkergették a lakosság 80%-át.


Mi a franc ez, ha nem agresszív területszerző háború ?


"És persze a szomszédai a békeszeretõk"


Én ezt egy istenverte szóval sem mondtam, strawman-ok sorozatát állítod ellenem.

De egyébként valamilyen szinten igazad van - nem a palesztinok mentek Európába kipaterolni a zsidókat otthonaikból, vagy palesztin államot létrehozni felettük, ahol a zsidóság egyértelműen csak másodrangú lakosság lehetne.

Sőt, nem a palesztinok sírtak tele minden létező médiát a rajtuk elkövetett népirtás miatt, miközben ők is aktívan elnyomtak százezreket, ha nem milliókat, még ha csak közvetetten is.

Szóval tudod mit ?

Teljes mértékben igazad van.


"Sorry, több idõm nincs a kupoálásodra, fuss neki még néhányszor!"


Nem is kell engem kupálni, neked kéne nekifutnod a forrásaidnak néhányszor, meg úgy általában nem mendemondákra hivatkoznod.


"Már, ha tényleg nem csak játszod a hülyét."


Nem játszom a hülyét és nem is vagyok hülye, az egyetlen beképzelt tuskó aki sorra röhejesen pontatlan és ismeretlen "forrásokkal" hozakodik elő miközben másokat kioktató hangnemben kezel és ad hominem megjegyzésekkel támad, az te vagy, kedvesem.


"De ha akarod, hayd az egészet, légy továbbra is meggyõzõdve zsigeri elõítélets zsidógyûlöletd valamint a régi mszmp-s elvtársaid által beléd mosott baromságok mindenkfeletti helyességérõl."


Megint nevetségesen pontatlan strawman-okat állítasz elém és azokat ütöd-vágod helyettem, csak megsúgom.

Neked az előítéletes zsidógyűlölet, hogy ellenzem a cionisták térhódító etnikai kolonizációját... ?

Hát pubi, ha ez nálatok tipikus zsidó karakterisztika, akkor egy lépéssel közelebb kerültünk a Holokauszt okainak megfejtéséhez.



"Ezeket az ocsmányságokat hallgattam az mszmp-Kossuth rádióban kb 30 éven át"


Akkor már nem egy mai pacsirta vagy, olvashattál jó sokat, és mégis ilyen értesületlenségekkel jössz nekem, hogy mitikus palesztinai török telekkönyvek meg ilyesmi, amikről mellesleg a Google sem tud egy szót sem és te sem találtál róla semmit sem ?


Ejnye.


"Ha világosabban akarsz látni, figyelmedbe ajánlom Akavja, Mahalalél fia bölcsességét: három dolgot végy tekintetbe, és akkor nem fogsz bűnbe esni. Fontold meg, honnan jössz, hová mégy és ki előtt kell majd tetteidről számot adni?

Honnan eredsz? Tisztátalan váladékból. Hová mész? Por, nyüvek és férgek honába. És ki előtt fogsz majd számot adni? Az Örökkévaló, a Királyok Királya előtt, dicsértessék a Neve."


Most ezt nem tudom eldönteni, hogy valami telejósda színvonalú bölcsesség akart-e lenni, vagy esetleg valami spéci gojoknak szánt beszólás.

Mindenesetre rohadtul nem tisztátalan váladékból jövök, köszönöm szépen.


"Nneddudgi az egyetlen ezen az web-oldalon, aki mindig pontosan es megalapozva, forrasmegjelolessel mond velemenyt."



Mondd, te teljesen hülye vagy, vagy csak nem olvastad az előbbi szóváltásunkat ?

Nem jött semmiféle forrással sem, pedig folyamatosan rágtam a fülét érte, csak abszurd hülyeségekkel bírt szolgálni, amik vagy történelmi, vagy földrajzi, esetleg szövegértési hiányosságaira világítottak rá.

Az egyetlen hozzászóló aki valós, alátámasztható, bárki által lenyomozható forrásokkal bővítette érveit, az *ÉN* voltam.


A te kis barátod csak hülyeségeket fröcsögött meg lenácizott mindenkit.


És akkor a sok kis nyomorék meg az én hozzászólásaimat szavazta le 0%-osra, annak az apologetikus cionista bazári majomnak a forráshiányos fantazmagórikus hozzászólásait meg felszavazták 100%-ra.


Nevetségesek vagytok.

2014. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!