Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Még mindig elveszik a szlovák...

Még mindig elveszik a szlovák állapolgárságot, akkor ha magyarországon kettős állampolgárságért folyamodom?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy pár éve amikor bevezették a kettős állampolgárságot, sorra vették el azoktól a szlovákiai magyaroktól, akik igényeltek magyar állampolgárságot..


Tudja valaki, hogy még mindig így van-e, vagy már lehet úgy is igényelni magyar állampolgársgot, hogy biztosan ne vegyék el a szlovákot? Ha igen, mik ennek a feltételei?



2014. júl. 29. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk magyar állampolgárként azt gondolom, semmi baj azzal, ha eldöntöd oda, vagy ide tartozol.

De hogy oda is, meg ide is, az nem megy.

A szlovákok is ezt mondják.

2014. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tudtommal a magyar állam senkinek nem adja ki az adatait, aki állampolgárságért folyamodik. Tehát ha nem mondod meg, sosem derül ki a tótok számára.
2014. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Jogodban áll ezt gondolni, én azonban (több mint) két ország nyelvét beszélem, két országban élek, éltem és fogok is még élni/adózni/tanulni/dolgozni stb...


Nem tehetek arról, hogy isten pénzéhes barmai, holmi tollvonásokkal és határokkal választották el azokat a földeket egymástól, amelyek egységéért elődeim (jelenlegi földrajzi megítéléstől függetlenül) közösen dolgoztak és amelyeken korábban egymás mellett éltek magyarok, szlovákok, németek, románok, osztrákok, csehek, szlovének, ukránok és még sok más nép, nemzet, vallás fiai is..


Arról sem tehetek, hogy a legtöbb magyarnak/szlováknak mára már sikerült beadni, hogy ne legyen "színesebb", "többfélébb" mint mások, ne merje képviselni multikultúrális értékeit és inkább csak egy helyre/országba tartozzon, azaz legyél csak vagy ilyen vagy olyan... Holott ezek a dolgok, beleértve a többszörös állampolgárságot is, más (nyugati) országokban egész jól megférnek egymás mellett..



Ha Te úgy látod, hogy mindenki csak olyan állampolgár lehessen:


1. ahova születik, akkor próbáld ki, hogy kicsit beljebb tolod a határokat, mondjuk Komárom környékén, meglátod mennyien anyáznának emiatt..


2. ahova tartozni szeretne, akkor én már előre sajnálom a magyarokat, mert polgárainak lehetőségei jóval korlátozotabbak azokhoz az országokhoz képest, ahol már csak területből adódóan is jóval nagyobb a mozgástér, pl. a németekhez, britekhez, kínaiakhoz, de még svájciakhoz, hollandokhoz képest is, ahol az is gyakran megesik, hogy nemcsak egy állampolgárságot jelző iraton tér el az országjelzés, de még ugyanezen országok szülöttei sem mindig értik meg a egymás nyelvét, mégis jól megférnek egymás mellett..

2014. júl. 29. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Még mindig. Én legalábbis nem hallottam róla, hogy megváltoztatták volna az erre vonatkozó törvényt.
2014. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szép válasz Kérdező!


Egyébként igen, még mindig :-(

2014. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Arra nem igazán szeretnék alapozni, hogy a magyar állam úgysem jelenti le, mivel bejelentési kötelezettség van érvényben szlovákiában, amelynek elmulasztása ~3500 eurós bírságot vonhat maga után... Ezért ha valaki tud még bármilyen információt, kérem ne tartsa magában..


A legfrissebbek között az alábbit találtam egy lehetséges törvénymódosításról, amely nem tudom hogy végül el lett-e fogadva..


idézett szöveg:

>>A nyárra tervezett módosítás értelmében a jövőben azok nem veszítik el szlovák állampolgárságukat egy másik ország állampolgárságának felvételét követően, akik állandó lakhellyel rendelkeznek abban az országban, amelynek állampolgárságát újonnan felvették. "A szlovák állam döntése végleg ellehetetleníti a felvidéki magyar jogfosztottak helyzetét" - fogalmazott az EMT elnöke. Hozzátette: az állampolgárságuktól megfosztottak többsége visszakapja szlovák állampolgárságot, kivéve azok az őshonos magyarok, akik nem rendelkeznek magyarországi állandó, bejelentett lakcímmel.<<


forrás:

[link]


Mivel mindkét országban rendelkezem állandó lakcímmel, így egy ilyen törvénynek örülnék, de kérdés, hogy elfogadták/elfogadják-e.

2014. júl. 30. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

2 apróságot tudok még hozzátenni:

- Egy ilyen törvénymódosítás aligha maradt volna visszhang nélkül a magyar sajtóban. Ezért gondolom, hogy ha nem hallottam róla, akkor valószínűleg nem is történt meg.

- Ha biztosra akarsz menni, feltételezem, hogy jobban tudsz szlovákul mint én, biztos ott is van a Magyar Közlönynek megfelelő folyóirat, amiben a friss jogszabályokat közzé teszik. Menj be egy könyvtárba és nézd át az utolsó néhány hónap termését. Esetleg vmi online jogszabálykeresővel nézz utána.

2014. júl. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valaki tud esetleg fejleményeket a témában?
2015. febr. 14. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
2015. febr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!