Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most komolyan miért nem elég...

Most komolyan miért nem elég és miiért nem mondja az egész világ azt, hogy ÁLLJ!?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén mostanában el szoktam olvasni a kuruc.info cikkeit, mert kb csak ott írnak erről az Izrael-Palesztin háborúról részletesen. Más kérdés, hogy a palesztinokat is úgy állítják be, hogy ők ma született bárányok, ez a része engem nem érdekel. De mikor olvasom az index cikket, ahol leírják, hogy 53 izraeli katona halt meg, így jaj úgy jaj, és mellékesen megemlítik, hogy ja 1100 körül van a palesztinok áldozata, nagy részük civil. Ilyenkor rám jön a sírógörcs komolyan, hogy hogyan lehet valaki ennyire egyoldalú. Oké nem kell antiszemitázni meg utálni a zsidókat, de ha mondjuk Palesztinok helyett pl horvátok lennének, Izrael helyett Portugálok (csak két hasraütés szerű ország) akkor már mindenki írná, hogy Portugália lemészárolta fél Horvátországot... Miért nem lehet elítélni minden egyes államnak nyíltan azt, hogy izraeli katonák gyermekeket ölnek, azt, hogy palesztinok gyermekeket áldoznak fel. Itt nincs igazság egyik részről sem, mindkettő ártatlan civilek és gyerekek életét hagyja szertefoszlani, lényegtelen melyik oldalról és ez bizony nem csak az izraeliek, nem csak a palesztinok, de mindazok lelkén is szárad, akik nem ítélik el a háborút és tesznek az ellen, hogy vége legyen. Meddig fognak még tudni a zsidók a holokauszt mögé bújni, mert a vak is látja, hogy ha bárki eddig elítélte őket emiatt, rögtön antiszemita lett. Nagyon nem tetszik nekem ez a dolog és tényleg én legkevésbé sem tartom magam antiszemitának, de rájöttem, Izraelt életem végéig gyűlölni fogom ezért és azért, mert nekik mindent szabad. Ha ez antiszemitizmus, mindenki nézzen magába antiszemitizmus e, ha elítélem a gyermekek megölését. Ugyan azt csinálják, mint a németek tették anno velük.
2014. júl. 30. 07:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Mert az a kep nem igaz, amilyen kepet benned a kurutty kialakit.
2014. júl. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Mi, hogy leólnek sokszáz ártatlant, köztük gyerekeket is és hogy a tőlük elhatárolódókra egyből antiszemita jelzőt aggatnak? Ezt nem csak ott lehet olvasni.
2014. júl. 30. 08:53
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

"el szoktam olvasni a kuruc.info cikkeit, mert kb csak ott írnak erről az Izrael-Palesztin háborúról részletesen."


:D Üsd be a google-be, és sok száz oldalnyi információt találsz róla, és szinte minden magára adó külföldi hírekkel is foglalkozó oldalon találsz legalább egy hosszabb cikket. Azt meg ugye tudod, hogy a kuruc is többnyire más oldalakról ollózza össze a cikkeit, csak itt-ott beleszúrnak egy zsidózást?


"De mikor olvasom az index cikket, ahol leírják, hogy 53 izraeli katona halt meg, így jaj úgy jaj, és mellékesen megemlítik, hogy ja 1100 körül van a palesztinok áldozata"


Akkor te nem az index cikket olvastad, hanem csak a kuruc véleményét írod le újra. Egyrészt nem egy cikk született az indexen a témában, másrészt szimplán hazugság, hogy elbagatellizálják a palesztin veszteségeket. Tessék, beütöttem a keresőbe, itt egy véletlenszerű cikk, amely egyben az előző kijelentésedet is cáfolja, hogy nem írna erről senki átfogóan.


[link]


Egy részlet a cikkből: "Palesztin egészségügyi források szerint eddig már 1115 palesztin halt meg, több mint 6500-an megsebesültek az izraeli hadműveletek július 8-i kezdete óta, az áldozatok többsége pedig civil volt. Izraeli oldalon már 53 katona és három civil halt meg az elmúlt három hétben. "


Ez neked hogyan egyoldalú?

2014. júl. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Pontosan melyik kép nem eredeti, mérsékelten értelmes 1. válaszoló?

Volt egy nevetséges oldal, ami bemutatta, hogy mennyire "hamisítványok" ezek a képek, hogy valójában azok Szíriában készültek, ahol szintén gyerekeket ölnek a terrorista lázadók. Nos, nem tudom ki hogy van vele, de én egyik ott készült képpel sem találkoztam úgy, hogy azt próbálták volna beállítani, hogy Palesztínában készültek volna. A hiteltelennek nyilvánítás és a nevetségessé tevés már nagyon elavult fegyver, és csak a leghülyébbikje dől be neki.


Kérdező: azt találták ki legjobb indoknak a gyerekmészárlásra, hogy a hamasz játszóterek mászókáiban tárolja a fegyvereket, meg hasonló helyeken. Nem tudom, hogy ez a rengeted hamasz-szakértő önjelölt dilettáns honnan szed ilyeneket, hogy naprakész információkkal rendelkeznek a hamasz fegyvereit illetően, azokat be tudják pozícionálni.


A tények azok, hogy már több, mint 1.200 palesztín halt meg, akiknek 75%-a civil, köztük több 100 gyermekkel. Ehhez képest 3, azaz három izraeli civil halt meg.

És ezek hiteles adatok, még maga az izraeli nagykövet is ezt mondta tegnap előtt az M1-ben. Akár ti is szerepelhettetek volna a műsorban, ha nem csak a torzója feletti részt mutatták volna, hanem kicsit lejjebb is....

2014. júl. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%

Alapvetően nem sok olyan nemzet van, aki saját népét használná élőpajzsként. Kár idevenni Portugáliát vagy a horvátokat. Ilyen szintű fanatizmus, mint az arabokban, nincs más népben. Ha az ellenfelednek egy célja van az országodat eltörölni (és minden zsidót megölni), akkor elég nehéz kompromisszumra jutni.


"mostanában el szoktam olvasni a kuruc.info cikkeit, mert kb csak ott írnak erről az Izrael-Palesztin háborúról részletesen..

..én legkevésbé sem tartom magam antiszemitának, de rájöttem, Izraelt életem végéig gyűlölni fogom"


Ha objektív képet szeretnél kapni politikai kérdésben, legkevésbé a kurucinfót olvasd. Csak érzelmi kérdést csinálnak az egészből, színtiszta propaganda az egész. Érzelmi alapon pedig nem lehet politizálni, csak fanatizálni. Te már 99% hogy elbuktál, köszönd a kurucinfónak.

2014. júl. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
40%
5: pont te beszélsz? Mégis honnan veszel ilyet, hogy élő pajcsként használják a saját népüket? És honnan veszel olyat is, hogy egyetlen céljuk van, mégpedig a zsidók megölése? Netán onnan írsz, Palesztínából? Kötve hiszem. Akkor meg?
2014. júl. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Szeressük egymást ***** válasza:
66%

"én legkevésbé sem tartom magam

antiszemitának, de rájöttem, Izraelt életem végéig

gyűlölni fogom"


Van olyan ember aki tiszta a maga szemében, de nincs kimosva az ürülékből.

2014. júl. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
Arról ír-e a kurucz.info vagy az izraeliek folyamatosan tájékoztatják a palesztin civileket a légicsapásokról, hogy el tudjanak menekülni, hogy folyamatosan tüntetések vannak izraelben a háború ellen, hogy izraeli orvosok palesztin területen gyógyítanak, mert ott semmi nincs, néha még víz se, áram se, ha civilek esnek áldozatul, azokat az eseteket mindig kivizsgálják, zsidó-palesztin közös gyerekprogramok vannak, hogy megismerjék egymást, ne pedig elszigetelve, gyűlölettől fűtve nőjjenek fel. Sok ilyen humanitárius szervezet működik a legkülönfélébb megoldásokkal, ami a békéhez visz közelebb. Gondolom a kuruncinfó részletes cikk van erről. Nem pedig csak arról az 1%-nyi radikális, szélsőjobbos baromról, akiknek a fényképei bejárják a világot.
2014. júl. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8%
8: hol vannak háború ellenes tüntetések izraelben?
2014. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

"És honnan veszel olyat is, hogy egyetlen céljuk van, mégpedig a zsidók megölése?"


A Hamasz Chartabol.

2014. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!