Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mitől ilyen stabil a kubai...

Mitől ilyen stabil a kubai kommunista rendszer?

Figyelt kérdés

Évek óta nem jön semmi hír Kubából, de én azért azt hittem, hogy ott is lehettek olyasmi változások mint Kínában. De ma Horváth János volt havannai nagykövet egy rádióinterjúban elmondta, hogy semmi nem változott, a 60-as évek óta változatlan a tervgazdálkodás és a jegyrendszer, továbbra is állandó az áruhiány, a kínai típusú államkapitalizmusnak nyoma sincs, közben meg pusztul le minden. A kubai háziasszonyoknak ma is ugyanúgy probléma, hogy csak havi 10 tojást kapnak fejenként jegyre, vagy hogy egy tengerparti országban nem lehet halhoz jutni, mint 40 éve.


De akkor hogy tudott ez a nyomort konzerváló rendszer Amerika árnyékában így túlélni mindent?



2014. aug. 14. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Kubai nép nem létezik, és egy nem létező nép csak egy közösség amelynek nincs akkora szabadságvágya mint nekünk itt Európában.
2014. aug. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Attól, hogy rend van és fegyelem. Itt is az kéne.
2014. aug. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rend, fegyelem, és közben eszünk havi 10 tojást? Hát ezt még megkaphatjuk Orbántól is!
2014. aug. 14. 17:08
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
#3! Jol szoltál. Ebben látod a lényeget.
2014. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elnök miatt. Sokan várják a halálát, meg fogja billenteni a világrendet az.
2014. aug. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Melyik elnök? Fidel Castro már régen átadta a hatalmat Raul Castronak. Én így nem igen látok bele, de nem lehet, hogy a Castro-klán az utódlást is meg tudja szervezni?
2014. aug. 16. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!