Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon sikerülni fog legyőzni...

Bob76xd kérdése:

Vajon sikerülni fog legyőzni az Iszlám Állam nevű terrorszervezetet?

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Igen.

Nem túl kemények.

2014. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, nincsenek többen állítólag, mint 10000 fő
2014. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Oszd meg és uralkodj!


Majd az iszlám maga agyonveri ezeket a sivatagi rablókat.

2014. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Persze hogy sikerülni fog. A kérdés az hogy mennyi időbe fog telni. (ez azon múlik hogy mennyi olaj van szíriában)
2014. szept. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Egyes források szerint, a "seregük" kb 100 ezer főből áll.


De, a legnagyobb baj az, hogy sokuk EU-s állampolgár.(Köszönjük liberálisok). Ezért, ha visszajönnek, akkor itt is terrorista merényletek lesznek.


Némelyik európai országban ezért van terrorista veszély miatt készültség.

2014. szept. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
El fog húzódni. A fizetett terroristák meg elszórakoznak addig. Ugye tudni is lehet mivel nem sikerült eltitkolni hogy rengeteg amerikai angol és moszad ügynök van köztük meg néhány fizetett arab persze. Amíg kell az olaj meg a fegyverből jött pénz addig még maradnak. Szerintem az olaj még drága vagy nem? Esetleg a fegyvereket ingyen adják? Akkor még maradnak egy darabig.
2014. szept. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, kihúzták a gyufát az egész Világnál.


Összepattantak Irakkal, Iránnal, Szíriával, Szaúd-Arábiával, Izraellel, Törökországgal, a kurdokkal, a palesztinokkal, az USA-val, az EU-val, Oroszországgal, de beszóltak már Kínának és Indiának is.


20 és 100 ezer közé teszik az ISIS harcosok számát, azok jó részének nincs is valódi harci tapasztalata (egy megkötözött ember fejét lenyiszálni nem az).

Ezek az országok el tudnák takarítani, de elég lehetetlen szövetségeknek kéne hozzá létrejönniük.


Obamát nem értem a szituációban. Putyin jelezte, hogy Oroszország minden szempontból támogatja az ISIS-szel való leszámolást, Obama pedig mondta, hogy Oroszországot nem veszik be a koalícióba. Szíria jelezte, hogy hajlandó különmegállapodás keretében együtt harcolni a US Army-val az ISIS ellen, sőt, a Szír Légierő bombázza is az ISIS kiképzőtáborait. Obama erre bejelentette, hogy egyszerre fogják támadni a szír kormányt és az ISIS-t, vagyis mindkét hadviselő felet.


Szerintem pedig az Iszlám Állammal leszámolni pont olyan ügy, ami az egész Emberiségnek érdeke és legalább egy darabig félre kéne tenni az egyéni ellentéteket.


(Ahogy együtt harcolt a KKP és a Kuomintang a japán megszállók ellen például.)

2014. szept. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ,inden csak idő kérdése.

7: szerintem az a probléma, hogy Obama és az USA ellenségnek tekinti az Asszad-rezsimet és az IÁ-t is. Legszívesebben a demokratikus lázadókat látná az ország élén, de azok harmatgyengék. Viszont a szír állam szövetségese a ruszkiknak, így őket se akarja erősíteni. Obama valszeg attól fél, hogy ha bármilyen módon segíti Asszadot (akár csak közös hadműveletekkel) akkor az majd hátráltatja a "forradalmat" ami nem jó neki mert amerika-barát szír államot szeretne.

2014. szept. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek veled, Kedves Utolsó, de szerintem Barack Obama besétál egy zsákutcába.


Az, hogy az ISIS szedett-vedett, egy szál szigszalagozott Kalasnyikovval rohangáló hülyegyerekei megfutamítják az amerikaiak által kiképzett, modern, amerikai fegyvereket használó, létszámbeli túlerőben lévő iraki haderőt önmagában szégyen. Egész városokat próbált visszavenni az Iraki Hadsereg-természetesen sikertelenül. Egyedül akkor ért el valamit, amikor az amerikaiak légi támogatást nyújtottak.

Obama bejelentette, hogy pusztán a levegőből akarja legyőzni az ISIS-t. Ez véleményem szerint (és nem csak Vietnam nyomán) zsákutca. Katonai jelenlét nélkül nincs tartós győzelem.

Mondhatják, hogy ott vannak a kurdok, fel is fegyverzik őket, rendben, a kurdok már számtalanszor bizonyítottak. Csakhogy azt bizonyították, hogy meg tudják védeni Kurdisztánt és nem azt, hogy tövestől ki tudják irtani az ISIS-t. Reálisan nem is várhatunk el többet, "csak" azt, hogy megvédjék a földjüket.

A térségben három Amerikabarát nagyhatalom van. Törökország, Szaúd-Arábia és mindenekelőtt Izrael.

A törököknek reális veszély az ISIS és be is jelentették, hogy hajlandók ellene, akár a kurdokkal is összefogva leverni őket. De nyilvánvaló, hogy Törökország nem kezd magánakcióba, ha nem lesz egy erős nemzetközi koalíció, aki hajlandó a HELYSZÍNEN harcolni. Egyedül biztosan nem megy.

Szaúd-Arábia Iránnal verseng ősidők óta a Perzsa-öböl uralásáért. Ennek ellenére most Abdullah király engedélyt adott a szaúdi legfelsőgg vezetésnek, hogy együttműködjön Iránnal az ISIS kiirtásában. Hasonlóképp kaptak engedélyt az iráni tábornokok is Ali Khameneitől.

Kétségtelen tény, hogy a térség legerősebb hadseregei az izraeli, a török, a szaúdi és az iráni (pláne kiegészülve a Forradalmi Gárdával).

És itt jön be Netánjahu mérhetetlen ostobasága a képbe (szerintem). Miközben már kinézőben volt egy szaúdi-perzsa (sőt, áttételesen egy amerikai-perzsa!!!) közös akció, Izrael bejelentette, hogy "továbbra is Iránt és nem az Iszlám Államot tekinti elsődleges ellenségének".


Ez szerintem egy óriási eltaktikázás az izraeliektől, ugyanis Irán messze van, a fenyegető retorikán és a palesztinok minimális támogatásán túl nem tett semmit Izrael ellen. Nem is hiszem, hogy tenne, Rohani sem olyan ostoba, hogy kockáztassa a III. Világháborút. Ennek ellenére az iráni-szaúdi(-amerikai) összefogás hirtelen megakadt. Nyilvánvaló, hogy sem Irán, sem Szaúd-Arábia nem fogja átlépni a saját határait így már. Kőkemény, ütőképes hadserege van mind a két országnak, de valószínű innentől fogva meg fognak elégedni azzal, hogy nem engedik be az ISIS-t. Izrael pedig szerintem óriási hibát követett el. Az ISIS a "szomszédban" nyomul, ha Asszád (ne feledjük, nem mentegetem őt, de ő az EGYETLEN, aki sikeresen tudta visszaverni az ISIS-t) eltűnik, szabad lesz az út Izrael (Palesztina, Jordánia, Libanon) felé.


Na most Asszád erői végesek. Ha az amerikaiak ígéretüket beváltva tényleg bombázzák a szír kormányerőket, azok meg fognak gyengülni és megszűnhet az egyetlen gát, ami Dél-Délnyugat felé feltartja az ISIS-t. Márpedig az ISIS-nek "végtelen" utánpótlása van, Casablancától Jakartáig, Párizsban, Londonban, Stockholmban, van elég hülyegyerek, aki elszivárog otthonról dzsihádolni. Asszád erői ellenben végesek.


Az, hogy egy húsz és százezer fő közti képzetlen tróger dísztársulat ekkora sikereket tudott elérni azt mutatja, hogy vérszegény volt a velük szembeni fellépés. És szerintem Obama (valamint Netánjahu) nagyon rossz helyre teszik a hangsúlyt.


Simán be kellett volna vállani, hogy az oroszokkal, szaúdiakkal, a kurdokkal, a törökökkel, Iránnal és Asszáddal együtt szétverni őket. A szaúdiak, a kurdok, a törökök így is barátok Nyugaton, Rohani engedékenyebb hangnemet ütött meg, na és igen, Asszád.

Szerintem lázálom, hogy Nyugatbarát Szíriát hozunk létre. Asszád van, vagy kaotika, amiből ÚGYIS a radikális iszlám emelkedik ki győztesen. Asszádot támogatják otthon a vallási kisebbségek (keresztények, aláviták, jazidiak, siíták), a mérsékelt szunniták (fejkendő nélkül isszák a vörösbort :-) ), de végszükség esetén inkább a kurdok is Asszádot választják, mint az IÁ-t. A Demokratikus Szír Ellenzék papíron létezik és néhány nyugat-európai/észak-amerikai nagyvárosban. Nem reális alternatíva.

USA-barát államot a térségben csak erős kezű vezetéssel (Egyiptom, Szaúd-Arábia, Omán) lehet létrehozni (ezt az oroszok és a kínaiak megakadályoznák Szíriában), vagy tiszavirág életű és csúnya véget ért valami lesz (Irak). Éppenséggel a mélyponton lévő orosz-amerikai kapcsolatok is javulhatnának egy közös hadművelettel, aminek fejében ha mondjuk Szíriát megkapnák (megtarthatnák) az oroszok, akkor ők is engednének valamit az amerikaiaknak. De ez már csak agymenés.


Mindenesetre szerintem az Obama-adminisztráció elbagatellizálja az ISIS-t, ami sajnos reális veszélyforrás a mai Világban. Most még könnyű lenne leszámolni vele, holnap már nem biztos.

2014. szept. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!