Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy ilyen hír hallatán vajon...

Egy ilyen hír hallatán vajon a jobbikos halálbüntetés-pártiak mekkora dilemmába kerülnek?

Figyelt kérdés

[link]


:)



2014. szept. 18. 00:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Hogy jön ide a Jobbik? Magyarországon ilyeneknek van a TÉSZ. Tényleges életfogyt.
2014. szept. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Megint egy kérdés, amely érdekes, asszertív vita alapjául szolgálhatna, ha nem ilyen buta, primitív, provokatív, értékelhetetlen formában lett volna feltéve.

Kérdező, csak hogy kielégítsem a feneketlen tudásszomjadat:

Magyarországon az 1997. évi CLIV. törvény szabályozza a passzív eutanázia engedélyezését, eseteit, feltételeit.

Az aktív eutanázia nem engedélyezett. A belga jogrendszer más. Nem ismered, de még a magyart sem, szóval tényleg kár most a butaságot reklámozni.

Sajnálom, mert, egy jót vitatkozhattunk volna, ha képes lennél feltenni egy nem bugyuta kérdést. Ess neki ismét, én drukkolok, hogy összejöjjön.

2014. szept. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Mégis milyen dilemmába kerülnének? Fejtsd már ezt ki légy szíves. (Nem vagyok jobbikos.)
2014. szept. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Tipikus provokátor. :)

És ezek a véglények néznek le egy egy pártot. Szánalom a köbön.

2014. szept. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Mégis milyen dilemmába kerülnének? Fejtsd már ezt ki légy szíves. (Nem vagyok jobbikos.)"


Nem is tudom, talán úgy, hogy a Jobbik a halálbüntetés pártján áll, mert azzal nagyon ki tudnak cseszni a bűnözőkkel, erre most kiderült, hogy a halálbüntetés megváltást jelent egy életfogytra ítélt ember számára.


Persze gondolom, hogy most megy a sértődés, mert támadás érte az imádott pártot, de hát nem is vártam mást tőletek. :)

2014. szept. 18. 07:33
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semekkorába.
2014. szept. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem vagyok jobbikos es nem vagyok halálbüntetés párti sem. Viszont olyan viszonyokat feremtettnék a a tényleges életfogytiglanok börtönébe amelyben az átlagos túlélés 5 év.
2014. szept. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Had világosítsalak fel kérdező!

Minden pártban, még a keresztény- és zöldpártokban is vannak olyan radikálisok, akik a halálbüntetés mellett agitálnak, szélsőségek vannak mindenhol, még a centralisták között is. Igen, vannak a Jobbikban ilyen törekvések, de most figyelj, a Fidesz meg az MSZP berkein belül is vannak, csak őket erről az oldalukról nem mutatja se a tévé, se a rádió se az öreganyám, épp ezért sokan azt hiszik, hogy ez csak a Jobbik sajátja, hisz csak tőlük lehet ilyeneket hallani a mainstream médiában.

A cikkhez annyit, hogy a korlátozott eutanáziát támogatom, de, ahogy a cikk is írja, a figurának nincs halálos betegsége, ami elviselhetetlen fájdalommal jár, csak már az agyára ment a bezártság, ami a sorozatgyilkosoknál nem meglepő. Az eutanáziának ebben az esetben semmi létjogosultsága nincs.

2014. szept. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A halálbüntetés kapcsán elfoglalt álláspont iskolázottság függvénye.

Ha megtanultad, hogy a másik is egy ember, ha tisztában vagy vele, hogy a gyilkosság bűn, akkor egyetlen percig nem ingat meg a hitedben a dolog.

Ha arra szocializálódtál, hogy vannak az olyan kiválasztott igazmagyarok, és jó emberek, mint tenmagad, és van a söpredék gonosz bűnöző réteg, akit a lepukkant fekete autód szélvédője mögül látsz csak, de határozottan tudod róluk, hogy elvetemült emberek lehetnek, akkor sosem fogod megérteni, amit a kérdező kérdez tőled.

MErt a halálbüntetés bűn, és jobbernek lenni ostobaság.

2014. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy simán munkatárborokban, ha hiszitek ha nem lenne amilyen munkát adni nekik, és ők is jobban éreznék magukat, ha látnák azt hogy valami hasznosat tesznek a társadalomnak, és szerintem a munka a javulás útján is segíthet. Persze sajnos nehéz lenne ezt megoldani, de ez lenne a leghasznosabb amit egy bűnözővel tenni lehet.
2014. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!