Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Norvégia. Ausztria, Németorszá...

Norvégia. Ausztria, Németország, Svájc?

Figyelt kérdés

Ezekről az országokról érdekelne szinte minden, én is utánaolvastam, de hátha sok új információval tudtok szolgálni. Igen, azért kérdezem, mert el akarom hagyni az országot! Jelenleg a szegedi tudományegyetemen tanulok mérnök informatikusnak. Felsőfokon beszélek angolul, középfokon németül és norvégul. Nézegettem a többi gyikes kérdést és a 2 leggyakoribb válasz az volt, hogy: a mi adónk pénzéből tanulsz, remélem visszafizeted a tandíjat. Válaszom, hogy apám adójából tanulok, de igen visszafizetem (hallgatói szerződés). Második, hogy ezekben az országokban (kivéve Svájc) le kell mondani a magyar állampolgárságról az ottani felvételéhez. Válasz: Nagy örömmel és lehet hazaárulózni.


Na szóval tényleg minden érdekel. Gazdaság, fizetések, politika, infrastruktúra, emberek mentalitása, árak.


Előre is thx



2014. szept. 28. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

"Második, hogy ezekben az országokban (kivéve Svájc) le kell mondani a magyar állampolgárságról az ottani felvételéhez."


Ez így van jól. Disszidensek ne lehessenek magyar állampolgárok.

2014. szept. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Nemetorszagban es Svajcban nem kell lemondani. Norvegiaban nem tudom.
2014. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyik országban sem kell feltétlenül lemondanod a magyarról. Norvégiában csak általánosan elvárt, indokolhatod miért akarod megtartani a magyart. Németország és Ausztria esetében mindenképpen praktikus ötlet, hiszen nem vesztesz semmit (EU állampolgárság, egyébként indokkánt elfogadható Norvégiában is, csapj mellé családi okot és megvan).
2014. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne fizesd vissza. Ahogy mondtad, apád adójából tanulsz, Európában pedig a képzés vagy "ingyenes" (áll. fin. apád adójából), vagy tandíjas, pont. Az egyetem utáni években hozott döntések szankcionálása etikátlan, az EU országok esetében (DE és AT, potenciális kötözködő suttyó magyarok kedvéért) pedig alapvető EU paradigmát sért (szabad munkaerő áramlás, mellesleg vonatkozó EEA egyezményekkel CH és NO -ban is).
2014. szept. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!