Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vásárolhatok ingatlant ill....

Vásárolhatok ingatlant ill. autót úgy az USA-ba úgy, hogy nemvagyok allampolgár ill. zoldkártyám sincs?

Figyelt kérdés
a zoldkártyám már folyamatban van ezért lenne aktuális

2014. okt. 16. 20:24
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Igen, vásárolhatsz. A vásárlásnak nem feltétele sem az állampolgárság, sem az ott tartózkodás. Ügyvéden keresztül is intézhetsz mindent.

Viszont fordítva is igaz: bármilyen tulajdonod is van az USA területén, az nem jogosít fel az ott tartózkodásra, vagy bármilyen kedvezmény megszerzésére.

2014. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nagyon tele kell lenned ahhoz, hogy igatlant vasarolj hitel nelkul, hitelt pedig SS nelkul nem adnak, SS szamot pedig csak azutan kapsz, hogy megvan a zoldkartyad.


Autovasarlas kicsit egyszerubb, mert KPben kifizetsz par ezret valami hasznalt vasra, igy oda sem kell a SS, de ahhoz, hogy regisztrald (vagyis hogy hasznald) ahhoz helyi jogositvany kell, SS nelkul helyi jogsit nem adnak. Uj autot kereskedesbol szinten csak ugy tudsz elhozni, ha tele vagy es kifizeted az egeszet, vagy megvarod, amig megkapod a zoldet, kersz SS kartyat, es meglatod egy csomo kiskapu kinyilik elotted, ha mar legalis vagy. De a rovid valasz igen, vehetsz ingatlant is es autot is, csak sokkal korulmenyesebb es koltsegesebb, mint zoldkartyaskent.

2014. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! mellesleg azt is tudjátok ,hogy az amerikai jogsi megszerzése hogy megy ? mik a kritériumok stb...
2014. okt. 17. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:

melyik allamban vagy? megy az angol? van mar otthoni jogsid vagy meg sose vezettel?


A DMV weboldalarol letoltod az allamnak megfelelo Drivers Handbook-ot.

Ha megy az angol, akkor elolvasod a konyvet egyszer. Ha nem megy, akkor elolvasod vagy 3x.

Online letoltesz nehany teszt kerdest, gyakorlod es mikor megvan a zold (meg a SS szam) elmesz a DMV-hez jogsit csinaltatni.

Kifizeted a dijat, csinalnak egy szemvizsgalatot es kitoltod a tesztet. Ha sikeres a teszt kapsz egy papirt, amivel mar vezethetsz ugy ha melletted ul vki akinek mar regota van jogsija.

Mikor keszen allsz a kozuti vizsgara, csinaltatsz egy idopontot vezetesi vizsgara, elmesz kocsival, beul melled a vizsgaztato, mentek nehany kort es ha ugyes vagy atmesz, es postan kuldik nemsokara a jogsi kartyat. Ha bena vagy es megbuksz, akkor kersz uj idopontot es megprobalod ujra. (vigyazz, nem mehetsz egyedul a vizsgara kocsival, hiszen tudod, az engedelyed csak ugy ervenyes vezetesre ha ul melletted valaki!)


Aruld mar el, hogyhogy nincs senki a kornyezetedben aki ezeket el tudna neked mondani?

2014. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

most angliában vagyok,természetesen folyékony az angolom (2006-óta angol nyelvteruleten dolgozok) és jogsim is van!

Hallok én ezt azt innen onnan de megpróbalom a legtobb infot osszeszedni ,amennyit csak tudok!

2014. okt. 17. 22:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Oh, ebbol: "zoldkártyám már folyamatban" en azt hittem mar az USAban vagy. Akkor a zold meg nem is biztos?....
2014. okt. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

csak a halál meg az adó a biztos!:)

De viccet félretéve már befizettem 1500+ $ kb és idénre vagy jovo év elsofelére mondták ,hogy meglehet! Bárcsak már itt lenne a kezembe a fél karomat oda adnám érte....... Neked megvan?

2014. okt. 17. 23:26
 8/10 anonim ***** válasza:

már befizettem 1500+ $ - kinek fizettel? Remelem nem vmi no-name cegnek aki igerget fut fat.


Neked megvan? - nincs...le kellett adnom mikor atvettem az allampolgarsagi papirt ;P

2014. okt. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gratula!

Neked mennyibe kerult végulis a zold?Vagy házasság útján kaptad meg?

2014. okt. 18. 00:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb. $1200-1400 volt a zoldk.kerelem beadasa, mar nem emlexem pontosan, reg volt.
2014. okt. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!