Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire jellemző napjainkban...

Mennyire jellemző napjainkban Lengyelországban a németutálat?

Figyelt kérdés

Egy YouTube-on lévő lengyel zene alá írt egy német srác egy kommentet, miszerint mennyire szereti Lengyelországot, mire több lengyel is neki támadt, hogy ők viszont emlékeznek még az I. és II. világháborúkra, s ők nem szeretik a németeket.

Meglepődtem ezen, hiszen több évtizede voltak a világháborúk, a mai németeknek ehhez vajmi kevés köze van. Mennyire általános mégis a németutálat a mai Lengyelországban?


2014. okt. 24. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
A ruszkikat jobban utálják. De a lengyelek sajnos elég idióta emberek.
2014. okt. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző.


A lengyelek számára nincs sok különbség a ruszki meg a német között.

Náluk ruszki=keleti ellenség, német=nyugati ellenség.


Én csak 1-2 lengyelt ismerek, ők szívből utálják őket.

2014. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi is emlékszünk még rá, nekem főleg Trianon rémlik, szóval gyűlöljem az Antantot ?
2014. okt. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

A leírásod meglepett engem, hogy a lengyelek nekiestek a német srácnak, pedig kedvesen mondta el a véleményét róluk.


Azt hiszem, a lengyelek azért nem szeretik a németeket, mert óriási szenvedést okoztak nekik a két háború között, amit ők ma nem tudnak elfelejteni. Varsót porig bombázták, rengeteg történelmi épület veszett oda örökre, deportálták a zsidókat meg ilyenek.

2014. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!