Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákok és az igazi...

Az osztrákok és az igazi svájciak németnek tartják magukat?

Figyelt kérdés
2014. okt. 30. 08:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyi Svajc 4 nyelvű orszag. Van olasz Svajc, réto-román Svajc, latin (francia) Svájc és Nemet Svajc. Ha a nemet svájciak ra gondolsz akkor az a valasz nem. Nem tartják magukat németeknek. Svajci ám tartják magukat. 5 évig dolgoztam német Svájcban.
2014. okt. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha egy osztráknak azt mondod, hogy ő német, akkor ne lepődj meg, ha valagba rúg :)
2014. okt. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Ennyi erővel én is német vagyok, mert beszélek németül, sőt inkább hárman állampolgár, mert még angolul is, plusz még ugye itt a magyar. Mi az, hogy igazi svájci amúgy? Szóval az olasz határ mellett élő svájciak azok MADE IN CHINA svájciak, vagy mi? Akkor ilyen logika mentén haladva a magyarság 3/4 része nem is magyar, mert kb, annyi közünk van a honfoglalókhoz, mint az ágyúnak a csúzlihoz.
2014. okt. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, határozottan svájciaknak tartják magukat.

Az más kérdés, hogy a németek szerint Mallorca a 17. Bundesland, die Schweiz meg a 18. Bundesland.

2014. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Nem. A svájciak svájciak, az osztrákok osztrákok, a németek németek. Én sokáig kint éltem Németországban, bajor területen. Még ők maguk, a bajorok sem tartották magukat németnek. (Valahogy a többi német nem igazán kedveli a bajorokat és az osztrákokat, de ez kölcsönös.)
2014. okt. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai Németország helyén alakult 1871-ben a Német Császárság, előtte Német-Római Császárság.


A német egy gyűjtőfogalom. A különböző germán törzsek szállásterületein alakult kisebb-nagyobb hercegségek és grófságok lakosait tömöríti.


Kik a németet?

A bajorok? A szászok? A poroszok? A frízekok? A Rajna-menti németek?


Az osztrákok is a német tömbhöz tartoznak, csak ők megkülönböztetik magukat, mert .


Az osztrákoknak olyan a viszonyuk a németséghez, mint a kanadai angoloknak Angliához.

Hiába bizonygatják, hogy ők egy külön nép, attól még ugyanazt a nyelvet beszélik, ugyanúgy néznek ki, ugyanazok a szokásaik és csak néhány száz éve telepedtek meg az őseik Amerikában.

2014. okt. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nah, találtam egy jobb példát.


Ausztria úgy viszonyul Németországhoz, mint Erdély a Magyar Királysághoz. Erdélyben is magyarok élnek, magyarul beszélnek, magyar kultúrát képviselik, csak egy másik szubkultúra is kialakult arrafelé.

Esetleg vehetjük a székelyeket. Ők is magyarok, csak egy zárt, a többségtől eltérő kulturális közösséget alkottak.

2014. okt. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A példa tökéletesen rossz. Erdély a magyar királyság része volt, míg erről volt értelme beszélni,

a székelyek magyar eredetűek, csak egy idő óta nem egy országban élnek.

Az osztrákok és a németek között mindössze a nyelv a közös (bár egy nyelvész ezt is kétségbe vonja - joggal). Más eredetű nép, más szokásrendszer, más hagyomány. Ami közös, az a hosszú természetes szomszédságból ered.

2014. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint mondtam, a német egy gyűjtőfogalom, amibe sok nép beletartozik, többek között az osztrák is.

Az osztrákok is ókori germán törzsektől származnak és a nyelvük is német. Félezer évig ugyanabban az országban (Német-Római Császárság) éltek.


A porosz-osztrák vesztes háború, vagyis a nagynémet egység meghiúsulása (1866, 1871), majd a második világháború után persze igyekeztek megkülönböztetni magukat, de összességében mégiscsak németek.


Mindenkit igyekeznek meggyőzni róla, hogy az osztrák származású Hitler német volt, a német Beethoven pedig osztrák...

2014. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!