Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Munkácsnak hogyan lehet...

Munkácsnak hogyan lehet magyar a polgármestere?

Figyelt kérdés
A magyarok aránya még a 10%-ot sem éri, mégis hogyan választották meg? A határon túl vannak még olyan városok ahol magyar a polgármester, úgy hogy a magyarok aránya jelentősen alulmarad a többségi társadalomhoz képest?
2015. márc. 23. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy, hogy a nem magyarok többsége is rá szavazott. Romániaban az elnök német nemzetiségű, pedig elég kis számban élnek németek ott.
2015. márc. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy ott az értelmes ember a szavazásnál nem a nemzetiséget, hanem az alkalmasságot veszi alapul.
2015. márc. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
De.. de nekem azt mondták, hogy az ukrán fasisztanácik elnyomják és népirtják a magyarokat. Ez tuti valami kamu hír, a hídfő.ru-n és a kurucon sem láttam semmi ilyet.
2015. márc. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos a többséget megnyerte magának...Pl. szintén a határon túl, Szatmárnémetiben is majdnem húsz évig volt magyar a polgármester, annak ellenére, hogy a román közösség a város lakosságának többségét adja.
2015. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
3/4. ez nem igaz!
2015. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
53%
Munkács polgármestere nem magyar, csak vannak magyar leszármazottjai. Egy magyar szó nem hagyja el a száját. Üdv, egy munkácsi lakos.
2015. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is Munkácsi vagyok. Lengyel Zoli egyébként félig magyarnak vallja magát és amikor teheti magyarul beszél. Úgyhogy ne írj hülyeséget te munkácsi lakos
2018. aug. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!