Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet egy ilyen gazdag,...

Hogy lehet egy ilyen gazdag, sikeres, jóléti, nyugati államban mint Írország nagyobb a munkanélküliség mint itthon?

Figyelt kérdés

[link]


Ez.. hogy lehet?


2015. ápr. 16. 19:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Na most akkor melyik a jobb?


Dolgozik, kapál, robotol, napszámos napi 16 órában mindenki, és Juhéé, nincs "munkanélküliség".


Vagy ugyanazt a munkát megcsinálja az emberek 2%-a traktorokkal és gépekkel, a többinek meg van ideje tanulni, hasznosabb dologgal foglalkozni.

2015. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok, hogy mekkora lenne Magyarországon a tényleges munkanélküliség, ha nem lennének közmunkások, itthon lenne a sok munkavállaló, aki jelenleg külföldön boldogul és nem csak azok lennének munkanélküliként nyilvántartva, akik benne vannak a munkaügyi központok adattárában.
2015. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért álljon meg a fáklyásmenet, a wikipédiánál a legfrissebb kép az unemployment címszónál ez: [link]

és ez is 2010-es adat, amúgy meg ha simán képet linkelsz illene hozzátenni, hogy honnan szeted és mikori főleg ha nincs ráírva. Amúgy nem vettem észre, hogy jobban állna az ország attól, hogy közmunkások ezrei járnak naponta szotyizni.

2015. ápr. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

>> ilyen gazdag, sikeres, jóléti, nyugati..


Ebből talán a nyugati passzol... Írország mindig is éhenkórász, nyomorult állam volt, a lakosság háromnegyede az éhség miatt vándorolt ki. Az 1990-es években volt egy kis informatika-korszak, de az is hamar kifulladt.

2015. ápr. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Kíváncsi vagyok, hogy mekkora lenne Magyarországon a tényleges munkanélküliség, ha nem lennének közmunkások"


én meg arra lennék kíváncsi ha nem lenne közmunkaprogram, akkor hol dolgoznának...

mert szerintem sehol, felesleges démonizálni a közmunkát

2015. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Írország se nem gazdag, se nem sikeres, se nem jóléti, csak nyugati.Az egész ír gazdasági fellendülés egy nagy buborék volt, ami a válság hatására kipukkadt, 2008 óta toporognak egy helyben, mert rájöttek, hogy igazából semmit sem csináltak eddig, amiből meg lehetne élni.
2015. ápr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Mert ha van 2-3 gyereked akkora segélyt kapsz,hogy nem is kell dolgoznotok
2015. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!