Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik türk nyelvet érné meg...

Melyik türk nyelvet érné meg tanulni? (fordító-tolmácsként)

Figyelt kérdés

lenne magyar-német és?


A következők közül (mindenképpen szeretnék egyet):


Kazah, Üzbég, Kirgiz, Türkmén


Melyikkel könnyebb munkát találni tolmács fordítóként? Vagy hol lehetne elhelyezkedni ilyen szakmában ezekkel a nyelvekkel?



2015. ápr. 27. 17:13
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azért a politika témakörbe írom, mert a külpolitika fontos ilyen téren, az országok közötti kapcsolat. (Mo. Ausztria pl)
2015. ápr. 27. 17:14
 2/17 A kérdező kommentje:
Jah és még mellé venném a kínait is.
2015. ápr. 27. 17:15
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az említett nyelvet beszélő országok közül Kazahsztán és Türkmenisztán emelkedik ki a többi közép-ázsiai ország közül.De még ezek is eléggé elszigeteltek.
2015. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

tehát akkor türkmén vagy kazah. és vajon lenne vele munka?

német-magyar-kínai (majd) meg vmelyik a kettő közül.


AMúgy ennek a 2 országnak fontos Európa, vagy ?

2015. ápr. 27. 17:26
 5/17 anonim ***** válasza:

Tudom ,hogy nincs leírva ,de ha mindenkép türk nyelvet akarsz akkor a török ajánlom.

De a felsoroltak közül leginkább a kazahot. ;)


Салем! ;)

2015. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És vajon lenne igény kazah tolmácsra?:)
2015. ápr. 27. 17:40
 7/17 anonim ***** válasza:
Biztos van, de nem túl nagy.
2015. ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nincs, mert ezekben az országokban anyanyelvi szinten beszélnek az emberek oroszul, így ha valaki kazahokkal vagy türkménekkel akar dolgozni biztos nem kazah tolmácsot keres, hanem oroszt, illetve a nemzetközi ügyeiket szerintem ők is szívesebben intézik ezen a nyelven és el se várják, hogy a másik félnél beszélje valaki a közép-ázsiai nyelvüket.
2015. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát azért nem hiszem, hogy oroszul beszélnének, Kazahsztánban az a cél, hogy 2050-re minden kazahul legyen. Nem jobb egy kazah tolmács mint egy orosz?
2015. ápr. 27. 19:43
 10/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok


Valójábban nem ,hogy minden kazahul legyen ,hanem az ,hogy minden latin betűs legyen (tudtommal) 2020-re.


Saját vélemény: Ez szerintem nem fog menni. Mivel a kazah nyelv arab betűs volt csak változásokon esett át. :)

De viszont a mai napig az arab betűs kazah a leginkább használt a Kínai kazah diaszporban.

Viszont az európaiban a latin.


Селам! :)

2015. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!