Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Anglia kilep az EU-bol...

Ha Anglia kilep az EU-bol maradhat nagyhatalom?

Figyelt kérdés
Ha kilep az eubol, megszunik a szabad munkaeroaramlas ez igaz, de ezzel a szabad tokearamlas is. Vamot kell majd fizetnie minden termeke, szolgaltatasa utan, amit az eu-ban akar ertekesiteni! Es szerintem, mivel 3. Orszag lesz anglia, az eu bunteto korlatozasokat fog alkalmazni a sajat termekei vedelmeben az angliaiakkal szemben, mint ahogy teszi most pl az indonez mezzel szemben, miert adnank engedelyt arra, ha van sajatunk is, inkabb maradjon a penz nalunk az angolok meg egyek meg ha amit foztek. Az europai openzugyi fovarosi cimet tuti elveszti, mivel megfognak dragulni a szolgaltatasok az eu kereskedelemnel, igy sok ceg otthagyja oket. Nagy lesz a munkanelkuliseg, mert sok vallalat direkt europai kozpontjanak Londont valasztotta, hisz eu tag, nincs vam, szabad tokearamlas... Na ezek acegek szepen at fognak koltozni Berlinbe, Parizsba, Becsbe, mas nyugat europai fovarosokba, hisz london mar 3. Orszagbeli fovaros lett. Es a sok brit munkavallalo nem tud menni pl egy japan multival parizsba mondjuk, mert vizum fog kelleni nekik,es van epp eleg munkanelkuli fiatal parizsban is. Ha anglia kilep az eu-bol meg fog inogni az ensz biztonsagi tanacs allando statusza is.. A font sokat fog gyengulni, hisz mar nem lesz vilaghatalom. Mi fog maradni! Sok ures irodahaz, es a rengeteg 3. Vilagbeli volt britgyarmatrol erkezo bevandorlo, akik a segelyert mennek az UKbe. Es anglia szepen 3. Vilagbeli orszagga fog sulyedni, hisz az USA nem fog tudni mindenben segiteni neki ( kozos tortenelem, nyelv ide-oda). Szo magyarazat a gyengebbekek! 3. Orszag minden olyan orszag, ami nem tagja az eunak vagy az europai gazdasagi kozossegnek. 3. Vilag pedig a fejlodo orszagok, pl afrikai allamok, del kelet azsia orszagai. Es ebben az okfejtesben direkt kihagytam egy atlag angol intelligencia szintjet. 5 angollal lakom egyutt!

2015. máj. 6. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem fog kilépni. Ha tartanak is róla népszavazást, akkor sem.


"ebben az okfejtesben direkt kihagytam egy atlag angol intelligencia szintjet. 5 angollal lakom egyutt!"


Mert aztán a magyarok annyira okosak, mi? Akkor miért te jöttél ide, és nem fordítva?

2015. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem ide, hanem oda, ha meg te is angliaban elsz, akkor te aztan nagyon nagy angolla valatal? Muhahahaha. De ha annyira tudni akarod, azert jottem ide, mert meg!!! (meg ami nem azt jelenti, hogy orokke, hanem jelen allas szerint!) az angol a vilag uzleti, politikai, nyelve es olyan kepzesre jarok itt londonban, ami legkozelebb new yorkban lenne. Szoval in kepezni jottem magam! Nem mosogatni! Mellette persze dolgozok, de nem a vendeglatasbam;) and what about you?:D es borzaszto butak az atlag angolok. A tanaraim 70 szazleka nem angol, bar mindnek van brit utlevele.
2015. máj. 6. 20:18
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
én vállalkozásomat vezetem, nem hinném, hogy arányaiban több lenne a hülye itt, mint otthon. Elég rossz színben látod a dolgokat, de hát magyarok vagyunk, miért is lenne másként. Anglia nem csak Londonból áll, ha lemész a valódi vidékre, ott ismerheted meg a valódi Angliát. London egy olvasztótégely, nem mindenkinek jön be, nekem speciel nagyon, imádom a várost, de az egész országot, minden hibája ellenére.
2015. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

#1-nek: Hidd el, tényleg buták, magam is tapasztaltam.


Anglia meg a büdös életben nem fog kilépni az unióból, ez csakegy politikai fogás, semmi több.

2015. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nagyobb a népesség, több a hülye.
2015. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Hidd el, tényleg buták, magam is tapasztaltam. "


Indoklás? Nap mint nap emberekkel, többségében angolokkal dolgozom, nem tapasztalom hogy hülyék lennének. Persze az aljanép itt sem egy agysebész kategória.

2015. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ha Anglia kilép az EU-ból, attól még nem biztos, hogy a vámunióból is távozik. Több nem tag ország is szabadkereskedelmi egyezményt kötött az EU-val (pl. Norvégia, Svájc, Törökország).

A helyzetet bonyolítja, hogy Anglia talán ki akar lépni, viszont Skócia egyértelműen elkötelezett az EU mellett, így ez az ellentét az Egyesült Királyság felbomlását is eredményezheti. Szerintem azonban ezek kezelhetők lennének, nem okozna gazdasági válságot Angliában.


Az Egyesült Királyság az EU előtt is nagyhatalom volt, nélküle is az lenne. Az ENSZ tagság sem függ az EU tagságtól, maradhatna a BT állandó tagja. Ha felbomlik az ország, Skócia (és Észak-Írország) kiválna, akkor is a jogutód Anglia megtarthatná a pozícióit a nemzetközi szervezetekben.

2015. máj. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#6: én már nem, de amig kint életem sokkal több buta emberrel találkoztam mint itthon; értem ez alatt, hogy egyrészt a világ dolgairól nem tud, másrészt, hogy egy villanykörtét nem tud kicserélni.
2015. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8-assal 100%ban egyertek es friss elmenyem is van:D mikor a lakotarsaim engem kerdeznek ukrajnarol, eurol... Mikor megkerdeztem oket, hogy tudjak mi az az EU, mi volt a jogelodje (a szen es acelipari szovetseg) szerinted tudtak? Mikor megkerdeztem, hogy tudjak hany tagallama van? A legjobb mikor azt kerdeztem meg, hogy tudjak mikortol tagja anglia! Na itt mar nem birtam es egy 2000res evet be kellett vagnom:D bologattak. De nemhogy az eurol nem tudnak semmit Europarol sem, elhitettem veluk, hogy Horvatorszag a kozel keleten van (addig nem is hallotak errol az orszagrol, sem ausztriarol, vagy szloveniarol) azt lattatok volna mikor megmutattam nekik az europa terket a balkannal! Macedonia? Az mi? A konfliktus zonakrol, dnyeszermenti koztarsasagrol, kosovorol... Ez mind egy este alatt volt. A dnyeszermenti koztarsasagnal mar lattam, hogy annyi uj infot kaptak, mint a 3 ev egyetem alatt osszesen! De kicsit lealaztam oket brit tortenelembol is pl gibraltar meddig az angolok-e? Egyik okos gyerek, miert a mienk?:D (ugye amig az utolso majom el ott) nagyon nagy sotetseg van a fejukben ez teny. Es mind diplomas, van!!! A programozo gyerek o valamennyire kepben van, most pont budapesten romkocsmnazik, mert mutattam ezekrol fotokat es elment a haverjaival. De az biztos, ha ezek az emberek nem angliaba szulettek volna siralmas helyzetuk lenne.
2015. máj. 6. 23:43
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja friss elmeny, conservative onkentesek jottek. En ahol lakom es dolgozok a jelolt neve Lindsey Hall, akit erdekel lecsekkolhat merre tanyazom;) na az itteni kerdeseket feltettem nekik, amit itt az okfejtesemben leirtam. Hat az a ketsegbe esett fej, amit ezek az emberek vagtak! Azt mondjak, onekik errol a cameron ne beszelt, meg senki sem. Csakhogy jonnek az eubol az emberek a segelyert. Mondtam honnan jottem, es, hogy soha nem kertem segelyt. De most az jar a fejembe (azok utan, hogy lattam az o fejuket, mikor ezeket a temakat fel vetettem nekik ok meg szerintem ilyet meg az eletukben nem hallotak) nehogy valami kemnek nezzenek este meg jojjon ertem az MI5.:)
2015. máj. 6. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!