Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi igaz abból a sztereotípiábó...

Mi igaz abból a sztereotípiából hogy az átlagamerikai sokkal butább/műveletlenebb mint az átlageurópai? Vagy ez csak főleg az USA déli államaira igaz és a partvidékeken azért jobb a helyzet?

Figyelt kérdés
Örülnék ha valaki olyan is írna akinek van saját tapasztalata vagy élménye.

2015. máj. 14. 13:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
A proli nép mindenhol buta, teljesen mindegy melyik országban él... Csak nyilván a lakosság számából adódóan az USA-ban sokkal többet lehet találni. Kérdezz valami földrajzi/pénzügyi kérdést egy itthoni 45 évestől, vagy 17 évestől. Meg fogsz lepődni, hogy 10-ből 7-en szerintem iszonyat ostobák lesznek. Sajnos ez van. Nekem rohadtul elegem van a butagenyókból... Sokszor úgy érzem, hogy a legtöbb ember, csak enni, inni, sz@rni, dugni, és aludni tud. Na meg hőbörögni. De dolgozni, tanulni azt már nem.
2015. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Igaza van az elsőnek. Mindenhol a prolik, kevésbé tanult, beszűkült gondolkodásúak a butábbak. Elég megnézni mikor Magyarországon is kérdeznek utca emberét több témában, 70%-nak halvány gőze sincs a világról. De ugyanezen tudatlan ember teli szájjal vicsorog, meg "hülyes amcsizik", ha egy USA-beli, utca embere nem tudja hol van Budapest.


Van több országból tapasztalatom, minél többet tanult valaki, minél nyitottabb több dologra, annál többet tud, nem buta. Minden országban megvan az a réteg, akit csak a napi munka és az ez utáni pár üveg sör/bor, stb élteti, meg persze a butító műsorok.

2015. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem butábbak, csak műveletlenebbek, nagyon alacsony színvonalú a közoktatási rendszerük. (A felsőoktatás nem!)
2015. máj. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#4: Jaja, klikkelem is a válaszokra a zöld pacsikat, mert jókat írtok.


Amúgy szerintem önmagában eléggé félrevezetőek az ilyen "kérdezzük meg az uccaemberét az érettségi tételekről" típusú riportok, mert valószínűleg a céljuk az hogy a hülyéket mutogassák benne, olcsó parasztvakítás. Ami ténylegesen rossz benyomást hagy bennem az amerikaiakról, az a showműsoraik, a bárgyú ovisként viselkedő emberek dokumentumfilmekben, a youtube-on vagy a híradókban. Úgy érzem hogy nálunk vagy Angliában, Németországban tényleg értelmesebbeket beszélnek, írnak az emberek. Vannak olyan vélemények is hogy csak azért kiemelkedő színvonalú arrafelé a tudományos kutatás-fejlesztés valamint a felsőoktatás, mert pénzzel, karrierrel odacsábítják az agyakat Európából és a Távol-Keletről. De ezekben mégsem vagyok biztos mert nem jártam az USA-ban és igazából nem is nagyon vágyakozom oda.

2015. máj. 14. 14:32
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Háát azért ha megnézed a Mónika-showt, Balázs-showt amiket egy fél ország bámult akkor mi sem vagyunk előrébb ( a Valóvilágot, ÉdenHotelt meg a többi ökörséget ne is említsük).

Szerintem a kérdezzük meg az utca emberét az még "reprezentatív" is lehet, ha nem vágják meg háromszor a felvételt a leadásig. De ha megnézed pl. a facebook kommenteket, vagy magát a gyakorit, akkor látni fogod, hogy eszméletlen sötétség van itthon is. Íme egy csodás példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__6853852-mert-ro..

"hígítják az áramot a trafóházban"


Ilyenek után előtt itthon kellene rendet tenni, utána azzal foglalkozni, hogy máshol mennyi hülye van :)

2015. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%

Tudom osztani, amit írtak már: műveletlenebbek az oktatási rendszerből kifolyólag. A magyar oktatás elég keményen bevasalja a tényszerű, száraz anyagot. Az amerikai, akár nyugat-európai rendszerben nincs annyi száraz, tudományos anyag, mint a magyarban, így nem tudnak annyit, mint mi.


Viszont ők többet tudnak az élet dolgairól, mikor kijönnek iskolából. Az utcán megkérdezéses felmérések alapján is többet tud egy magyar az érettségi feladataiból, mint egy nyugati, mert mi tanultuk, ők pedig egyszerűen nem. De egyéb kérdések esetében (ami nem száraz tudomány) többet tud egy nyugati, mert őket arra "képezték" az iskolában, hogy hogyan éljenek.


Persze ehhez hozzátartozik, hogy az agy nem tudja úgy megtartani (csak részleteiben) a tudományos dolgokat, mert mikor kikerül az iskolából nem használja, és kitörli a feleslegesnek vélt dolgokat, így csak részleteiben emlékszünk rá. A nyugati oktatás előnye, hogy az ott tanultakat nagyobb arányban kell alkalmaznod az élet során.

2015. máj. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Aláírom, hogy a prolik közt sok buta van, de nem mind sötét bunkó. Csak azt nem értem, hogy miért nem fordítanak nagyobb összegeket az olvasás népszerűsítésébe.
2019. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
Egyszeruen arrol van szo, hogy Amerikaban MAST tudnak az emberek, mint Europaban. Ha itt valaki nem tudja mi Hollandia fovarosa, az muveletlen, de senkinek nem jut eszebe hulyenek tartani, ha ugyanez az ember nem tudja, hogy mi a fovarosa Alabama Allamnak. Az USA-ban viszont epp Montgomeryt tudjak, es Amszterdamot nem.
2019. aug. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolnám az itt leírtakat, egy oktatással foglalkozó oldal nem is oly régen nevetett azon, hogy egy fizika témakörbe tartozó teszten az amerikaiak felét tudták annak, amit az európaiak. Ez nem földrajz, fizika. Nem mazsolázással, hanem reprezentatív felméréssel.


Én igen sok amerikaival játszottam versenyszerűen, valóban elég ostoba nép. Az angol sem sokkal okosabb egyébként, egy skandinávhoz képest mind a kettő kutyafüle... Ráadásképp az arroganciájuk miatt ezen változtatni is nehezen tudnak, hiszen az önreflekció alacsony

2020. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Sok igazság van abban, amit leírtatok, én egy másik kontextust hozzátennék.


Valószínűleg az amerikai nem a világ legműveltebb népe, de valószínűleg nem is a legműveletlenebb. Amiért őket veszik elő az az, hogy ahhoz képest, hogy az USA a világ elsőszámú nagyhatalma és technológiai fellegvára, elég kontrasztos az utca népének tanulatlansága.


Valószínűleg elég széles a társadalmi ollójuk, és a közoktatásban tanulók, valamint a jó iskolákban tanuló, majd egyetemet végző emberek között hatalmas a különbség.

2021. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!