Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Franciaországban a noir...

Franciaországban a noir (fekete) megnevezés polkorrektnek számít? A francia nyelvkönyvemben így vannak megnevezve.

Figyelt kérdés
2015. júl. 30. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "noir" - a négerekre utalva nem számít kimondottan sértésnek, de ma már inkább a "black" szót használják itt is.

Sértésnek a "nègre" számít, ez kb olyan, mint a magyarban a "n.igger".

Hivatalosan (pl. ha a bőrszínt akarják jelölni), még ma is a "noir" használatos. Egymás között, főleg a fiatalok körében marad a black, ahogy írtam.

2015. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem kötözködni akarok, de a black mintha nem francia szó lenne. Kérdező, a fekete az fekete. Black, noir, negro, nero, schwarz, fekete az mindegyik.
2015. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastad, amit írtam?

"ma már inkább a "black" szót használják itt is."

Magyarországon nem használnak angol eredetű szavakat?

Mikor jártál utoljára Franciaországban, 2. hozzászóló?

Én évtizedek óta élek itt, úgyhogy lehet, hogy nem akarsz "kötözködni", mégis azt teszed, ahogy látom, teljes helyismeret nélkül...

A kérdező feltett egy egyszerű kérdést, én meg adtam egy egyszerű és valós választ, ennyi!

2015. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

@Julianna

Életemben nem jártam még Franciaországban, és nem is igazán vágyom oda.

De ezt a black dolgot nem értem.

Szóval nem azt mondják, hogy

"Noirs commettent beaucoup de crimes."

hanem azt, hogy

"Blacks commettent beaucoup de crimes"??

2015. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd csak, Nagyon böszme, te tényleg nem tudsz olvasni?

Mit írtam én?

Ezt:

"Hivatalosan (pl. ha a bőrszínt akarják jelölni), még ma is a "noir" használatos. Egymás között, főleg a fiatalok körében marad a black"


Ez a kérdés inkább nyelvi vonatkozású, mint politikai, kimondottan egy nyelvtankönyvi kifejezésről szólt. De úgy látszik, baj van nálad a szövegértéssel.

Talán jobb lenne, ha olyan dolgokhoz szólnál hozzá, amikhez értesz is, ahelyett, hogy itt saját politikai nézeteidet hangoztatnád, ráadásul hibás francia mondatokkal fűszerezve.

Ne kösd az ebet a karóhoz, nincs értelme...

2015. aug. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%
Dankesün!
2015. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!