Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek ki lesz a jövő...

Szerintetek ki lesz a jövő évi amerikai elnökválasztáson a Demokraták és a Republikánusok elnökjelöltje?

Figyelt kérdés

A Demokratáknál sztem egyértelműen Hillary Clinton (esetleg a jelenlegi alelnök Joe Biden, bár ő messze levan maradva Hillarytől).

A Republikánusoknál korábban Jeb Bush (George öccse) volt a legesélyesebb, ám most hirtelen feltűnt ez a Donald Trump nevű fickó, aki idegenellenes szövegeivel egyre népszerűbb.

(az ismertebbek közül ott van még Ted Cruz, Ben Carson és Pataki, bár ő nekik nincsen túl nagy esélyük)



2015. aug. 10. 11:33
 1/5 A kérdező kommentje:

És ki fog nyerni sztetek?

Remélem most egy Republikánus lesz a következő, Obama elnöki ciklusának 2. felében nem teljesített valami fényesen, több dolog is csődbe ment nála, valamint külpolitikában is túl gyenge.

2015. aug. 10. 11:36
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Nyakamat tenném rá, hogy Trump nem fog nyerni. Most még új a téma, és sokat dob a népszerűségén hogy ilyen-olyan netcelebek, közismert személyiségek kifigurázzák, röhögnek rajta.


Szerintem Hillary és Jeb Bush között fog eldőlni a meccs, és Hillary-t tartom esélyesebbnek.


Obama pedig jó munkát végzett szerintem. Külpolitikailag lehet gyenge volt, de most ez kellett. Kétlem hogy más amerikai elnök így tudta volna kezelni az ukrajnai konfliktust például.

2015. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Demokrata oldalon szerintem is egyértelműen Clintonnak áll a zászló.


A Republikánusoknál őszintén szólva lövésem sincs, ennyire nem követem figyelemmel az ottani belpolitikai életet. Trump tuti nem, hiába van médiafelülete, messze nem tudja olyan jól használni, mint amivel Obama megnyerte a korábbi választásokat. Magyarként szorítsunk Patakinak. :)


Az valóban igaz egyébként, hogy ritkán szokta egy párt háromszor megnyerni a választásokat egymás után, de egyszerűen nem látok jobboldalon kellőképpen karakteres kihívót most. Bsuh esélyet szerintem erősen rontja elődje neve.

2015. aug. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A demokratáknál: egy szabadkőműves.

A republikánusoknál: egy szabadkőműves.

Mint mindig. Ez az egy biztos. Az USA fennállása óta.

2015. aug. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nevezett két demokrata helyett inkább egy vesekövet kívánnék jobban!


Trump a nagy esélyes,a republikánusok közt.Mivel zsidó,és szabadkőműves,USA szétesését nyomorbadöntését nagyban szolgálná.

Én Ben Carsonnak drukkolok,de nincs annyi pénze,hogy feljuthasson,és nem támogatja a zsidó tulajdonú média.

2015. dec. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!