Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy a náci...

Miért van az, hogy a náci eszmét, ami a saját felsőbbrendűségét hirdette, tűzzel-vassal üldöztük, az iszlámot, ami ugyanezt teszi, viszont nem?

Figyelt kérdés

Én már eleget hallottam az "az iszlám a béke vallása"-érvet, és nem veszem be. Tudom, hogy vannak békés muzulmánok, de ez alapvetően egy terjeszkedő, más vallásokat kirekesztő, merev, bigott, fejlődésre képtelen vallás. Az olyan muzulmán országok, ahol erős az iszlám, olyanok, mintha 500 évvel lemaradtak volna. Nem demokratikusak, semmibe veszik a nőket, nevetséges, törzsi törvényeket alkalmaznak, embertelen, a világ civilizált részen már évszázadok óta betiltott kivégzési formákat használnak. A pokolba ezzel az egész vallással! Eddig nem volt komoly gondunk vele, mivel nagyrészt csak a sivatagban voltak a követői, de ma már a saját érdekünk, hogy védjük magunkat.


Alapvetően nem lenne velük bajom egyébként, csak azt nem értem, hogy például hogy gondolják, hogy ők határozzák meg annak az országnak a játékszabályait, ahova őket vendégként befogadták (ld. Charlie Hebdo-ügy). Iszonyú veszélyes a gondolkodásmódjuk. Szerintem a nácikéhoz hasonlítható. Ti ezt hogy látjátok?


2015. szept. 9. 16:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert szélsőliberális diktatúra van, aminek egyik legfontosabb eleme az öngyűlölet. A nácik a fehér faj felsőbbrendűségét hirdették, ami ennek természetesen ellentmond. Az iszlám viszont Európa leigázására tör, ez teljes összhangban van a libsik céljaival.
2015. szept. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Melyik vallás nem terjeszkedő, kirekesztő, merev, bigott, fejlődésre képtelen? Vagy melyik vallás demokratikus és tekinti egyenlőnek a nőket(a keresztény vallást egybevettem, tudom hogy vannak olyan ágai ahol lehet nő is lelkész meg minden, de általánosságban vallási személy csak férfi lehet a legtöbb ágnál, mint kb minden vallásban)? Amúgy minden ország ahol nincs elválasztva a vallás és a kormányzat évszázadokkal van lemaradva a modern országoktól, ez vallásfüggetlen jelenség.
2015. szept. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Melyik vallás nem terjeszkedő, kirekesztő, merev, bigott, fejlődésre képtelen?"


Mondjuk a kereszténység, ami átesett egy reformáción meg egy felvilágosodáson? A kereszténység nem fejlődésre képtelen. Ha úgy volna, ma nem használna a keresztény Európa fogamzásgátlókat, és a pápa nem támogatná a tudomány vívmányait.


Az iszlámmal az a baj, hogy sosem esett át reformáción. Náluk nem volt francia forradalom. Nem volt felvilágosodás. Nem történt meg a dogmák megkérdőjelezése. Ott tartanak, mint mi Luther előtt. Náluk kb. még létezik az, ami a kereszténység számára a keresztes háború vagy az inkvizíció volt.

2015. szept. 9. 19:40
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]

Nem a keresztény Európa, hanem Európa használ fogamzásgátlókat és a tudományt is szokta támadni a katolikus egyház.

2015. szept. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A kérdező nagy vallás szakértő. Doktorit neki!
2015. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező jó érzés úgy beszélni valamiről, hogy fogalmad sincs róla? Persze ha elég fogyatékos vagy akkor a szélsőjobbos oldalak és a hollywoodi filmek a legjobb forrás az iszlámról. Egyébként meg ugy látom hogy a te gondolkodásmódod hasonlit a nácikéhoz.
2015. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pontosan mely pontokon tévedtem? Rámutatni is szabad, nem csak személyeskedni. Azon meg nincs mit tagadni, hogy a mai egyház sokkal megengedőbb, mint egykor.
2015. szept. 10. 18:10
 8/12 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Fölösleges törődni az utolsó hozzászólóval, én is sokszor megkaptam már ezt a szöveget, hogy járatlan vagyok a témában, de azt már nem monda meg a rágalmazó, hogy szerinte hol tévedek, egyszerűen csak nem tetszett neki amit írtam és nem tudott egy normális ellenérvvel visszavágni.
2015. szept. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én amúgy nem tagadom, hogy nem vagyok túl járatos az iszlámban, leginkább az eddigi benyomásaimra építek. Jártam már több arab országban, meg elég jól ismerem a történelmet. Tény az, hogy ezekben az országokban még nem vált szét az állam és a vallás, és hogy az iszlám nem kedvez a demokráciának. Egyszerűen ahol iszlám van, ott nem alakulnak ki demokratikus államok. Másrészt pedig azt is látni kell, hogy a világon sehol nincsenek keresztényfundamentalista csoportok, akik terrorakciókat követnek el más vallások vagy a globalizmus ellen, az iszlámmal pedig már évtizedek óta kínlódunk.
2015. szept. 20. 23:20
 10/12 anonim ***** válasza:

„Mondjuk a kereszténység, ami átesett egy reformáción meg egy felvilágosodáson?”


Mikor?

2015. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!