Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mikor válik...

Szerintetek mikor válik szabaddá a világ?

Figyelt kérdés

Egyre inkább azt hallom, hogy a mostani válság a globálkapitalizmus válsága, ami már a kezdetektől fogva hibás elképzelés volt. Izland ugye már felszabadult, és a kezdeti nehézségek után úgy tűnik, boldogabbak, mint mi a kitartott jólétünkben. Úgy tudom, ma már a munkanélküliség is alacsony náluk, mert nem függnek annyira erősen a világgazdaságtól. Végül is logikus, hogy ha külön családi házban élek, akkor kisebb az esély, hogy az is felgyulladjon, ha a szomszédé égni kezd, míg egy emeletes panelházban már jóval nagyobb ennek a lehetősége. Vagy rosszul gondolom? Szívesen meghallgatom azokat, akik a globálkapitalizmus pártján vannak, hátha tudnak ellenérveket, amiket én nem ismerek.


Továbbá én kevésbé tartok fontosnak olyan jogokat, hogy a melegek házasodhassanak, mint hogy az állam védjen a nagyobb halakkal szemben, ha mondjuk vállalkozni szeretnék. Hiszen szabadverseny nem létezik, ha kis- és nagy halak vannak az akváriumban. Nem szeretem az óriáscégeket, és nem értem az őket pártolókat, hiszen semelyik országban, Amerikában sem kedvelik őket.


Amikor a kapitalizmus globálissá vált Reagannek köszönhetően, akkor ez egy olyan hatást jelentett, mintha a tábori tűz elszabadulna, és elkezdene égni az erdő. Most akkor két lehetősége van a világnak. Az egyik az, hogy megpróbáljuk eloltani a lángokat, és a tüzet visszaterelni a helyére, a másik pedig az, hogy hagyjuk leégni az egész erdőt, esetleg még locsolunk is rá egy kis olajat. A dolognak így is, úgy is vége lesz, csak nem mindegy, hogy az egész erdő leég-e előtte, mert akkor nem lesz egyszerű tüzifát szerezni. Na, kicsit elszálltam, de talán nem írtam túl nagy baromságokat... :)


Véleményezzetek...



2016. febr. 5. 23:44
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"Ne térj, ki válaszolj a kérdésre..."


Te ne térj ki! Tényleg nem érted, hogy a szabad piac azt jelenti, hogy a piac elszabadul? Nincsen kontroll. És sokféle kapitalizmus van, nem arról van szó, hogy vagy ez vagy a diktatúra. Aki így gondolkodik, annak átmosták az agyát.


A globalizációért már eddig is sokan megfizettek, elég az éhbérért dolgoztatott harmadik világbeliekre gondolni, akiknek a földjét, ivóvízkészletét tönkreteszik a környezetszennyező cégek. Cserébe minket egyre inkább próbálnak rávenni a minél nagyobb fogyasztásra, mintha az jelentené az életet, vehetjük az olcsó sz*r ruhákat, amik két év alatt széjjelmennek, miközben régebben hosszú éveket kibírtak. Ma már nem számít a minőség, csak a mennyiség. A válság pedig szintén a globalizáció eredménye, illetve amiatt ennyire súlyos. Ennek is meg fogjuk fizetni még az árát.


A neoliberalizmus nem működik, és aki még mindig azt mantrázza, hogy ennek köszönhetően élünk jól, és fogyaszthatunk sokat, az pont olyan vak, mint a nagytőke, ami a rövidtávú profit érdekében elkezdte kizabálni maga alól a fogyasztást a csökkenő reálbérekkel, a munkanélküliséggel, a munka kiszervezésekkel, az off shore-ral. Tévedés ne essék, nincs itt nyertes, mindannyiunk alatt vágjuk a fát, de azért az szomorú, hogy valaki ehhez még mindig tapsikol.


(Mondjuk érthető a dolog, hiszen az emberek szemét úgy kiszúrták a jogaikkal, hogy ma már minden baromságért csak a jogaikat tudják követelni. Azt észre se veszik, hogy a jogok nem feltétlenül egyenlők a szabadsággal.)

2016. febr. 6. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!