Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország alapvetően mennyir...

Oroszország alapvetően mennyire élhető hely?

Figyelt kérdés

Youtube-on szoktam nézni orosz emberek videóit, amiben az autójukat motorjukat mutatják be, menet közben és ilyenkor látszik a belváros, utcák.

Nekem kicsit olyan Európaiasan Amerikás, tehát tágas utak, van lepukkantabb rész, illetve rendezettebb menőbb.


Ott is élnek külföldiek? Ázsiaiak, Nyugatiak, Tengerentúliak?


2016. febr. 21. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Moszkva egy nagyon nagy infrastruktúrával rendelkező metropolisz, ilyesmi még Pétervár stb. Vidéken viszont egyáltalán nem élhető hely.
2016. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Moszkván és Szentpéterváron kívül... hát... túl lehet élni, de nem az igazi.
2016. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Moszkva egy gazdag sokrétű város, lehetőségekkel tele, gyakorlatilag itt összpontosul az orosz vagyon. A környéke is elég fejlett...

Ilyesmi még Szentpétervár, illetve egész élhető még némelyik nagyobb város.

A "vidéki" települések viszont eléggé lepukkantak...

2016. febr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
van egy nagyon jo internetes oldal a neve English Russia, temerdek keppel, videoval informacioval az egesz Oroszorszagrol es kulonfele temakrol. Persze angolul van de maguk a kepek videok onmagukban is erdkesek, ha beszelsz angolul akkor nagyon elvezetes, en evek ota nezem.
2016. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Andrey7711 válasza:
0%
Oroszország nem élhető egy Nyugat-európai, akár egy magyar körülmények között szocializálódott ember számára. Egy lezüllött és morálisan elvadult birodalom, a mélységeiben kilátástalansággal, korai halállal és közönyös otrombasággal. A vidéki Oroszország a napi szintű túléléssel küszködik, Moszkvától eltávolodva elfelejtheted a széles városi sugárutakat és a modern városi infrastrukturát. Visszalépsz az időben 50 évet. Külföldiként, kapcsolatok és jelentős vagyon nélkül nem tudod megvetni a lábadat. Az orosz emberek csak látszólag barátságosak. Ha nem tudnak belőled valamilyen anyagi hasznot húzni, kimutatják azt a nyers, otromba, provinciális sötétségben torzult lelkületüket, ami egy európainak ijesztő.
2016. febr. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Andrey7711... hát igen, vannak itt ostoba, otromba, tudatlan magyar emberek is... ;)
2016. febr. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Sziasztok!

Én Oroszországban élek, azon belül is Novoszibirszkben. A férjem orosz, ezért vagyok itt. Nekem nagyon nehéz volt megszokni ezt az életet, még most se tudok alkalmazkodni 100%-osan. Azt hittem, hasonló lesz az élet, mint Magyarországon, de tévedtem. Hát, kicsit rosszabb. De nem azért, mert nem tudunk megélni, hanem az emberek ridegsége, a város egyhangúsága miatt. Először sz*rul éreztem magam amiatt, hogy egy magyarországi családi házból egy szibériai panelba jöttem el. Mintha visszafejlődtem volna. De számítottam rá, nem ért hidegzuhanyként. De azért nem bántam meg, mert itt is vannak kedves, értelmes emberek, jó lehetőségek, és aki nem szegény, az egész jól elél itt (meg amúgy sem az számít, hogy hol, hanem, hogy kivel él az ember). De tény, hogy rengeteg a szegény ember, szerintem több, mint bárhol. 3 féle ház/lakástípus van: paneldzsungel, földút melletti lepukkant parasztház (amolyan tanyasi feeling, és nem, nem olyan messze van a városközponttól), és a milliomosok által lakott zöldövezet, hatalmas, gyönyörű házakkal (ilyen minden nagyvárosban van). Ez utóbbi max. a 10%-át teszi ki a városnak, inkább nyugis környéken lehet ilyet találni, messze a centrumtól. Az átlag orosz sosem "tör" ki a panelból, de ők ehhez teljesen hozzászoktak, nem is várnak el mást, alapvetően elégedettek azzal, amijük van.

Na, 100 szónak is egy a vége: Nehéz megszokni az itteniek mentalitását, de ha normális a kereseted, akkor nem lesz gond. Ja, és orosz nyelvtudás nélkül esélyed sincs.

2016. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!