Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy buta kérdés: hogyan...

Egy buta kérdés: hogyan kerültek ide a kínaiak? Van valamilyen papírjuk arról, hogy itt lehetnek, vagy csakúgy itt vannak? Kína hogy-hogy engedte őket? Nem egy kommunista népköztársaság, ahol nem lehet csak úgy ki-be utazgatni, főleg kint maradni?

Figyelt kérdés

És még ami nagyon érdekelne: ismerek egy kínait aki ide szeretne jönni, de nincs semmilyen itteni ismerőse, hogy tudna idejönni és itt is maradni?:)


Bocs, hogy ilyen extra tudatlan vagyok a témában!


2010. ápr. 1. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

1. Kínaiak nem csak Kínából jöhetnek.

2. Kíniak mindenhol vannak már a világon.

2010. ápr. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
amugy a kérdés jogos, 1. voltam.
2010. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

FŐLEG ERRE VÁLASZOLJATOK LÉGYSZI: ami nagyon érdekelne: ismerek egy kínait aki ide szeretne jönni, de nincs semmilyen itteni ismerőse, hogy tudna idejönni és itt is maradni?:)


KÖSZI:)


Lehet, hogy tök egyszerű a válasz, csak nem tudom.

2010. ápr. 1. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Ez tényleg érdekes dolog, hogy egy olyan ország lakói, mint Kína, hogy járkálhatnak le s föl a világban.


Amúgy, ha ismeritek egymást, akkor már egyből van egy ismerőse Magyarországon, nem? Te lennél az...

2010. ápr. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Amúgy, ha ismeritek egymást, akkor már egyből van egy ismerőse Magyarországon, nem? Te lennél az..."


Természetesen úgy gondoltam, hogy olyan itteni ismerőse aki segíteni tudna neki:) Én nem tudok. Egyelőre. De ha valaki tud segíteni, hogy tudjak segíteni (legalább annyiban, hogy merre kell "elindulni"), azt megköszönném:)

2010. ápr. 1. 21:58
 6/10 A kérdező kommentje:
Az is lehet, hogy csak pénzt kérdése, felszáll egy repülőre és kész? Innen meg már úgy sem "viszi vissza" senki, nem?
2010. ápr. 1. 21:59
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

"Egy buta kérdés: hogyan kerültek ide a kínaiak?"


Repülőgéppel. Gyalog elég lassú lenne.


"Van valamilyen papírjuk arról, hogy itt lehetnek, vagy csakúgy itt vannak?"


Van valamilyen ideiglenes tartózkodási engedélyük, különben aligha nyithatnának boltokat.


"Kína hogy-hogy engedte őket?"


Az itteni kínaiak nem a KNK-ból jöttek, hanem Tajvanról, Szigapúrból, HK-ból, Malajziából, a Fülöp-szkről stb.


Lehet, hogy Kínából is vannak, újabban már valamennyire lehet utazni onnan is szerintem. De akik a 90-es évekből jöttek, azok inkább HK-ból.


"ismerek egy kínait aki ide szeretne jönni, de nincs semmilyen itteni ismerőse, hogy tudna idejönni és itt is maradni?:)"


1. Te már itt vagy mint ismerős.

2. Itt van egy csomó kínai, köztük ügyvédek, üzletemberek stb., akik intézik ezeket az ügyeket. Nagyon összetartóak a kínaiak. Nem lehet túl életrevaló az a kínai, ha nincs kapcsolata ezekkel.

2010. ápr. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%

Valójában kevés kínai él az országban, sokkal több a Koreai, Mongol csak minden ázsiaira rámondják hogy kínai.

Biztos kevés embernek vann papirja, de szerintem ezzekben az országokban a hatóságok nem igen tudják számon tartani a lakosság utazási szokásait.

2010. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha Mo-ra akar jönni, akkor érdeklődjön a magyar-kínai nagykövetségen, a bejövetelhez és itt tartozkodáshoz vízum és egyéb papirok kellenek, törvényessé kell tenni a dolgot, nem elég ha a valakim ismer valakit, akinek a valakije... megvannak a jogi oldalai. Nagykövetség, ennyit tudok ajánlani.
2010. jún. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vagy turistaként utazik, és menedékjogot kér, mert korlátozzák a gyerekvállalási szabadságát.


És kénytelenek megadni neki.


Kérhet menedékjogot a kínai tibeti is.


Határtalanok a lehetőségek. Már Afrikában is egész területeket vettek a kínaiak. Szibériában is.


Mellesleg, EGY kínai hozza maga után az egész falut.

2016. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!