Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az iszlámhívőket nem zavarja,...

Az iszlámhívőket nem zavarja, hogy ma 2016. év van és nem az ő időszámításuk szerint vannak a dolgok?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam,hogy kisebb diplomáciai bajt okozott,hogy az iráni elnök franciaországi látogatásán francia borokat szolgáltak fel,hisz az iszlám tiltja ezt.

Vagy hogy magyarországi migránsok eldobálták a Vöröskereszt ásványvizeit,mondván,azokon kereszt van.


Na de,kérdezem én,az iszlámot,a muszlimokat nem zavarja például(egy példa a sok millió közül)hogy a szerződéseken manapság 2016-ot írunk? Vagyis, hogy az évszám Jézushoz van kötve,tehát egy keresztény dolog ez is?

Merthogy tudomásom szerint azért nekik más az "időszámításuk".

Szokták is mondani Krisztus előtt,Krisztus után.

Szóval,ők nem 2016-ot írnak,hanem mondjuk 3016-ot vagy 1016-ot?(csak úgy írtam).


2016. márc. 21. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt attól függetlenül követik és van olyan közösség, ahol eszerint mondják, h hanyadikát is írnak. Viszont nem sokban különbözik és ha azt mondják dec 10, akk ott is ugyan az. csak az évszám nem stimmel

2016. márc. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

> Vagy hogy magyarországi migránsok eldobálták a Vöröskereszt ásványvizeit,mondván,azokon kereszt van.


Te elhiszed ezt az eszevett baromságot?

2016. márc. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Papi Gonzales ***** válasza:
36%

mért a keresztényeket se zavarja hogy 2016-van...és ugyan az baromság mint az iszlám csak picit öregebb...


az a 0 az meg csak egy hasraütésszerű szám...kitérdekel igazából

2016. márc. 21. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
A keresztényeket sem zavarja, hogy pl. a Karácsony pogány ünnep. Főleg a fa állítása. Egyébként muszlim és muszlim között is van különbség. Az ujguruk pl. isznak bort és nem takarják el magukat. Nem a kurucinfóról kéne tájékozódni, hanem valós élmények alapján.
2016. márc. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A Gergely-naptár a legelterjettebb és ez jelenleg a nemzetközi viszonylatban elfogadott, de ettől függetlenül van sok másik is. A kérdésedből az látszik hogy te csak ezt ismered. A muzulmán naptáron kivül van zsidó naptár, kínai és hinu. Úgy tudom hogy az oroszok is van saját naptáruk.


Általában a kettőt egyszerre használják.

2016. márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shamash ***** válasza:
100%

Manapság több, mint 50 féle naptár és időszámítás van használatban világszerte, ám a mi időszámításunk a domináns. Mégpedig azért, mert a gazdaság motorja a keresztény világ (volt). A gazdaság bonyolítását számítógépek végzik, azok nélkül összeomlana a világgazdaság, és véget érne a ma ismert világ. A digitalizált világ pedig a keresztény időszámításon alapul.


Éppen ezért mindenki, még az iszlám világ is a mi keresztény időszámításunkat használja, az iszlám naptár már egyre inkább csak a vallási ünnepek és rituálék, vagy a ramadan jelülésére szolgál!


Az oroszok vagy a szerbek sem használják már a bizánci naptárat, csak kizárólag a vallási ünnepeik céljából.

2016. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%
Engem sem zavar, pedig nem vagyok keresztény. Édesmindegy honnan számítjuk az időt, csak legyen egységes.
2016. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!