Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az usaban a feketék vagy a...

Az usaban a feketék vagy a latinok integrálódtak jobban?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A feketék, mert nincsenek nyelvi különbségeik.
2010. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

csak kulturális...


és szerintem a fehérek integrálodnak

2010. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A feketéket a Bush-kormány elég jól be tudta integrálni a társadalomba, a latinokkal még mindig sok baj van.
2010. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez biztos mert ezt találtam:


[link]


"At yearend 2004 there were 3,218 black male sentenced prison inmates per 100,000 black males in the United States, compared to 1,220 Hispanic male inmates per 100,000 Hispanic males and 463 white male inmates per 100,000 white males."


"Lifetime chances of a person going to prison are higher for


-- men (11.3%) than for women (1.8%)


-- blacks (18.6%) and Hispanics (10%) than for whites (3.4%)"


És igazából mindenhol a feketék vezetnek.

2010. ápr. 13. 12:17
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Akkor most 3000 börtönben ülő fekete miatt ítéld el a maradék 99.700-at. Tipikus. De biztos nem vagy rasszista.
2010. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez nem rasszizmus hanem tények amúgy a feketék 32%-a jut élete során börtönbe míg a fehéreknek 5,9%-a a latinoknak meg a 17%-a.


Új mexiban a 20 és 35 év közötti feketék 30%-a börtönben űl. New york ban a feketék 75%-a munkanélküli. A latinokról alig találok adatokat a munkahelyről iskolázottságról ezért kérdeztem.

2010. ápr. 13. 14:54
 7/14 anonim ***** válasza:
2%
Ez neked hol fáj kedves kérdező? Amerikában élsz? Akkor meg minek kérdezősködsz magyar oldalon? Ha meg itt élsz nem tök mindegy mi van ott?
2010. ápr. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Ez neked hol fáj kedves kérdező? Amerikában élsz? Akkor meg minek kérdezősködsz magyar oldalon? Ha meg itt élsz nem tök mindegy mi van ott?"


Nem mindegy mert

1,Az USA is foglalkozik az itteni cigánykérdéssel sőt osztja az észt

2, Az eu mell széllességgel támogatja a feketék betelepítését

2010. ápr. 24. 17:59
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az usaban élek, 11 éve.

Yepp, a bűnözők nagy részét sajnos a feketék teszik ki. Nem igaz, hogy nincsenek esélyeik arra, hogy jó iskolába járjanak. Egy kedves b.nőm fia pl. ösztöndíjjal tanul pedig illegális egyenesen St. Lucia-ról. Minnesotaban magasugró bajnok és hát azon ügyködnek, hogyan is képviselhetné a srác az usa-t ha nem állampolgár....egyenlőre. A srác fekete, szorgalmas, az anyja egyedül nevelte fel.

Viszont előfordult már velem, hogy hazafelé jövet azt hittem filmforgatáson vagyok. Razzia az élelmiszer boltban...na az ijesztő volt. Az összes nagymenő falnak állítva mozdulatlanul várta a sorsát. Mind fekete volt.

Sok közöttük az ingyenélő de mégtöbb a latinok között. Angolul sem tanulnak meg egy év alatt mert minek. Mindenhol beszél valaki spanyolul...ugyanis a sok magyarral ellentétben itt minden náció igyekszik megtanítani a gyermekét arra honnan jött és a nyelvre amit az egész család beszél.

Igazából nem lehet senkit megítélni a bőrszíne alapján. De tény, hogy sok feketének kissebbségi érzése van máig amit imádnak kitölteni a fehéreken vagy akárkin akinek világosabb a bőre. Nekem sok fekete és dél-amerikai barátom van. Nem a bőrük színe alapján válogattam őket. Mind nyílt szívvel fogadtak. Őket nem érdekli, hogy fehér vagyok és európai.

2010. ápr. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a feketék,mert a latinok 476-ban a római Birodalom bukásával eltűntek,más népekké alakultak.höhö.
2010. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!