Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kína valóban kommunista állam-e?

Kína valóban kommunista állam-e?

Figyelt kérdés

Nem vagyok szakértője a dolognak, de elgondolkoztam a dolgon, és két tényező van, ami engem nem hagy nyugodni:


1. A kommunizmus az államokat akarta megszüntetni, és azok helyett akart megvalósulni. Tehát minden ami nemzeti, ki akarta irtani. Ilyesmi történt Kínában is, ám valamikor a 80-as években talán, beállt egy fordulat, és magáévá tette a nemzeti vonalat. Előzőleg betiltott dolgokat, pl. hagyományos orvoslás, harcművészetek újra a magukévá tettek. Mára Kínának van a legerősebb nemzet tudata.


2. Kína kapitalista állam lett, piacgazdasággal. Azonkívül néhol választások is vannak.


Ettől függetlenül maradt az erős központi vezetés, bár az nekünk is kijutott, Junckerre pl. ki a fene szavazott?


Szóval ez az egész engem inkább egy másik (hadd ne mondjam melyik) rendszerre emlékeztet... nektek mi a véleményetek? Kérlek a személyeskedő válaszoktól kíméljetek meg, csupán elméleti a kérdés.



2016. jún. 24. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai Kínának semmi köze a kommunizmushoz.


Kína egy vadkapitalista (nagyon erős állami szektorral) egypártrendszerű diktatúra.


"Ettől függetlenül maradt az erős központi vezetés, bár az nekünk is kijutott, Junckerre pl. ki a fene szavazott?"


Junckerről az Európai Uniós államfők szavaztak. Orbán is szavazott, nemmel. De a többség döntött.

2016. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
# 1 na ez a baj, hogy Junckerre nem a nép szavazott. Hszi Csin-pinget is megválasztották a KKP kongresszusán, erre utalt a párhuzam.
2016. jún. 25. 00:28
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha meg is őrizte Kína a kommunizmus néhány vonását, ez már nagyon nem az a kommunizmus mint ami nálunk volt (tudom, szocializmus volt, lehet kioktatni) ahol mindenki csóró volt. Sok kínai barátom van, egyetemisták és vállalkozók is és mindegyiknek jóval több pénze van mint a legtöbb magyarnak. Kínából fizetik a szülők az albérletet, egyetemet, autót, a kaját a drága éttermekben és azt mondja, hogy ők Kínában egyáltalán nem számítanak gazdagnak. Hány magyarnak lenne erre pénze? Ilyen kommunizmust én is támogatnék!
2016. jún. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt még kihagytam a felsorolásból, hogy több kínai ismerősöm is, ha csak gondol egyet elugrik Európán belül bárhova egy hétre ha olyan kedve van...
2016. jún. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A kommunizmus sosem volt nemzet ellenes, legfeljebb fasizmus-ellenes volt. A kettő nem ugyanaz, akármennyire is erőltetik, hogy az antifasizmus fehér-ellenesség.
2016. jún. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Kína sosem volt kommunista. A világon soha, sehol nem volt kommunizmus. Szocializmus volt, az viszont nagyon sok helyen.

Kína a 20. század végén felismerte a lehetőséget a kapitalizmusban, rájött, hogy csak így fejlődhet és bár nem lett kapitalista, de létrehozott egy új formát a szocializmus és a kapitalizmus között.

2016. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az bár tény hogy tartamaz nmi kapitalizmust is.
2020. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!