Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrakok is mely buntudato...

Az osztrakok is mely buntudatot ereznek a 2. vilaghaboru miatt a nemetekhez hasonloan?

Figyelt kérdés
Ugy tudom Nemetorszagban, foleg az iskolakban tulhangsulyozzak 2.VH-ban tortentek negativ oldalat. Peldaul kotelezo iskolai kirandulasok koncentracios taborokba. Mi a helyzet Ausztriaban e teren ?

2016. aug. 22. 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2016. aug. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen műsor alighanem megy ott is.

De amúgy ügyesen rátolták a balhét a németekre.

Maradt a hegymászás,síelés,rischkatehén meg wienerschnitzel und Donaumonarchyromantik.

2016. aug. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem


És az osztrákok jóformán győztesként jöttek ki a II. VHból


Legalábbis ami a jövőt illeti mindenképpen.


Kaptak területet, semleges ország lettek, noha katonailag maguk mögött tudhatták a NATOt.

2016. aug. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
5%
En osztrak szarmazasu vagyok es semmilyen buntudatot nem erzek. Viszont elegge hanyingerem van az olyan emberektol akik egy mult beli dolog miatt gyulolkodnek, uszitanak, es sajnalatot, elonyt vagy anyagi hasznot akarnak ebbol a dologbol kicsikarni, pozitiv diszkriminacio vagy karterites biznisz cimen. Gondolok itt zsido, neger, arab emberekre.
2016. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ők áldozatnak állítják be magukat, pedig a náci párt vezérkara tele volt osztrákokkal.
2016. aug. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Nem érzik, hanem éreztetik velük.

Hetven év liberális agymosás után te is úgy éreznéd, hogy a világon mindenkinek tartozol, csak a saját nemzetednek nem, és minden minden bőrszín szép, ha az nem a fehér.

2016. aug. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ők áldozatnak állítják be magukat, pedig a náci párt vezérkara tele volt osztrákokkal."


Nem meglepő, hiszen Hitler is osztrák volt.

2016. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Utolsó, ma már van internet, én is innen tudtam meg sok mindent. Azonnal szélsőjobbos lettem, amint megtudtam pár eltitkolt tényt. Dehogy éreznék bűntudatot a helyükben. Ausztria egy volt Németországgal, de annyira nem mosták át az osztrákok agyát, megmagyarázták, hogy őket csak "megszállták". (Amúgy még Hitler is osztrák volt.) Egy értelmes ember nem érez bűntudatot amiatt, amit nem ő tett. Nem hiszem el, hogy a németek tényleg bűntudatot éreznek, szerintem ez valami más.
2016. aug. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elég hasonló a helyzet, bár nem annyira erős, mint Németországban. Ez nem túlhangsúlyozás amúgy, és példaértékű egész Európa, sőt, az egész világ számára.

Ha minden nép így szembenézne saját hibáival, ahelyett, hogy magát folyton mosdatgassa, a történelem ártatlan áldozatának tekintse és mások hibáit hangsúlyozza reggeltől estig, akkor sokkal előrébb lennénk: egy békés, egymást tisztelő, elfogadó, saját hibáit nem folyton ismételgető, hanem azokból tanulni és azok alapján fejlődni is képes világban.


Az oroszok máig mosdatgatják a Gulag-ot, a szovjet terrort. Sosem kértek érte igazán bocsánatot, nem tudatosítják a fiatal generációkban, mi történt, és ismétli is magát rendesen a történelem náluk... De ilyenek a románok és a magyarok is például, egymásra mutogatásban ászok, egymás történelmi bűneit betéve tudják, a sajátjaikat folyton kicsinyítik, elbagatellizálják. Nem is nagyon fejlődnek sehová...


A német modell a világ minden államának hasznára lenne. Ez a társadalmi lelkiismeret megtisztítása, szembenézés a múlttal és egy jobb jelen és jövő építése a múlt hibáiból tanulva. Bárcsak ne Németország (és kisebb részt Ausztria) volna az egyetlen állam, amelyik képes erre... :-(

2016. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem éreznek szerintem bűntudatot, ugyanis amikor látták, hogy Hitler miket művel, valamint amikor Németországnak nem ment már olyan jól a háború sem, akkor elhatárolódtak a németek cselekedeteitől, ezután pedig kikiáltották magukat és Ausztriát Hitler első áldozatának. Az osztrákok ma is elhatárolódnak a németektől.
2016. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!