Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A többség mivel és miért...

A többség mivel és miért próbálja bemagyarázni magának, hogy a németek álltak a rossz oldalon a 2. világháborúban?

Figyelt kérdés

Azokat hagyjuk, akik szerint nincs jobb és rosszabb oldal egy háborúban... (mindig van)

Nem értem ezeknek az embereknek a logikáját. Nem a németek kezdték az agressziót és a világháborút, és a nagyobb gazságokat sem ők csinálták (lásd pl. szovjet bűnök), akkor mégis milyen indok van arra, hogy ők voltak a rosszak? Még sokan el is ismerik, hogy a 2. vh okai a párizsi békediktátumok voltak, mégis az azt elszenvedőket vádolják. Németországgal sok aljas dolgot tettek a korábbi győztesek már jóval a 2. vh előtt: weimari köztársaság, dekadencia, infláció, német területek elcsatolása, a gazdaságilag erős Ruhr- és Saar-vidék francia megszállása (ezeket persze a háború után is hosszú időre megszállták és el akarták csatolni), a visszafizethetetlenül nagy "jóvátétel" követelése, stb. Lengyelország, melynek megtámadása miatt kirobbant a 2. vh, csatolta el a legtöbb német területet. A lengyel-német háború pedig önmagában nem lett volna világháború, csak az angol-francia-német háború, ami a szövetségesek sara volt. És ott van, hogy melyik fél volt gonoszabb. A szövetségesek min. 10-szer annyi civilt öltek meg szándékosan, mint Németország, a nyugati liberális államok a kor leggonoszabb államának lettek titkos, majd nyílt szövetségesei, és segítettek fél évszázadra kommunistává tenni Európa nagy részét, aminél ugye a német politika sokkal kevésbé volt rossz. Önmagában már a nyugati szövetségesek civil áldozatainak száma is vetélkedett a másik oldallal. De a fentieket teljesen másképp interpretálja a többség, és állandóan terel, kifogásokat keres. Pl. a németek miért szállták meg Csehszlovákiát és Lengyelországot, miközben a szövetségesek ugyanúgy megszálltak 5-ször annyi országot 50 évre, a lengyelek és a csehek pedig német területeket vettek el korábban, és nem óhajtották visszaadni. A liberális véleménydiktatúra, a német nemzettudat megsemmisítése máig tart és talán visszafordíthatatlan.



2016. szept. 1. 10:13
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
52%
Medve anyám... már hollywoodi filmeket kéne néznem mint bizonyíték? Egyre mélyebbre süllyedsz a sötétségben, de komolyan.
2016. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
13%
Jó akkor haggyuk neked semmi sem bizonyíték csak a 444 meg az index innentől nincs miről beszélni
2016. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim válasza:
17%

Szerintem ha egy orszag 100% ban biztos lenne abba hogy az egesz vilagot legyozhetne akar most akar a 2.vh-ban, akkor meg is tennek, a magyarok is es mi is a hazaert harcolnank ahogy a nemetek is tettek.

Most ezzel nem azt akarom mondani h a nacik meg hitler milyen jok voltak, de egy biztos hogy a haboru mindenkibol kihozta az "allatot"

2016. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
67%
Én minden ilyen kérdést és a rá adott válaszokat elolvasom,de hiába.Nem tudom pozitívabban látni Hitlert és náci Németországot.És még csak azt sem gondolom,hogy csupán az elvesztett területeik visszaszerzése lett volna a céljuk,hiszen megszállták szinte egész Európát,közben "faji alapon" irtottak egy népet,stb. Szóval,összességében én még mindig úgy látom,jobb,hogy nem ők győztek.
2016. szept. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
Németek =/= nácikkal. Ne feltételezzük már azt egyből, hogy abban az időben az összes német csecsemő karlendítéssel bújt ki az anyaméhből. Szóval, ha annyira nem vagy tájékozott kérdező, hogy ilyen alapvető dolgot nem tudsz, akkor nem érdemes történelmi vitát elindítani, főleg a legvitatotabb történelmi témakörben.
2016. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

35, a háború során: németek=nácik. Nácik vezették az országot, ők voltak a legnépszerűbb párt, amúgy is hazafias minden szélsőjobboldali ideológia, ők németek voltak a köbön.

34, mert eleve elfogult vagy és/vagy nem tudsz logikusan gondolkodni. Kezdetben nagyon is területeik visszaszerzése volt a cél, már ha voltak konkrét terveik egyáltalán, és nem csak az eseményekkel sodródtak. Aztán továbbmentek, de akkor is ők álltak a jó oldalon, hisz őket érte sérelem korábban, először, és ők szolgáltattak igazságot. A szövetségeseknek sem csak Németország igazságos megbüntetése volt a célja az 1. vh után. Megtiltották az Anschlusst, elvettek sok területet a németektől, visszafizethetetlen adósságtörlesztésre kötelezték Németországot, megszállták gazdasági központjait. A 2. vh után sem csak az "igazságos" rendezés volt a céljuk. Kitelepítettek 14 millió németet Kelet-Európából, Németországot megszállták, immár végleg, máig mossák a németek agyát az antifasizmussal, bűnösségükkel, népirtásaikkal, multikultival, liberalizmussal, nemzetellenességgel. Fél Európát tönkretették több mint fél évszázadra, kommunistává téve. Königsberget is elcsatolták, Németországot két részre szakították. Tehát a későbbi szövetségesek voltak azok, akik először követtek el bűnöket. Népirtásokban is ők voltak az elsők és a jobbak. Mint írtuk, min. 4-5-ször annyi embert öltek meg, és majd 20 évvel a nácik előtt már elkezdték. A holodomor önmagában nagyobb volt, mint a zsidó holokauszt. Ha azt gondolod, jobb, hogy nem mi győztünk (a jó oldalon állva), szép kis magyar vagy.

2016. szept. 2. 15:47
 37/56 anonim ***** válasza:
77%
#36:Az a helyzet,hogy én meg úgy látom,hogy a "Nyugat" és a Szu. szövetsége soha nem jött volna létre,ha nincs a náci Németország.Gyakorlatilag,Hitlernek köszönhető.És nagyon szép,meg meggyőző amit írsz és részben el is fogadnám,ha nem szállták volna meg,szinte egész Európát és ha nincs a holocaust.Tudom,sokak szerint azzal sem volt semmi gond,de én nem tartozom ezek közé.Ez van.Azt meg nem hiszem,hogy attól lesz valaki magyar,hogy Hitlert "isteníti" a visszakapott területekért.Ennyi erővel,ha Sztálin nekünk "adja" Erdélyt a háború után,ő is f...sza gyerek lenne szerinted?
2016. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
48%
Ja,egyébként te sem kicsit tűnsz elfogultnak.
2016. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 A kérdező kommentje:
Én csak tényeket írtam. Igen, megszálltak több országot, de ugyanezt tették a szövetségesek/antant már az első vh-ban is. Tőlünk pl. az ország 2/3-át vették el. És a háború után is több területet foglaltak el - és nem ideiglenesen, hanem fél évszázadra - mint a németek. Amúgy a németek talán csak Görögországok szállták meg viatathatóan. A benelux államok vezettek Franciaországba, Franciaország támadó ellenség volt, Norvégiát a britek szállták volna meg, ha nem a németek, Csehszlovákia és Lengyelország bűnös volt Németországgal szemben. Ukrajna, Magyarország, Olaszország, Finnország, balti államok, Horvátország örültek a segítségnek. Mint írtam, az ún. holokauszt mellett már a szovjeteknek is jóval több áldozatuk volt, sokkal előbb. Itt nem én vagyok elfogult, én csak tényeket írtam, hanem te. Utálod a nácikat, és a tények sem érdekelnek, csak utálhasd őket. Nem lett volna a németek nélkül kommunista-nyugati szövetség, de ez is csak egy kifogás a sok közül, és nem is túl jó.
2016. szept. 3. 15:04
 40/56 anonim ***** válasza:
71%
Aha, a Benelux államok minek voltak az útban Franciaország felé, mi? Miért ne rohanjuk le Norvégiát és irtsuk ki a zsidó lakosságát, hiszen úgyis megteszi más, mi? Szánalmas és kifejezetten undorító ez a nácimosdatás amit leművelsz.
2016. szept. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!