Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A calaisi dzsungellakók miért...

A calaisi dzsungellakók miért vágynak angliába?

Figyelt kérdés
Mi bajuk a franciákkal?

2016. okt. 21. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan London az úti céljuk, ahol több százezres iraki, pakisztáni meg afgán diaszpórák élnek, szóval a sajátjaik között akarnak lenni, míg Franciaországban, főleg a déli part menti városokban jobbára egyiptomiak, szomáliaiak, marokkóiak, vagyis többnyire afrikaiak laknak. Muszlim és muszlim között is van különbség. London azért kedvelt célállomás még, mert onnan sokkal olcsóbban ki tudnak menni Kanadába, ahová a britek rendszeresen szállítanak olcsó munkaerőt a brit nemzetközösségen belül, Kanada pedig nemhogy eltűri őket, de még alkalmazkodik is hozzájuk, szóval megéri nekik az a pár órás út egy kamion trélerén átmenni a csalagúton, aztán onnan elrepülni Kanadába, ahol aztán életük végéig állami segélyeken eléldegélhetnek.
2016. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert ott többet szívhatnának le a szociális hálóról.
2016. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
A folyó remek otthon lenne nekik!
2016. okt. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első


Ha ez ilyen szuper lehetőség, akkor miért nem engedik be őket?

2016. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Londonba akarnak menni, azért mert ott teljesen jól elvannak 10-15-en egy 3 szobás lakásban, bűnöznek, seftelnek. Nem fognak feltünni senkinek a többi x millió hasonló mellett.
2016. okt. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek, amikor elindultak, akkor már eleve Angliába készültek. Nem az van, hogy Franciaországban élve hirtelen rájöttek, hogy hú de sokkal jobb lenne a csatorna túlpartján lenni, ha ez így lenne, akkor eleve nem is építettek volna maguknak dzsungelt, mert minek. Tehát itt nem a franciákban kell keresni a hibát, ők csak "megszívták", mert náluk van az alagút egyik vége.


Hogy miért pont Angliába vágynak ezek az emberek, arra sok magyarázat lehet, de éppenséggel a jobb szociális ellátás reménye csak sokadrangú ezek közül. Miért érné meg évekig egy szedettvedett dzsumbujban élni és életüket kockáztatva átszökni emiatt, amikor Európán belül gyakorlatilag szabadon mozoghatnak és sokkal könnyebben elérhetnének sokkal jobb szociális ellátásokat biztosító országokat. Inkább az van a háttérben, hogy egyrészt angolul ha nem is tökéletesen, de beszélnek, másrészt vannak szerencsésebb honfitársai, családtagjai, akik már kijutottak, és nem utolsó sorban az angol bürokrácia lényegesen lazább, mint a kontinentális, magyarán egyszerűbb kint illegálisan tartózkodni. És az is igaz lehet, hogy Angliát ugródeszkának gondolják Amerika felé, nekem is van pár ismerősöm, aki ilyen céllal érkezett Angliába, bár ők speciel legálisan.


Amúgy a dzsungelben összesen hétezer ember él, tehát összességében nem egy nagy tömeg, persze ettől függetlenül nyilván megkeserítik az utazók és kamionosok életét a térségben

2016. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elmondják a dzsungellakók:


https://www.youtube.com/watch?v=fJbqsBALucA

https://www.youtube.com/watch?v=Wa80bT4LbxI


Az első videóból annyi derül ki hogy rohadtul nem beszélnek angolul, a másodikból meg kiderül hogy azért mennek mert jó kis segélyeket kapnak a brit államtól.

2016. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Digo hülyeséget beszél.

Szerintem minden liberális és haladó értelmiségi tudja, hogy a migránsok azért mennek, hogy hülyére dolgozzák magukat, önkénteskedjenek, a nőket óvják az erőszaktól, megelőzzék a terrorcselekményeket.

Azt ne kérdezzétek, hogy ezt a sok marhaságot honnan szedtem, liberális vagyok.

Ennyi.

2016. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gyilkosbalna ***** válasza:
Egyébként a bevándorláspártiságnak semmi köze egymáshoz , legalábbis én nekem egy bevándorlásellenes liberális ezt mondta
2016. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Na Digo, írd le, milyen segélyt kap egy illegálisan az országban tartózkodó valaki, akiről az állam azt se tudja, hogy létezik? Ezt megválaszolod nekem, mondjuk egy szaftos gov.uk honlappal megtámogatva, akkor megeszem a kalapom.
2016. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!