Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miert utálják Donald Trumpot...

Miert utálják Donald Trumpot és Hillary Clintont?

Figyelt kérdés
Mik a negatív dolgaik?
2016. nov. 9. 15:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Hír TV

MENÜ

ELNÖKVÁLASZTÁS

Meghirdette száznapos programját Donald Trump

KaG, 2016. október 23., 13:27, frissítve: 14:24

Felmondaná a szabadkereskedelmi megállapodásokat, adót csökkentene, és kitoloncolná a bűnöző bevándorlókat. Donald Trump – a többi között – ezt hirdette ki száznapos programjában. A republikánus elnökjelöltet közben újabb nő vádolja szexuális zaklatással. Azt állítja, a milliárdos ingatlanmágnás akarata ellenére megcsókolta, és pénzt ajánlott neki, ha lefekszik vele. Vetélytársa, Hillary Clinton szerint Trump veszélyezteti az amerikai demokráciát.

Undok nő – ezzel a felirattal a pólóján kampányolt Katy Perry Hillary Clinton demokrata elnökjelölt mellett egy Las Vegas-i campuson. Az amerikai popénekesnő arra a megjegyzésre utalt, amelyet Donald Trump republikánus jelölt tett Clintonra a szerda esti vitán.



hirdetés

Meghirdette száznapos programját Donald Trump

Az énekesnő szobáról szobára járva győzködte az egyetemistákat arról, hogy szavazzanak Clintonra, majd kikelt Trump konzervativizmusa ellen – utalva például az abortuszellenes politikájára. „Tudjátok, mi az, ami tényleg fontos nekem? Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én nem akarom, hogy megmondják nekem, mit tegyek a testemmel. Ezek az én ciciim, nem a tieitek. A saját testünkről nekünk kell döntenünk, és nem hagyhatjuk, hogy a kormány döntsön helyettünk” – mondta az énekesnő.


Ezzel egy időben Hillary Clinton Pittsburghben folytatta kampányát, és a demokrácia veszélyeztetésével vádolta meg vetélytársát. „Donald Trump olyasmit tett, amit még soha egyetlen jelölt sem: nem volt hajlandó kimondani, hogy elfogadja majd a választás eredményét. Ne legyen kétségetek afelől, hogy veszélyezteti a demokráciánkat” – mondta Clinton.


A konzervatív jelölt közben a pennsylvaniai Gettysburgben kihirdette száznapos elnöki programját – a helyszínválasztás szimbolikus volt: 1863-ban itt mondott történelmi beszédet Abraham Lincoln, az Egyesült Államok első republikánus párti elnöke.


Trump felmondaná vagy újratárgyalná a szabadkereskedelmi megállapodásokat, nem támogatná többé az ENSZ klímaváltozás elleni programját, megépítené a teljes falat a mexikói határon, számos országból leállíttatná a bevándorlást, a bűncselekményt elkövető bevándorlókat pedig kitoloncolná. Emellett adót csökkentene, és eltörölné Barack Obama elnök egészségbiztosítási reformját.



a kabinetje felébe nőket nevezne ki,

menekültügyi reformot hirdetne, megnyitva az utat nekik az állampolgárság megszerzése felé,

275 milliárd dollárt szánna az infrastrukturális és munkaügyi tervének megvalósítására,

több fronton is közös nevezőt keresne a republikánusokkal,

de a republikánus többség blokkolná őt, végrehajtó intézkedéseket készítene elő a bevándorlás, a fegyvertartás és a vállalati inverzió terén. És támogatja a kilenc hónapos abortuszt.


Ezek voltak a száznapos programjaik, mindenki mást-mást nem szeret belőlük.

2016. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, bocsi trumpról nem akartam az egész cikket bemásolni.
2016. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!