Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon a dél-európai országokba...

Vajon a dél-európai országokban a korrupció eléri azt a szintet, ami nálunk van vagy mi abszolút elsők vagyunk?

Figyelt kérdés

Görögo, Spanyolo, Olaszo, Portugália?


Én beszéltem szinte mindenhonnan amolyan átlagemberrel, de ők le voltak döbbenve, és a legtöbbre azt mondták, hogy teljesen kizártnak tartják. mindenki inkább a magasabb körökben lévő korrupciót emlegette, az megy persze ott is, de a mindennapokban az átlagember nem nagyon tapasztalja sehol, amiket nálunk.


Szerintetek akkor ebben is elsők vagyunk? (Legalábbis a civilizáltabb európai országok viszonylatában?)


2016. nov. 27. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

2015-ben a spanyoloknál és a portugáloknál kisebb a korrupció, mint nálunk, a görögöknél és az olaszoknál nagyobb:

[link]

2016. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy kicsit túl van lihegve a dolog. Illetve persze nincs, de nem árt látni, hogy a régióban nagyjából hasonló a korrupció mértéke, szóval ezek nem annyira országspecifikus dolgok, beleilleszkdik a történelmi-gazdasági-társadalmi-politikai kontextusba.
2016. nov. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

jó hát ne a wikipédiát vegyük már alapnak azért :)


viszont én mindegyik országból megkérdeztem több embertől is, hogy vajon elképzelhető lenne-e náluk, hogy igazoltatásnál a rendőr kér egy 20-ast, hogy ne jelentsen fel vagy hogy a bírónak fizetni kell, ha nyerni akarsz, hiába van igazad stb stb, tehát ilyen teljesen hétköznapi, kisembereket érintő jelenségek, és mindegyikre határozottan azt mondták, hogy még a gondolat is ki van zárva. szóval jók ezek az ilyen-olyan céllal és szempontból készített statisztikák, de én jobban elhiszem amit az őslakosok tapasztalatként elmondanak.

2016. nov. 28. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!