Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Hitler és Ceauşescu vezetékn...

A Hitler és Ceauşescu vezetéknév mennyire gyakori?

Figyelt kérdés
Révén ezek is átlagemberek voltak egykoron, de a vezetéknevük mennyire gyakori/elterjedt az országukban?

2016. nov. 29. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Hitler a Hiedlerből lett megváltoztatva, szóval semennyire.
2016. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer régen olvastam egy cikket egy brit emberről, akinek a neve Hittler volt, két T - vel.


Állítása szerint nem érte soha hátrány, sőt, úgy érezte, mikor a brit seregben szolgált, hogy valamiféle tisztelet övezte.


Amúgy igaz, Hitler faterja Hiedler volt eredetileg.

2016. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A Ceauşescu vezetéknévre rákerestem, de csak Nicolae Ceauşescu és annak a családfája jön ki, közülük meg már majdnem mindenki meghalt. Szóval ez a vezetéknév vagy valami (önkényes) elfordítás/megváltoztatás, mint a Hitler, vagy csak szimplán baromi ritka, és a Ceauşescu családdal együtt a vezetéknév is kihal.

Gyanítom, hogy ez egy igen ritka vezetéknév, mert minden Ceauşescu vezetéknevű ember rokonságban állt Nicolae Ceauşescu-val. Nem egyedi eset az ilyen, vannak nagyon ritka vezetéknevek, amelyeket csak 1-1 nagy család és annak leszármazottai viselnek, és minden ilyen vezetéknevű ember közelebbi-távolabbi rokonságban áll egymással.

2016. nov. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudok románul, de elvileg a -scu képző azt jelenti, hogy az adott illető (felmenői) honnan jöttek, vagy pedig milyen nevű apától származnak.

Elena Ceausescu eredeti neve Elena Petrescu volt, azaz Petru/Petre (Péter) volt az apja vagy egyik felmenője neve, és ebből jött a Petrescu.

A Ceausescu vezetéknév valószínűleg a Ceauşu nevű falu nevéből származik, tehát a Ceausescu az tulajdonképpen azt jelenti, hogy Ceauşu nevű faluból származó. Azért nincs már ilyen vezetéknevű ember, mert Ceauşu falu már kb 100-120 éve a Râmnicelu nevet viseli, vagyis a falut átnevezték.

2016. nov. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy román nyelvű, de fényképet is közöl ez a lap egy bukaresti zsidó temetőről, ahol egy Adolf Hittler nevű halott sírköve van:


[link]

2016. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
A 4-es válasza tetszett nekem, mert megtudtam, hogy mit jelent a románoknál a -scu végződés
2016. nov. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Megtudtad, csak hogy rosszul tudtad meg… A 4-es így is kezdi a hozzászólását: " Nem tudok románul, de elvileg a -scu képző azt jelenti…", tehát itt következik a hanta-banda. Hogy ennyi önkritikája ne legyen valakinek...

A román családnevek -escu végződése a magyar –é birtokjelnek felel meg (Ki fia ? - a Péteré. Gyakori az angolban (Jones, Williams), a németben (Joachims, Marx, Roberts), oroszban (Petrov, Pavlov, Szimonov) és a románban (Ionescu, Dumitrescu, Teodorescu).

Amiről a 4-es "regél", vagyis hogy az illető (felmenői) hová valósiak, azt a román nyelv az -ean, -eanu végződéssel jelzi, pl. Ardeleanu (Erdélyi), Mureşanu (Marosi).

2016. dec. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon gyakori. Az én szomszédasszonyom például Hitlerné Ceauşescu Aranka.
2016. dec. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy Ceauşescunak élnek a leszármazottai, a lánya nagy ritkán nyilatkozni is szokott a régi életükről és az apja magánemberi voltáról.


Hitler néven senki sem szaladgál. Egyrészt megváltoztatott név, de akit véletlenül pont így hívtak esetleg, szerintem az is megváltoztatta már, a névrokonra való tekintettel. De Hiller például létezik. :-)))

2016. dec. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként csak érdekességképp:


Valahol Németországban láttam cégtáblát, egy Himmler nevű firma hirdette magát.


És állítólag van Mengele nevű cég is.

2016. dec. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!