Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vélemények erről?

Mannnocska kérdése:

Vélemények erről?

Figyelt kérdés

[link]


Aki nem vágja az angolt:


törvényt hoztak az úgynevezett "kamu hírek" ellen. Innentől aktívan fellépnek az olyan orgánumok ellen amik "orosz propaganda" minősítést kapnak.

Ezzel igyekezve védeni az amerikai demokráciát a megosztó alternatív sajtótól.



2016. dec. 5. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Kiráj.
2016. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig is volt valami olyasmi, hogy nem lehet rémhíreket terjeszteni, csak az interneten ezt elég nehéz szabályozni.


Nem lvasom el a törvény részleteit, de a sajtószabadság szempontjából mindig veszélyesek az ilyen szabályozások, ki tudja nem lehet-e visszaélni vele.


Amúgy persze nagyon helyes, nem lenne szabad téves, megtévesztő, uszításra alkalmas információkat terjeszteni (ld. a tucatnyi migránsozós hírt - de lehetne bőven idézni a 444-től is)

2016. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fantasztikus.

Nyugaton az orosz propaganda ellen hoznak törvényt,az oroszoknál meg most jelentette be Putyin a cezúrát a nyugatias stílusú újságok/művészeti alkotások ellen.

Jó látni,hogy működik az egyensúly..

2016. dec. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Rendszeresen olvasom az amerikai internetes sajtót és az orosz internetes sajtót is.


Nem tudom milyen "kamuhírekre" gondolnak. Nem szokott az orosz sajtó tárgyszerűen téves információkat közölni, legalábbis nem többet, mint az amerikai. Másképp értékelik ugyanazokat a tényeket, ez való igaz, de hát ez nem lehet probléma egy demokráciában és egy szólásszabadságra épülő társadalomban.


Elég szarban vannak az amerikaiak, hogy mindenáron minden szinten vesznek vissza a demokratikus vívmányaikból. Lásd a pár éve bevezetett terrorista-törvényt, amikor elég egy gyanú is ahhoz, hogy megfosszanak az összes állampolgári jogodtól.

2016. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon helyes.


A pártoknak is meg kellene tiltani, hogy orosz állampolgárok/intézmények támogathassák őket.

Megnézném Le Pen-t amikor közlik vele, hogy mégsem jön a 20 millió euró Putyinéktól.

2016. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"az oroszoknál meg most jelentette be Putyin a cezúrát a nyugatias stílusú újságok/művészeti alkotások ellen"


Sem az orosz sajtó, sem a hivatalos orosz kormányoldalak nem tudnak ilyen bejelentésről. Gondolom te is a 444-ben olvashattad.

2016. dec. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valahogy én is így látom a dolgot.


Csak az átlag emberek reakcióját utálom ezzel kapcsolatban. Amikor oroszországról olvasnak ilyen hírt, akkor CENZÚRA! PUTYIN DIKTÁTOR!


Amikor a kedves USA (mondjuk benne sincs a mainstream hírekben, nem véletlenül), akkor ez csak a TE védelmedben van, hogy ne kelljen "kamu" híreket hallgass. Nézzed csak a CNN-t, mert az fix hogy igaz. Definíció szerinti cenzúra.


Személy szerint ÉN szeretem eldönteni, hogy mit olvasok, és azt is szeretem eldönteni magam, hogy minek mennyi az igazságtartalma. Ami viszont LEHETETLEN ha az ellen oldalt nem látom.


A valóság sajnos az, hogy nincs jó és rossz oldal, mind2 oldal UGYANAZOKKAL a fegyverekkel él, és ezt nagyon sokan nem látják.

2016. dec. 5. 11:11
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os,nem olvasok 444-et;)

Sőt,egy magyar nyelvű sajtót olvasok csak az Euronewst,a többit színvonal alattinak tartom.

2,

Nyilván nem cenzúrának hívta Putyin,azt mondta,hogy nem szabad,hogy a művészet megosztó legyen,és a jövőben ezt ellenőrizni is fogják.

Én viszont megelőlegeztem ezt az állítást abból kiindulva,hogy rengeteg tehetséges újságírót veszített el a világ(a háborús övezetek után Oroszországban hal meg a legtöbb újságíró munka közben) azért,mert a kormány ügyeivel/háborúival foglalkozott.Én ezt egy következő lépésnek látom azért,hogy még jobban vissza tudja fogni ezeket a hangokat,hiszen csak akkor lehet egy újság megosztó,ha nem a kormány álláspontját képviseli.

2016. dec. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nemtom pl ilyenkor hol vannak a népszabadság miatt ágálók, hogy sérül a sajtószabadság?

Mert ha valami, akkor ez sérti.

2016. dec. 5. 11:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Az a véleményem hogy ez a szabadságjogok és a szabad sajtó csorbítása, annak a kezdete hogy a liberális amerikai vezetés betilt minden olyan sajtóorgánumot ami ellene szól. Svédországban is hasonló média törvények vannak...


"Megnézném Le Pen-t amikor közlik vele, hogy mégsem jön a 20 millió euró Putyinéktól."


Én is megnézném a ballibeket ha közölnék velük hogy nem jön több pénz Soroséktól.

2016. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!