Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki volt az eddigi legoroszbará...

Ki volt az eddigi legoroszbarátabb Amerikai elnök?

Figyelt kérdés
Most úgy néz ki Trump lesz az, de eddig kik voltak a leginkább békülékenyebbek az oroszokkal?
2016. dec. 11. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

A Szovjetunió széthullása óta mindegyik az volt, az utolsó igazán szovjet tehát oroszellenes Ronald Reagen volt, a Szovjetunió széthullása után mindkét Bush és Clinton is eléggé oroszbarát volt, sőt Obama is egészen 2014-es ukrajnai beavatkozásig jó viszonyban volt Oroszországgal.

Trump vissza fog térni a Bush-i külpolitikához, tehát Oroszországgal barátibb, Kínával és Iránnal meg ellenségesebb lesz az amerikai viszony.

2016. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

"sőt Obama is egészen 2014-es ukrajnai beavatkozásig jó viszonyban volt Oroszországgal."


Azt kéne már egyszer végre megérteni, hogy Ukrajnában a lakosság jelentős hányadát kitevő helyi oroszok lázadtak fel.


Méghozzá azért, mert a Majdan-téri demokratikus-nacionalista-neonáci koalíciós ellenzék, mihelyt elűzte Janukovicsot, az volt a legelső és legsürgősebb intézkedése, hogy jelentősen visszavette a kisebbségek nyelvhasználati és egyéb jogait. Az oroszok ezen rágtak be.


A Majdan-téri puccot pedig az amerikai nagykövetségről vezényelték le, ma már ez sem titok. Mint ahogy az is tény, hogy Románia és a Baltikum betelepítése amerikai támaszpontokkal már az ukrajnai események előtt elkezdődött.


Obama minden volt, csak oroszbarát nem.

2016. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Bush.Ő jóban volt Putyinnal.

Clintonék annyira már nem.

2016. dec. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom Bush támogatta a grúzokat a grúz-orosz háborúban, és elég rendesen szidta Putyint és az oroszokat.
2016. dec. 11. 11:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Ki ismeri az összes elnök tevékenységét?,az utóbbiak közül Obama.
2016. dec. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen Abraham Lincoln.
2016. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 2/6 Időpont ma 11:00


Most akkor a "ruszofób" elmebajotok mintájára kezdjük el az "USAfób"-ot mondani? :-D

2016. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

6-os:

Utánanéztem, és tényleg:

[link]

2016. dec. 11. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!