Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csernobil reaktor szarkofágján...

Csernobil reaktor szarkofágjának megépítésére hogyhogy nincs pénz? Minden másra, pedig van?!

Figyelt kérdés

Múltkor láttam egy dokumentumfilmet Csernobilról és azt mondták, hogy nincs a világnak 1 milliárd eurója, hogy megépítsék a szarkofágot!!! Ember lenne rá!

Minden más hülyeségre van minden országnak pénze: gondolok itt az olyan dolgokra, mint a "Megasztár", "Csillag születik", Mrs. World szépe, stb...

Az életünk nem fontos????


2010. máj. 3. 08:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Csernobilnak van szarkofágja, nagy, betonrétegből. Megvéd a sugárzástól, ne aggódj.


Amúgy meg a Megasztárt, Csillag születiket nehogy azt hidd, hogy igy univerzálisan csinálják ablakon kidobott sok pénzért, hogy embereket szórakoztassanak. Ez egy üzlet. Megcsinálják 50 millából a műsort, nő a nézettség, keresnek a reklámokon utána 100 millát. Nincs ebben semmi jótékonykodás, ez is csak business.

2010. máj. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%

Tényleg van szarkofágja a reaktornak,de tudomásom szerint vékonyodik.

Szerény véleményem szerint a Ruszkiknak lenne rá pénzük (gázüzletekből),de mivel ez az egész világot érinti, biztos azt gondolják,hogy miért csak az ő pénzük menjen rá!

2010. máj. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor ezt a dokumentumfilmet nézd végig, és gondold át a dolgot: http://www.youtube.com/watch?v=ud33w26qsWQ

Az a környék, és az, hogy lezárták az ember előtt a területet, olyan fajgazdag élőhelyet hozott létre, ami egyedi európában, és nem egy nemzeti parkot lealáz. Egyúttal szomorú is, hogy mi emberek nagyságrendekkel károsabbak vagyunk, mint egy atomkatasztrófa:(

2010. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Van pénz hidd el. Csak nem ott, ahol kéne. Ez leginkább Ukrajnát és a környező országokat érintené, mert a gazdag országok messze vannak és le...
2010. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"...Ruszkiknak lenne rá pénzük..."


Ukrajna...

2010. máj. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak írnám, hogy tényleg van már egy szarkofág, de az nem véd meg minket kellőképpen!

Akarnak egy íveset csinálni, ami már sokkal jobb lenne!

Az olajpénzből is lehetne az ukránoknak csinálniuk, de pont ezt mondták a dokumentumfilmben is, hogy nagyon visszaesett a reaktor robbanás óta a kereslet!

Másrészről meg, ha a világnak van pénze olyasmire, mint pl. a Tsunamis területek megsegítése, akkor erre miért nincs pénz???

Én csak ezt nem értem és ezen vagyok nagyon kiakadva!!!

Felháborító!!!

2010. máj. 3. 10:48
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, azért azt lássuk be, azok után, amit a gázzal csináltak, van némi alap annak a feltételezésére, hogy ha meg is kapnák, nem arra költenék...
2010. máj. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én még jobban ki vagyok akadva... Pajzsmirigy ultrahangon azt magyarázta a doktornő, hogy Csernobil óta milyen sok pajzsmirigy beteg van, köztük ő is. Meg én is. :(

Tehát elért a hatása Magyarországra is, pedig egyfolytában tagadták, ha emlékeztek rá. Biztos lenne rá pénz, de a gazdag országokhoz nem ér el a sugárzás.

2010. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

"Szerény véleményem szerint a Ruszkiknak lenne rá pénzük"

Ukrajnában van a Belorusz határ mentén.

Van rajta szarkofág,ami nem engedi ki a sugárzást,ami van a légkörben,földben,erdőben,az a robbanáskor került ki.Azóta sokan települtek vissza.

2010. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

[link]

A szennyezett terület radioaktivitása azóta csökkent, de bizonyos pontokon még most is ötszázszor akkora, mint Budapesten. Ettől a meghökkentőnek tűnő számtól nem kell túlzottan megijedni, aki ma – mondjuk – két órát tölt az erdőben, nem kap nagyobb sugárterhelést, mint amekkora például egyetlen fogröntgenezéskor éri.

2010. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!