Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van egy érmés amerikai dolláro...

Van egy érmés amerikai dollárom. Miért használnak az amerikaiak érmés és bankós 1$-t?

Figyelt kérdés
Abraham Lincoln és a szabadságszobor van rajta arany színű (tudom ,hogy nem abból van).

2016. dec. 26. 10:27
 1/6 anonim válasza:
23%
Nem használnak érmés egy dollárost. A forgalomban lévő legnagyobb értékű érme a 25 centes.
2016. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%

[link]


Ez egy emlekerme.

2016. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

#1: nyilvan otvencentes sem letezik, ugye?


Az amerikai penzeknek nincs lejarata, sosem vonjak be oket, barmilyen kiadasu ermed/bankjegyed van, neverteken kotelesek elfogadni mindenutt. Nyilvan a regi penzek a muzealis ertekuk miatt sokkal tobbet ernek, de ettol meg ugyanolyan ervenyes fizetoeszkozok is (persze hulye lenne valaki egy polgarhaborus egydollarossal fizetni a boltban).

2016. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
na, megvan az adott ermere vonatkozo cikk is: [link]
2016. dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
Mert hülyék.
2016. dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
#3 mas: Persze, tudom hogy létezik féldolláros, sőt nekem van is vagy 10 db, de úgy értettem hogy már nem "gyártják"
2016. dec. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!