Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Közeljövőben Észak-Korea meg...

Közeljövőben Észak-Korea meg merné támadni az USA-t vagy valamely szövetségesét?

Figyelt kérdés

Ha Kína nem állna mögötte közel sem lenne olyan nagy bátorsága Észak-Koreának.

Ha az Usa lerohanná vagy megtámadná Észak Koreát akkor Kína a segítségére sietne? Oroszország vajon segítené Koreát?



2017. jan. 1. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Egy hadüzenet bármelyik féltől és annyi a világnak.
2017. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg akkor ha elgurulna minden gyógyszere Kim Jong Un uraságnak. De remélem akkor lesz egy józan a közelben és segít rajta egy golyóval.
2017. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, ha még maradt egy kis józan esze ennek a senkiházi félőrültnek. Viszont én azt nem értem, hogy fordítva ez miért nincsen így? Pedig oda aztán lehetne demokráciát exportálni, lenne rá ok, rájuk férne bőven, ha valódi, tiszta szándék állna mögötte. Csak sajnos a történelem folyamán mely támadás, "felszabadítás" mögött nem volt hátsó szándék? Ott gondolom nincsen olaj meg földgáz, amiért érdemes lenne mindezt megtenni, inkább hagyják a nyugati országok, hadd legyenek maguknak a nyomorukban.


Az is érdekes, hogy Kína miért nem dönti meg ezt a borzalmat? Megtehetnék ők is simán, és ráadásul ők is hivatkozhatnának a felszabadítás eszméjére. Talán nekik sem áll az érdekükben, mert nincs ott semmi hasznos, ez a félnótás meg gondolják, hadd legyen, amíg nem ártanak másoknak.


Az a legnagyobb baj, hogy ez a szerencsétlen nép már kb. annyira őrült, mint a "királyuk", még elhiszik, hogy ő az isteni vezér, hiszen mást nem látnak, nem hallanak a világból. Lehet, hogy vannak kivételek, mert akik már olyan szegények, hogy kb. csak füvet meg gallyat tudnak enni és patakvizet inni, azok már talán elgondolkoznak azon, hogy valami nem stimmelhet a hazájukban.

Ha a nép sötétségben van tartva, nincsen aki fellázadjon, akkor ott mindenképpen külső beavatkozás kellene, de hátsó szándék nélkül. Ilyen pedig nem nagyon van a világon.

2017. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Simán lehetne kínai ügynököket vinni észak-kóreába aztán beszéd közben lepuffantani a disznót és elmenekülni.
2017. jan. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bárkit meg merne. Kim nem pecsel.
2017. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Merni merné, csak hatása nem lenne. Fejleszthetnek azok nagy hatótávolságú rakétát, de az ilyeneket már 100 évvel ezelőtt is könnyűszerrel lepuffantották még a levegőben. Az USA jót röhögne, és menne minden tovább, ahogy szokott.
2017. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

3-as,

Az USA azért nem tehet semmit,mert azonnal közvetlen konfliktus lenne belőlle Oroszországgal és Kínával(Akik a jelenlegi É-Kóreát támogatják) és kitörne a 3.VH.

2017. jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, erre én is gondoltam, csak azt nem értem, hogy az oroszok és a kínaiak miért támogatják ezt a rémrendszert. Vajon miért nem lenne jobb mindenkinek egy egységes, erős Korea?
2017. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár hozzá kell tenni, hogy Dél-Korea még így is erős gazdaságilag, katonailag nem tudom.
2017. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy Észak-Korea mit mer és mit nem, az kiszámíthatatlan, mert "beszámíthatatlan".
2017. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!