Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Svédországban mekkora a...

Svédországban mekkora a probléma a bevándorlókkal?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam, érdemes e svédül tanulni, és később ott megpróbálni elhelyezkedni, de nemtudom érdemes e inkább más országot választani, mert néha tényleg úgy tűnik agyrém, ami ott megy a 3.országbeli bevándorlók símogatásával kapcsolatban.
2017. jan. 5. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Hali kérdező, több évet voltam kinn, egy nagyon jó szakmám van, több városban is éltem, jól el lehet vele helyezkedni.

A helyzet a következő.

Itt a liberális média főleg politikai nyomásra az elején megpróbálta nem lekommunikálni a valós helyzetet a migránsokkal kapcsolatban.

Szóval ment a ferdítés egész tavaly őszig, majd irányváltás állt be, most már nyíltabban foglalkoznak a témával, bár most is próbálnak sunyiskodni, főleg a migráns bűncselekményeknél.

Mondom akkor a normál ember mit érzett ebből.

Az egész malmöben kezdődött, ide csapódott le szinte az összes migráns aki koppenhágából át tudott jönni.

Fura volt a helyieknek, de a média úgy mutatta be, hogy be kell fogadni mindenkit.

Lassan mindennaposak lettek a kisebb nagyobb atrocitások cigi pénz kéregetés, majd jöttek az erőszakos cselekmények, amit ekkor még a média politikai nyomásra szinte be sem mutatott.

Az lett a vége, sok malmöi megpróbálta eladni a házát, lakását, de annyira olcsók lettek az ingatlan árak, hogy csak kiadni tudták, persze főleg azt is menekültek vették ki, így elkezdődött az ördögi kör, az ingatlanpiac árai zuhanni kezdtek.

Megjelentek éjszakánként a bandák, majd egyre szervezettebb lett mindegyik.

Később ugyanezek már luxuskocsikkal közlekedtek, és a legmenőbb klubbokban múlatták az időt, annyi pénzzel, ami még itt is fura volt.

Persze ez egy kisebb réteg volt, de akkor is, előtte ilyen nem volt.

Sokan átköltöztek Stockholmba.

Ott ugyanez játszódott le, most jelenleg ott tart a társadalom, hogy kezdik felismerni, nem jó döntés a politikusok részéről ez a megengedő magatartás, politikai részről pedig megy a magyarázkodás, főleg a liberális vonalon, hogy ez teljesen jó, meg elfogadott.

Persze.

Este szó szerint még a belvárosban is óvatosnak kell lenni, ha valaki már nagyobb csoportosulást lát, egyből elkerüli, mert főleg arab fiatalok inzultálják a járókelőket.

Lehetne még sorolni, pl a zónákat is, ahova jobb ha este nem is megy be az ember, malmöben sok ilyen van, stockholmban is kezdenek kialakulni.

2017. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Lemaradt az előző beszámolóból, hogy átalakult teljesen a svéd bűnözés is.

Megjelentek az afrikai és arab csoportok, akik mostanra szinte teljesen leuralták a helyieket, sok klubban szinte csak arabok vannak a VIP részlegen, olyan nőkkel, akik modellek, celebek.

Rengeteg leszámolás volt ezeknek a hátterében mindig különféle "arab üzleti érdekek" voltak, de érdekes, 4-5 évvel ezelőtt évente csak egyszer kétszer volt ilyen az egész országban, manapság egész gyakori, mint a 90es évek magyarországán. Csak itt nem tnt szentex szerepel, hanem gépkarabély, pisztoly, meg kések az elkövetőknél.

Rengeteg bűnügyi hír szól már erről, a svéd társadalom most kezd észhez térni.

2017. jan. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Amit az első írt azon jót röhögtem, mint valami olcsó krimiben. Ennélfogva persze a negyede sem igaz :D


Egyébként a déli részek, főleg Göteborg mindig is eléggé "lepukkantak" voltak, tele kissebséggel.


Azt mondjuk nem értem, hogy téged, mint leendő bevándorlót miért érdekel, hogy mennyi más bevándorló van? Vagy csak neked szabad, másnak nem?

2017. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Feketeruhasember ***** válasza:
Ennél gázabb dumát még nem olvastam utolsó..
2017. márc. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!