Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A nagy országok pl. Kína,...

A nagy országok pl. Kína, India, USA stb. miért szaporodik ennyire? Nem ismerik az óvszert? Ez benne van az agyukban, hogy hé minél nagyobb a család annál jobb?

Figyelt kérdés
Magyarországot megértem,hogy miért fogy évről évre ,de eskü nem értem,hogy miért szaporodnak ennyire a nagy országok pl.Kína . Minden ember gyereket akar ott akár többet is vagy mi van ?

2017. jan. 17. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Téged se az eszedért szeretnek...
2017. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Alapvetően ezek az országok a 2.-3. demográfiai szakaszban vannak. A fejlett orvostudomány már jelen van, a csecsemőhalandóság viszonylag kicsi, de még megvan az emberekben az, hogy több gyereket kell vállalni.


Az USA egy kicsit másabb, mondjuk a magyar átlagnál több gyereket vállalnak, de ez inkább amolyan ötvözése a "kultúrának" és az életszínvonalnak, de mindemellett azért nem a természetes szaporodás, hanem a bevándorlás nyomja őket.

2017. jan. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Mert a primitív ember nem gondolkodik el azon, hogy ha 6 gyereket csinál a nyomorba, akkor csak szenvedni fognak.

Nálunk is ez van a cigányoknál és a proliknál.

2017. jan. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es hát téged sem mert nem tudtál normálisa választ adni ellentétben a kettes hármassal . A hármassal totál egyetértek.
2017. jan. 17. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:

a születési ráta, azaz, hogy egy nő élete során átlagosan hány gyereket szül

USA esetén 1,8-1,9

Kína esetén 1,6

India esetén 2,3-2,4


különböző dolgok miatt (pl. balesetek, betegségek) a populáció fenntartásához szükséges szám 2,1


azaz India is éppen, hogy csak növekszik (de a ráta folyamatosan esik az elmúlt évtizedekben) USA fogy, Kína meg lassanként a kihalási határon van (1,4-1,3 alatt már nem lehet visszafordítani a folyamatot, az adott populáció idővel ki fog halni)


a 3-as teljesen rossz nyomon jár. a helyzet az, hogy a szegény populációkban (országokban) a megélhetés módja is szegényes, egyszerű. jellemzően alacsony termelékenységű, betanított, kétkezi munkák. (ide sorolható, a kéregetés, gyűjtögetés, lopás, kábítószer előállítás/kereskedés, prostitúció is)

ezekben pedig a gyerekek termelékenyebbek, mint a felnőttek, mert ugyanannyi kajával több munkát végeznek, kisebb helyen elférnek, gyorsabban gyógyulnak stb. azaz ezekben a populációkban a sok gyerek a család a megélhetésének záloga, mert többet hoznak a konyhára, mint amennyit elvisznek.


pontosan az figyelhető meg, hogy az oktatással, a termelés bonyolódásával, a gyerek gazdasági előnye elveszik (mert pl. tudnia kell olvasni ahhoz, hogy dolgozni tudjon) és egyből, mindenfajta külső kényszer nélkül leesik a születési ráta, mert már nem érdemes sok gyereket szülni.


az, hogy sok helyen az alacsony születési ráta ellenére nő a népesség, az leginkább a bevándorlásnak és az élettartam növekedésének köszönhető.


ha érdekel részletesebben: (van magyar felirat)

[link]

2017. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

# 4

Most őszintén kérdező,erre mit lehet mondani?


Kína - konkrétan bő 30 évig egy gyerekes családmodell volt,ami azt jelentette,hogy az állam az egy gyereket támogatta és mivel a lakosság nagy része szegény így nem is engedett meg magának többet.

Csak azért vannak ilyen sokan,mert nagy az ország.


USA - Általánosságban 1,5 gyerekes háztartások vannak,de pl a nagyvárosokban már egyre kevesebben akarnak gyereket vállalni,viszont nagy ország,sok ember.


India - Tök más környezet,mint a másik kettő.

Indiában hatalmas a szegénység,sokan villany és víz nélkül élnek.

Fogalmuk nincs róla,hogy mi az a családtervezés,de ha lenne is,akkor se lenne pénzük óvszerre,ellenben a pasiknak van igényük a szexre.



Azért nem válaszoltam elsőre a kérdésedre,mert süt belőlle a tudatlanság.

Mintha életedben nem olvastál volna 2 sort se ezekről az országokról,amikor a googlén két kattintás alatt ott lenne előtted minden...

2017. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A szegénységben élőknek nincs más szórakozása a "gyerekcsináláson" kívül. Ezt most eléggé leegyszerűsítettem, de nagyjából ez a lényeg. Kínában pedig nem olyan nagy a szegénység csak nagy az ország és sok területen több az ember.
2017. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Le lehet szólni, prolizni őket, de nem ők fognak kihalni hamarosan. Egy magyarra 12 roma jut. Sokkal életképesebb népek ezek.
2017. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A szegénységben élőknek nincs más szórakozása a "gyerekcsináláson" kívül. Ezt most eléggé leegyszerűsítettem, de nagyjából ez a lényeg."


Érdekes. Én is szeretem a gyerekcsinálás műveletét, de a lövés előtt mindig kihúzom az asszonyból és végül nem lesz gyerek.

Lehet, hogy gondolkodni kéne putriséknak...

2017. jan. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!