Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért baj az ha Székely...

Miért baj az ha Székely Himnuszt középszerű műdalnak nevezik?

Figyelt kérdés

A Story TV műsorán egy MSZP-s elemző nyíltan "középszerű műdal"-nak jellemezte a "szomszédos" nemzet himnuszát.


A következő oldal szerint pedig ez így is van: [link]


Szerintem egyik szomszédos nemzet himnuszát sem szabad így értékelni, és külön sajnálom, hogy rajtunk kívül az egyetlen magyar nyelvet beszélő nemzettel tették meg ezt.


Kérem csak kulturáltan nyilatkozzatok, mert aki kulturálatlanul ír az adott esetben csak lejáratja a Székelyeket, akik természetesen nem ezt érdemlik.

Ne vegyétek át mások stílusát.


Egyébként a "műdal" jelző valóban igaz, hiszen egy költő írta, ugyanúgy ahogy a magyar himnuszt, és sok más himnuszt is.


2010. máj. 7. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Story TV műsorán, na itt hagytam abba az olvasást mit vársz egy ilyen színvonalas tv-től?
2010. máj. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából a Story Tv jelen esetben nem volt színvonaltalan, ugyanis a főszerkesztő kikérte magának, hogy igy nem szabad minősíteni...
2010. máj. 7. 21:33
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Talán elkellene olvasni a keletkezését is. Nem költő írta,hanem egy diák,és a zenét is egy diák szerezte.Nem Erdélyben,hanem Magyarországon,és nem himnuszként adták elő,hanem kantátaként.

A székelyek egy másik dalt tartottak a himnuszuknak,melyet Bartók dolgozott fel.

A ma Székely Himnusznak ismert műdalt Trianon után kezdték el énekelni himnuszként..

A minősítés,hogy középszerű a vers és a zene is igaz,ha mint művészi alkotást tekintjük.

Nem tudom,hogy a mai székelyek éneklik-e, de mivel ma már himnuszként ismerjük,nem a művészi értéke a fontos. Egy himnuszt pedig nem a művészi értéke alapján kell minősíteni. El kell fogadni,mint bármely más nép himnuszát.

2010. máj. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, értem mit írtál..

Annyit azért hozzá tennék, hogy egy diák nem lehet költő?

És hogy Trianon után kezdték használni egyáltalán nem meglepő egy olyan helyen ahol szinte csak magyarok laknak, mégis Románia részévé vált (Hargita és Kovászna megyére értem főleg).

2010. máj. 7. 21:46
 5/10 jamesbond ***** válasza:
21%
Műdal, mert van szerzője, és gyengébb mint középszerű, rossz dal. De ettől még lehet himnusz, és fontos valakinek. A hátamon feláll a szőr amikor borgőzösen kezdik kántálni Magyarországon, mint valami Trianoni szent dalt. Énekeljék a Székelyek, ha nekik ez fontos, semmi baj vele, de ők sem a mi himnuszunkat szokták fél részegen üvöltözni.
2010. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Fél részegen nem, de am ha megnézed Erdélyben a székelyek templomait mindenhol a magyar zászló van kirakva.

Nem hinném, hogy ne énekelnék a magyar himnuszt is.

Egyébként az engem is nagyon zavar, amikor bunkó emberek részegen éneklik, dehát van ilyen sajnos. A magyart is sokan éneklik részegen, pl szilveszterkor.. :D

2010. máj. 8. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:

Én azon csodálkozom hogy a zs.dók a székely himnuszt eddig még nem hozták kapcsolatba valamilyen módon a holokauszttal -.-

patkánybanda

2010. máj. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2010. máj. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az a baj tudod, hogy a székelyek nem egy másik nemzet része. Magyar etnikumú rendi nemzet maximum. A magyarság szerves részét képezik csak úgy mint te vagy bármelyik másik magyar. Ezzel azért jólenne tisztában lenni.
2010. máj. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ott a pont az utolsónál! Mi az hogy szomszédos nemzet??! A székelyek is a magyar nemzethez tartoznak, ráadásul nem ők az egyetlenek akik magyarul beszélnek, ott vannak a csángók is.
2010. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!