Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mondják azt a zsidókra,...

Miért mondják azt a zsidókra, hogy a bosszú népe?

Figyelt kérdés
mi a történelmi háttere ennek?
2010. máj. 10. 01:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%

Kik mondják ezt?


Én nem ismertem ezt a "magasztos" elnevezést...

2010. máj. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
66%
A kultúrájukból fakadóan. A Bibliát (Eszter könyve pl) és a Talmudot veszik alapul, s azt,. hogy minden nagyobb ünnepükön azt éljenzik, hogy melyik néppel szúrtak ki, irtották ki, kínozták meg, gyilkolták le őket.
2010. máj. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
29%

A második hülyeséget irt. Ezt a kifejezést soha nem hallottam,legfeljebb mostanában találta ki valami antiszemita.

Nem gyilkoltak,meg nem irtottak ki népeket,ezért nem is ünnepelhetnek ilyesmit,főleg nem minden ünnepen.

2010. máj. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
65%

zsidókat majd mindenki utálja


én is

2010. máj. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem az Egyiptomból való kizavarás után jöhetett ez a kifejezés. Azóta is haragszanak rájuk, az egészen biztos, de nem tudnak mit kezdeni Egyiptommal. Aztán a második világháború után is lehet, hogy maradhatott bennük egy kis harag.
2010. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
67%
Ezt hallottam már régebben is, nem új találmány. Szerintem elég végignézni mit művelnek a nagyvilágban, pofátlanul hazudnak, lopnak, gyilkolnak, kisemmiznek, rátelepednek és folyamatosan sírnak, követelőznek.
2010. máj. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
66%

nézzétek mit művelnek a palesztinokkal



1 ütőkártyájuk van


antiszemita antiszemita...

2010. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%

"Nem gyilkoltak,meg nem irtottak ki népeket,ezért nem is ünnepelhetnek ilyesmit,főleg nem minden ünnepen.

"

hazudsz. olvasd el a bibliát, talmudot...

2010. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

[link]



"Purimot annak emlékére tartják, hogy a perzsa világuralkodó, Ahasvérus király (I. Xerxész, i. e. 485-465) idejében, Hámán miniszter mesterkedései ellenére Eszter királyné és nagybátyja, Mordecháj (Márdokeus) közbenjárására a zsidók megmenekültek a kiirtatástól. Ezek után a zsidók bosszút álltak, a bibliai Eszter könyve szerint 80 000 perzsát mészároltak le."

2010. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem a zsidók az egyik leghaladóbb gondolkodású nép a Földön, mert teszik amit tenniük kell, az alapján, hogy hogyan tehetnek szert a legtöbb haszonra. Nem ragadnak le elavult eszméknél, nem félnek a változástól, racionálisan gondolkodnak.
2010. máj. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!