Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Romániai...

Szesze kérdése:

Mi a véleményetek a Romániai helyzetről?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, hogy mi van:

-nyugdíjasoknak 15%-os nyugdíj csökkentés

-tanároknak 25%-os fizetés csökkentés

-egyéb jutatásokat vesznek el

Emiatt a tanárok sztrájkolni akarnak, esetleg vizsgák, érettségi maradhat el.


2010. máj. 13. 20:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Az, hogy ott sem adnak semmit sem ingyen. Észre kell venni, hogy nehéz helyzetben mindenütt szükség van megszorításokra. Azok is meg fognak szorítani majd nálunk, Magyarországon, akik 8 évig hülyítették a szavazóikat azzal, hogy nincsen szükség semmilyen megvonásra, sőt, osztogatni kell, mert az államkassza egy feneketlen kalap és varázsütésre megtelik.
2010. máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Attól félek,hogy nálunk még ettől is nagyobb megszorítások lesznek az önkormányzati választások után.
2010. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jójó...de emitt van aki meghal mert nem lesz pénze gyógyszerre...és például én nem megyek érettségizni, és egy év elveszik az életemből??? S ha nincs elég pénz eddig miért adták meg a 8 év alatt?
2010. máj. 13. 20:17
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Lassan kipukkad a lufi a Fidesz bezzegországaiban... :-)))
2010. máj. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, olyan nincs, hogy egyáltalán nincs érettségi. Ha sztrájkolnak is, hát majd kisztrájkolják magukat, legrosszabb esetben szerintem csak később lesz az érettségi, olyan nincs, hogy egyáltalán nincs. Tudom, hogy te nem itt élsz, de Magyarországon még '45-ben is volt érettségi, pedig akkor volt itt minden.
2010. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Na a magyar tanárokat ne féltsd.

Csökkeni fog az óraszámuk,mert szegények eddig agyon dolgozták magukat.

Az biztos,hogy a holdudvar most jól megszedi magát...a nép meg tovább szív.Pár év és nem ide akarnak jönni az erdélyiek,hanem a magyar akar Romániába költözni...

2010. máj. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Romániában a lakosság nagy része független az államtól, külföldön dolgoznak, kikötötték a központi fűtést és tüzet raknak a lakásaikban, zöldséget termelnek kertben, balkonon, háztetőn stb. Szóval az emberek kemények, magántúlélő mentalitásúak, az államtól nem várnak semmi jót. Ennek megfelelően jól tűrik a megszorításokat is.
2010. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

OFF:előző: szerintem azok a tanárok, akik tisztességgel felkészültek az óráikra, javították a dolgozatokat, ilyenek, azok igenis elég sokat dolgoznak - személyes ismerősön tapasztalom.


ON: nekem erről az jut eszembe, hogy nem is olyan régen még itt is pattogtak egyes politikai pártok elvakult hívei, hogy bezzeg Romániában nem is érződik a válság, csak nálunk, blabalabla. Nocsak, mégiscsak mindenkit érint a nemzetközi válság? Hmm.

2010. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
az előző az nem az előzőnek ment, közben más is írt
2010. máj. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem maradnak el az éretségik még ha sztájk is lesz, csak elhalasszák őket pont ma beszéltük, mert 8-ikba vagyok és aggódtunk, hogy elmaradnak a leosztások a liceumokba :D de ne aggódj...amúgy hol laksz (mert ott lehet másképp döntenek)?
2010. máj. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!